Dīķis kļuvis zaļš – ko darīt? 0

“Manā īpašumā bija neliels aizaudzis dīķītis, ko nolēmām paplašināt. Izrakām grunti, apakšā bija smilts, vairāki avoti, kas jauno dīķi ātri piepildīja. Ūdens dziļums ir aptuveni divi metri. Sākotnēji ūdens bija dzidrs, taču jau pēc divām nedēļām tas pārklājās ar zaļām, teju putojošām gļotām. Kas notika, un kā rīkoties?” Jautā lasītāja Līga no Pierīgas.

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 69
Pirmās pazīmes jau ir: Bijušais NATO komandieris brīdina par Kremļa iespējamiem uzbrukuma plāniem saistībā ar NATO mācībām Baltijas jūrā 3
Lasīt citas ziņas

Jūnija sākumam netipiski karstā laika dēļ patlaban ūdenstilpēs – īpaši nelielās un mākslīgās bez būtiskas caurteces – sākušas strauji vairoties un ziedēt aļģes.

Divās nedēļās varēja sakarst ūdens arī nelielā dīķī. Šādā ūdenī ir zems skābekļa daudzums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aļģes var apkarot, ūdeni kaļķojot un dezinficējot.

Jārīkojas šādi: jāiegādājas celtniecībai domātie nedzēstie (!) kaļķi (ķīmiskā formula – CaO). Nederēs ne lauksaimniecībai domātie kaļķi, ne dolomītmilti, jo gan vieni, gan otri nav pietiekami koncentrēti. Kaļķi vispirms jāizšķīdina ūdenī. Berot tos ūdenī, tvertne stipri uzkarsīs.

Kad reakcija beigusies, iegūto putriņu izkliedē dīķī. Hektāru lielam dīķim nepieciešami 200 kilogrami nedzēstu kaļķu.

Pēc dažām dienām aļģes aizies bojā un ūdens dīķī kļūs dzidrs. Jāņem vērā, ka karstā laikā šo procedūru, visticamāk, vajadzēs atkārtot jau pēc divām nedēļām.

Situāciju dīķī arī var uzlabot, ierīkojot spēcīgu aeratoru. Tas ūdenim liks būt kustībā un bagātinās ar skābekli.

Vienīgā problēma – Latvijā visai grūti iegādāties celtniecībai domātos kaļķus, lielākoties tiek piedāvāti dārzam paredzētie.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.