Foto – Aija Geida

Dārzeņu rīves: aplūkojam dažādus variantus! 0

Tradicionāli, bet arī lēni un mazliet bīstami ir rīvēt dārzeņus ar rokām. Bet var rīkoties mūsdienīgāk – izejmateriālu salikt īpašā ierīcē, piespiest pogu, un pārdesmit sekundēs viss būs sarīvēts skaistās skaidiņās. Laika ekonomija un minimāla piepūle. Ar ko strādāt vieglāk: ar elektrisko smalcinātāju, virtuves kombainu, gaļas mašīnas uzgali vai ar profesionālajiem dārzeņu rīvētājiem, sauktiem par robotiem?

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

Kāda no lietotāja viedokļa ir laba elektriskā dārzeņu rīve?

• Pirmkārt, tai nevajadzētu būt daudz sīku detaļu, ko grūti mazgāt. Vēl – lai darba traukam vai vākam var piekļūt ar mazgājamo sūkli, jo rievās vai izliekumos mēdz krāties netīrumi.

• Otrkārt, ierīcei jābūt ērti saliekamai.

CITI ŠOBRĪD LASA

• Treškārt, svarīga ir vienkārša konstrukcija – trauks, rīve, vāks un uzgalis, ar ko iestumj dārzeņus rīvē (gaļas mašīnas papildaprīkojumam ir vismazāk detaļu – apaļa rīve un turētājs).

• Ceturtkārt, jaudīgs motors, kas strādā ātri, bet klusi.

Atsevišķa ierīce − dārzeņu smalcinātājs

Elektrisko smalcinātāju izvēle ir diezgan maza. Ar tiem dārzeņus var sagriezt 4–5 dažādos veidos: smalka, vidēja un rupja izmēra skaidiņās, šķēlēs un salmiņos (fritēšanai). Jauda parasti ir 300–400 W, retāk tie aprīkoti ar 500–700 W motoriem. Ražotāji tos nereti dēvē par virtuves kombainiem, lai gan funkciju ir maz. Vērts iegādāties, ja patiešām nav nepieciešams blenderis, putotājs un gaļas mašīna. Ja salīdzina līdzīgas jaudas ierīces, smalcinātājiem un virtuves kombainiem cena atšķiras aptuveni par 15–20 eiro. Pozitīvi, ka smalcinātāji ir ļoti viegli un aizņem maz vietas, ko nevar teikt par virtuves kombainiem vai lieljaudas profesionālajiem smalcinātājiem. Mīnuss – maza atvere, tāpēc, piemēram, kartupelis un biete jāsagriež vismaz četrās daļās. Nelielās jaudas un vāka konstrukcijas dēļ sarīvētais nevis pilnībā nonāk darba traukā, bet iesprūst starp vāku un disku. Rīvējot lielāku daudzumu, viss nosprostojas, ir jāapstādina motors, ierīce jāizjauc un jāiztīra. Smalcinātāji maksā aptuveni 50 eiro.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.