Foto: Pexels

Draudzība izplēn. Turpināt vai pārtraukt? 0

Draudzībai, kas sevi izsmēlusi, mēs nereti ļaujam palēnām izplēnēt, neuzdrošinādamies to pārtraukt. Un tomēr draudzībā, tāpat kā mīlestībā, attiecību saraušanai dažreiz piemīt dziedinošas spējas.

Galvenās idejas

LE
LETA
Ziņas
No ārvalstīm saņemta “karsta informācija” par kādas Latvijas politiski nozīmīgas personas iespējamiem pārkāpumiem 67
16 stundas
IK
Ilze Kalve
Ziņas
“Kovids jau nesākas ar iesnām, bet joka pēc uztaisīju testu – pozitīvs!” Ilze dalās pieredzē par iegūto “suvenīru” pēc “Prāta vētras” koncerta 90
19 stundas
LA
LA
Ziņas
VIDEO. Pasažieri stumj trolejbusu, vilcieni kavējas, lidojumi atcelti! Ekstremālā snigšana izraisa satiksmes kolapsu 56
12 stundas
Lasīt citas ziņas

• Draudzība, tāpat kā mīlestība, attīstoties iziet idealizācijas un vilšanās posmus.
• Mīts par draudzību uz mūžu aizstājis mītu par mūžīgo mīlestību, kas drauga zaudēšanu padara īpaši sāpīgu.
• Baidoties no konfliktiem, neaizmirsti: šķiršanās kalpo par atspēriena punktu mūsu iekšējai izaugsmei.

Savstarpēja pieķeršanās, siltums, sirsnība, garīga tuvība – tas viss, kas mums asociējas ar draudzību – padara to par vienu no lielākajām vērtībām mūsu dzīvē. Bet tajā pašā laikā draudzība bieži sāpina. Tāpat kā mīlestība, arī draudzība sākas ar otra idealizēšanu, kam seko (pēc kāda laika) vilšanās. Jo spēcīgākas bija mūsu cerības, jo intensīvāka draudzība un jo sāpīgāk mēs uztveram pat visnenozīmīgākās nesaskaņas. Mums ir grūti pieņemt otru tādu, kāds viņš ir patiesībā, un mēs ne vienmēr esam gatavi veidot ar viņu jaunas attiecības.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Draudzībā, tāpat kā mīlestībā, abiem partneriem nav iespējams pilnībā atklāt sevi,” saka filozofs Igors Kons, populārās grāmatas “Draudzība” un daudzu citu autors. “Vajadzības vienmēr pārsniedz iespējas tās realizēt, un tas kļūst par dziļu pārdzīvojumu, neapmierinātības avotu. Turklāt draudzību, tāpat kā mīlestību (jo tās ir īpašas jūtas) bieži pavada greizsirdība. Kad starp draugiem rodas asas nesaprašanās vai kāds jūtas nodots, apmānīts, jūt, ka otra jūtas “atdziest”, tas kļūst par īstu drāmu.”

Mīts par nesavtīgu draudzību

Ir grūti nolemt pārtraukt draudzību, kad tam nav acīmredzama iemesla, taču pēc katras tikšanās paliek aizkaitinājums, nepatika, neveiklības sajūta. Kad draudzība piedzīvo krīzi, ir vērts tikt skaidrībā: kāds ir mūsu attiecību mehānisms? Ko es tajās meklēju? Kāpēc man tās ir tik ļoti nepieciešamas?

Pateicoties draudzībai, mēs bieži vien neapzināti cenšamies atrisināt savas iekšējās problēmas, taču šādas attiecības vienmēr sagādā vilšanos. Ar cita cilvēka palīdzību tu vari mēģināt paaugstināt pašnovērtējumu. “Bieži vien mēs redzam narcistiskus duetus, kuros partneri idealizē viens otru un draudzējas, jo, pateicoties šīm attiecībām, viņi var paaugstināt pašnovērtējumu un sajust morālu atbalstu,” saka Junga analītiķis Ļevs Khegajs (Лев Хегай).

“Taču nepieciešamību cienīt un mīlēt sevi nevar realizēt komunikācijā,” saka psihoterapeite Anna Varga, “ne ar draugu, ne ar mīļāko, ne ar kādu citu – tas tiek realizēts tikai konkrētā paša darbībā. Parasti tas, uz kura rēķina mēs cenšamies sevi apliecināt, izraujas no viņam piedāvātās lomas, un draudzība ātri beidzas.”

