Foto-Flickr/sazztastical

Dr. Anitas BLOGS: Darbs dara darītāju jeb nebaidies gūt jaunu pieredzi 0

Tas teikts par vingrošanu grupā. Vingrot vai nevingrot?  Vienam savās mājās? Speciālista vai trenera kontrolē? Vai varbūt grupā?

Reklāma
Reklāma

 

 

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 7
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137
Lasīt citas ziņas

Kā nu kuram patīk. Galvenais to darīt pareizi. Regulāri, “hroniski”. Nu, gluži kā osteohondroze, kas mūs reiz piemeklē un paliek hroniska “padarīšana” visam mūžam. Gluži kā gliemezim visu mūžu nesama viņa paša mājiņa.

Ja ir akūtas veselības problēmas, protams, jāizvēlas individuālas vingrošanas nodarbības. Pat tad drīkst vingrot, tikai jāzina, kā tas darāms pareizi, nekaitējot veselībai.

 

CITI ŠOBRĪD LASA
Anita Vītoliņa, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste, strādāju rehabilitācijā, mēģinu: dejot flamenko, dažkārt uzrakstīt kādu dzeju rindu savam priekam, iemācīties spāņu valodu, saprast, kas tad ir daoisms. Mans darba un dzīves moto: „Pasmaidīt vienmēr un nekaitēt nevienam, arī sev.”

 

 

Bet kad veselība jau atgriezusies pirmsslimības stadijā, tad grupā iekšā un uz priekšu! Čakli jo čakli vingrot, vingrot un vēlreiz vingrot!

Jo lielāks ir jūsu ambulatorā kartē ierakstīto diagnožu skaits, jo vairāk jāturas pie vingrošanas speciālista, kuram ir zināšanas medicīnā. Jo vairāk gadu, jo vairāk jākustās un  vairāk jāvingro, gluži pretēji tam, kā dažkārt cilvēki dara.

Nākamais  faktors, kam jāpievērš uzmanība – Skolotājs, t.i., tas cilvēks, kurš jūs ievadīs brīnišķajā Vingrošanas Pasaulē.

Jāsaka gan, ka Vingrotājs arī ir Skolotājs savam  vingrošanas Skolotājam. Tādēļ savstarpēja saderība būs tā, kas padarīs veiksmīgu vingrošanu. Skolotājam jājūt, kad vari, kad vairs nevari un pat to, kas tieši tev jāiegūst vingrošanas nodarbības laikā..

Vingrotāju grupa ir domubiedru grupa, kam ir vienādas  intereses. Tajā esot, vieglāk tiekties uz sev izvēlēto mērķi. Ir kam līdzināties, jo grupā  vienmēr atradīsies kāds izcilnieks. Vienmēr vari saņemt atbalstu.

Mīksts paklājiņš, lai kaulus nelauž.  Par to nedrīkst aizmirst. Būs patīkamāka vingrošana un labāki rezultāti.

Ērts tērps, apavi, ja jāvingro ne tikai uz paklājiņa, horizontālā stāvoklī.

Manuprāt, svarīgi un  tā arī veidoju vingrošanas nodarbības, ka daļa tās tiek izmantota stājas korekcijai, neatkarīgi no  vingrotāju vecuma. Vienlaicīgi iesaistīt un aktivizēt vingrošanas laikā  maksimāli daudz muskuļu, piestrādāt pie kustību koordinācijas, līdzsvara sajūtas – tas nu ir darāms obligātā kārtā. Šī ir fiziskā ķermeņa stiprināšana, vizuālā tēla veidošana, tā mainot ķermeņa aprises.

Reklāma
Reklāma

Protams, notiek  svara korekcija!  Bet tā notiek, ja slodze ir  vidējas intensitātes. Maksimāla  fiziska slodze diemžēl nomāc tauku šķelšanu.

Vēl pastāv  tāda vingrošanas funkcija kā mūsu  fiziskā ķermeņa iekšējā satura jeb dvēseles stiprināšana, garīgā līdzsvara radīšana. Vingrojot mūsu smadzenēs veidojas serotonīns jeb laimes hormons.Tā būs gan depresijas profilakse, gan veģetatīvās distonijas  korekcijas līdzeklis, gan mūsu gribas un raksturu veidojošs faktors.

Lai regulāri vingrotu, vajadzīga mērķtiecība, noturība, spēja mobilizēties un vēl daudz jo daudz citu īpašību, kas ļauj uzveikt kūtrumu, kas tā vien  mudina – nu, paguli, nu, necelies, nevingro….
Nav noslēpums, ka daļai mūsu sieviešu ar gadiem sanāk ļoti reti vai vairs pat vispār nesanāk dejot. Tāpēc, ieliekot nodarbībā deju soļus, vingrotājas gūst papildus bonusu: divi vienā –  vingrošana un dejošana. Prieks, starojošas acis  un miers dvēselē!  Lūk, kāds  kolosāls rezultāts tādai vienkāršai nodarbei, kas saucas vingrošana grupā.

Zinātnieki ir izdarījuši atklājumu, ka mūsu galvas smadzenēs veidojas jaunas nervu šūnas: 
– ja  mēs vingrojam,
– ja mācāmies jaunas, iepriekš nedarītas lietas, piemēram, deju soļus mūzikas pavadījumā,
– ja gūstam jaunus  iespaidus. Tie  rodas arī, ņemot dalību vingrošanas grupā starp iepriekš nezināmiem cilvēkiem.

Jauni iespaidi par sevi atklājas iepriekš nezināmā  un nebaudītā situācījā. Atklāsmes tiek gūtas , vingrojot kopā ar jaunākiem dalībniekiem, ar tādiemm, kam jau ir  pieredze vingrošanā – es tā arī varu, tie ir jaunatklājumi –  par savu varēšanu.

Tātad, vingrot vai nevingrot  grupā? Atbilde var būt tikai viena – vingrot! Lai jums veicas vingrojot!

 

 

Lasi arī citus dr. Anitas blogus:

Lai kājiņas pūciņas vieglumā

Kā neapēst 60 tonnas dzīves laikā un uzlabot pašsajūtu

 

 

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.