
Deviņas pazīmes, ka ir pienācis laiks aiziet no pašreizējā darba 0
Ja tava dzīve ir līdzīga vairuma cilvēku dzīvei, tu vairāk savu nomoda stundu pavadi darbā nekā jebkur citur. Tas ir būtiski, ka tu savu laiku ieguldi īstajā uzņēmumā, tiecoties pēc īstās izdevības.
Slikts menedžments ne tikai diskriminē, balstoties uz atalgojumu vai amata nosaukumu. Jo vairāk no tevis pieprasa darbs un jo mazāka tev ir kontrole par to, ko dari, jo lielāka iespēja, ka cietīsi.
Palikšana sliktā darbā pārāk ilgi var būt diezgan postoša arī tavai karjerai. Ja tu esi izmēģinājis itin visu, ko vari iedomāties, lai padarītu lietas labākas, un nekādas lielās pārmaiņas tas nav nesis, iespējams, ir pienācis laiks doties tālāk.
Izvēle aiziet no darba var būt strespilns lēmums. Tev ir jābūt drošam, ka izdari pareizo izvēli. Labās ziņas ir tādas, ka ir dažas skaidras zīmes, kuras, ja atbilst pietiekošā daudzumā, norāda: ir pienācis laiks aiziet.
1. Uzņēmums balansē uz bankrota robežas. Nesens pētījums liecina, ka 71% mazo uzņēmumu aizveras, vēl nesagaidot 10 gadus apritē. Ja tu uztraucies par sava uzņēmuma labklājību, pastāv diezgan liela iespēja, ka tev ir taisnība. Vēro, vai nav kādi norādījumi, piemēram, piepeši nepieciešams vadības apstiprinājums pat nelieliem izdevumiem, biežākas “aizvērto durvju” sapulces vai arī no darba iet prom vairāki cilvēki, kuri ieņem amatu augstākajos vadības posteņos. Ja tev ir aizdomas, ka uzņēmums ir nepatikšanās, iespējams, ir pienācis laiks aiziet. Ja tu nogaidīsi līdz uzņēmums tiks slēgts, tu nonāksi darba tirgū, konkurējot ar saviem iepriekšējiem darba kolēģiem.
2. Nav iespējas tikt uz augšu. Ir viegli iesprūst darbā un, ja tev patīk tas, ko dari, iesprūst pat varētu būt ērti. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka ikkatram darbam vajadzētu pilnveidot tavas prasmes un pievienot tavu vērtību kā darbiniekam. Ja tu neiemācies neko jaunu un vienkārši nīksti, darot vienu un to pašu, kamēr cilvēki tev apkārt iegūst paaugstinājumus un labākos pienākumus, ir pienācis laiks skatīties citā virzienā.
3. Tevi neiekļauj apritē. Vai šķiet, ka vienmēr esi pēdējais, kurš uzzina par to, kas notiek darbā? Ja tevi neiekļauj sapulcēs un nekad neesi dzirdējis par lielo projektu, par kuru visi citi runā, tas varētu nozīmēt, ka priekšnieki tevi redz kā vienkāršu galda aizpildītāju nevis kā vērtīgu darbinieku. Tas nevēsta neko labu par tavu karjeru un varētu nozīmēt, ka ir pienācis laiks aiziet.
4. Tu zini vairāk nekā tavs priekšnieks. Ir kaitinoši strādāt pie kāda, kurš, tavuprāt, ir mazāk prasmīgs vai informēts nekā tu, bet īstā problēma ir dziļāka. Ja tu nevari uzticēties sava uzņēmuma vadībai pieņemt labus lēmumus un vadīt kuģi pareizajā virzienā, tu dzīvosi pastāvīgā satraukumā. Un, ja tev ir taisnība par to, ka priekšnieki nezina, ko dara, tu varētu attapties bez darba, kad uzņēmums bankrotē.
5. Tev ir slikts priekšnieks, kurš netiek nomainīts. Priekšnieki nāk un iet, tāpēc arī saprātīgs viedums iesaka, ka labāk ir vienkārši nogaidīt līdz pārmaiņām. Bet tas ne vienmēr ir labākais rīcības plāns. Ja tev ir slikts priekšnieks, kurš patīk augstākā vadībai, varbūt ir pienācis laiks aziet. Papildus tavas ikdienas dzīves apgrūtināšanai, divkosīgs menedžeris, kuru mīl augstākā vadība, var nodarīt postījumus tavai karjerai, piesavinoties laurus par tavu darbu, aprunājot tevi un vainojot tevi par lietām, kas aiziet greizi.
6. Tu neieredzi doties uz darbu. Mums ik pa laikam pienāk tādi brīži, bet, ja pat domas par tavu darbu liek tev justies drausmīgi, visticamāk, ir pienācis laiks aiziet. Neturpini sev iestāstīt, ka tev vienkārši ir slikta nedēļa, ja patiesībā tas ir darbs, kas tev neatbilst.
7. Tu esi zaudējis degsmi. Pat ja tev patīk uzņēmums, tavs priekšnieks, tavi kolēģi – tas nav to pūļu vērts, ja tu ienīsti pašu darbu. Degsme ir nepieciešama sastāvdaļa panākumiem. Ja tu neesi entuziastisks vai pat esi vienaldzīgs pret savu darbu, ir laiks izvērtēt savu karjeras ceļu.
8. Sāk ciest tava veselība. Nekāda alga nav tā vērta, lai upurētu savu veselību. Darba stress var novest pie depresijas, bezmiega, galvassāpēm, biežākas slimošanas un vēl sliktāk. Neļauj tam notikt ar tevi.
9. Sāk ciest tava personīgā dzīve. Ja tu strādā pārāk ilgas stundas vai arī pārāk daudz uztraucies un mājās jūties slikti, ir pienācis laiks aiziet no darba, kad tas sāk ietekmēt tavu personīgo dzīvi.
Kopsavilkums. Ja tu izlem doties prom, dari to ar prātu. Nenodedzini tiltus, skaļi izkliedzot visus iemeslus par to, kāpēc ej projām. Tas nesniedz tev neko labu un vēlāk varētu pat nākt par sliktu. Tā vietā vienkārši izskaidro, ka ej projām, lai tiektos pēc citas iespējas, un dari to ar cieņu.