Tikpat bezjēdzīgi ir draudzībā meklēt glābiņu no vientulības. “Vientulības sajūta liecina par iekšēju disharmoniju, ka cilvēks ir pretrunā ar sevi, un, protams, draudzība nevar palīdzēt viņam mainīt šo sevis izjūtu,” turpina Anna Varga.

“Aiz nesavtīgas, uzticīgas, mūžīgas draudzības mitoloģiskās koncepcijas bieži slēpjas citas attiecības,” apgalvo Ļevs Khegajs. “Savā ziņā draudzība (tās mitoloģiskajā aprakstā) kā tāda nemaz nepastāv – visbiežāk tā ir neapzināta vienam otra izmantošana, citiem vārdiem sakot, aprēķins. Draudzība pārtrūkst, kad viens no partneriem pārstāj pildīt savu funkciju, kad viņu vairs nevar izmantot kā iepriekš. Piemēram, draudzene ilgi uzklausīja un uzmundrināja otru, un pēc tam (dažādu iemeslu dēļ) pārtrauca to darīt.”

Tāds priekšstats par draudzības pragmatisko raksturu var šķist šokējošs. Mums daudz svarīgāka ir savstarpēja palīdzība un atbalsts, lojalitāte, uzticība, gatavība upurēties, uzticēšanās un atklātība draugu starpā.

Pēc dzimuma pazīmēm

“Sieviešu draudzība ir emocionālāka, intīmāka, tā uzsver izpratnes, līdzjūtības vērtību,” saka Igors Kons. “Sievietes biežāk palīdz draugiem, ja jūt, ka tas ir vajadzīgs. Turklāt viņām patīk detalizēti noskaidrot attiecības, un te, protams, rodas daudz “asu stūru”. Tāpēc viņu draudzība bieži vien nav tik ilga kā vīriešu.” “Patiešām, sieviešu draudzības mehānisms atšķiras no vīriešu,” apstiprina Ļevs Khegajs. “Starp draudzenēm bieži veidojas mātes/meitas simbiotiskas (savstarpēji izdevīgas) attiecības. Šodien viena otrai ir mātes lomā, rīt viņas mainīsies lomām.”

Vīrieši, pēc Igora Kona vārdiem, akcentē uzticību, savstarpēju sapratni un stabilitāti: “Viņi ne vienmēr var uzminēt, ka nepieciešama viņu palīdzība, bet, ja tā tiek lūgta, viņi drauga labā darīs visu. Vīrieši reti apspriež detaļas, viņiem daudz svarīgāk vienoties par galveno, un atšķirības mazāk nozīmīgos jautājumos viņus īpaši nesatrauc.”

Kāpēc tas ir tik sāpīgi

Šķiršanās no drauga nemaina cilvēka likteni tik radikāli kā ģimenes vai mīlas attiecību sabrukums. Bet kāpēc tas tik ļoti sāp?

Mums no bērnības ieprogrammēts priekšstats par ne ar ko neaptumšotu draudzību: savstarpēja palīdzība, uzticība, ziedošanās, emocionāla pieķeršanās… Kad realitāte nonāk konfliktā ar šo mītu, mūsu pasaules aina sabrūk, un mēs to uztveram ļoti sāpīgi.

“Lielākajai daļai no mums vispār ir grūti kaut ko zaudēt vai justies pamestam,” skaidro Ļevs Khegajs. “Tādos brīžos mēs it kā atkal no jauna pārdzīvojam zaudējumus, kas mūsu dzīvē jau notikuši.”

“No otras puses, ar gadiem mums vairs nav vajadzīga tik intensīva komunicēšana ar draugu kā jaunībā, taču mums joprojām ir ļoti svarīgi apzināties, ka ir kāds tuvs cilvēks, kurš vienmēr sapratīs un atbalstīs,” piebilst Igors Kons. Ja konflikts vai nāve mums viņu atņem, kopā ar viņu mēs pazaudējam daļu no sevis, daļu savas dzīves.

Amerikāņu sociologs Ians Jēgers apgalvo, ka lēmums pārtraukt draudzību mums ir grūtāks nekā iepriekšējām paaudzēm. Varbūt tāpēc, ka mūsdienās īpaši pieprasīts mīts par patiesu draudzību – romantiskais tēls “draugs uz mūžu” ir aizstājis “mūžīgās un nemainīgās mīlestības” utopiju. Mūžīgās laulības ideāls ir kļuvis sirreāls, pāri ir kļuvuši nenoturīgāki, un mēs ciešāk turamies pie draudzības, kura piepilda vajadzību pēc otra cilvēka blakus.

Šķiršanās kritēriji

Ja esam dusmīgi un sašutuši par drauga rīcību (vai bezdarbību), mēs bez vilcināšanās varam pieņemt lēmumu pārtraukt draudzību. Bet biežāk, jūtot, ka pienācis laiks šķirties, mūs moka šaubas. Kā izvēlēties pareizo risinājumu? Eksperti ir vienisprātis: šajā jautājumā nav normu vai noteikumu. Ja vien mēs runājam par īstu draudzību, nevis par attiecībām, kurās viens dominē: tās vienkārši ir krasi jāpārtrauc.

“Tas nav zinātnisks, bet svarīgs kritērijs: nevienu cilvēku nevar novērtēt pēc vienas rīcības, jāuztver viņa personība kopumā,” saka Igors Kons. Noderīgi paskatīties spogulī: “Vai es nekad tā neuzvedos? Vai es nevienu neesmu pievīlis?” Un pašas attiecības jāuztver kopumā: kāds ir kopējais līdzsvars? Ja tas ir negatīvs, tad attiecības jāizbeidz.

Svarīgi sev pašiem noteikt, kur ir kompromisu, kas neizbēgami jāpieļauj draudzīgās attiecībās, robeža. “Draudzības labad var upurēt daudzas lietas – gan sadzīves komfortu, gan laiku, gan spēku, bet ne sev svarīgus principus,” piebilst Anna Varga. Ja kompromisi skar cieņu, pašnovērtējumu, vērts aizdomāties, vai šādas attiecības vispār ir vajadzīgas. Draudzības labā darīt to, par ko sevi pēc tam nicināsi, nozīmē nolemt sevi vissmagākajiem pārdzīvojumiem.

Tāpēc ir vērts izsvērt plusus un mīnusus: ko man nesīs godīga draudzības pārtraukšana?

Pusaudžu vecums – augstākais saplūšanas punkts

Šodien “tu vairs neesi mans draugs”, bet rīt mēs atkal esam “draugi uz mūžu” – tāda ir pusaudžu draudzība. Pusaudža garīgajā pasaulē tā ieņem galveno vietu. “Komunikācijā un pateicoties tai, notiek pusaudža psiholoģiskā attīstība,” saka Anna Varga. “Pusaudža gados draudzēšanās ir galvenā aktivitāte, un vecākiem nekādā gadījumā nevajadzētu traucēt bērna vētrainajiem kontaktiem.”

Draudzība šajos gados palīdz bērniem tikt skaidrībā ar seksualitāti, pieņemt pubertāti, pirmo mīlestību. Draugi ir viņu narcistiskā kopija. Sadevušies rokās, šādi sabiedrotie-draugi kopā ienāk pieaugušo pasaulē. Pamazām draudzība “nomierinās”, mīlestība un ģimene (nu jau pašam sava) atkal nonāk priekšplānā, kļūst par galvenajām interesēm. Dažiem vecākiem šķiet, ka mūsdienu bērni neprot draudzēties. Uz viņu pašu bērnības atmiņu fona – bez mobilajiem tālruņiem un interneta – viņiem ir grūti nojaust, ka mūsdienu pusaudži ir mainījuši tikai saziņas veidus, bet ne to saturu. “Bērni draudzējas tāpat kā iepriekš,” uzskata Igors Kons, “viņiem ir tikpat intensīva vajadzība pēc intīmas draudzības, ideāli, priekšstati par draudzību neko daudz nemainās.”

Attīstības impulss

Bet kā šķirties – krasi pārtraukt draudzību vai uzturēt attiecības, ļaujot tām pakāpeniski noplakt? “Abi varianti ir neveiksmīgi,” saka Ļevs Khegajs. Nevienā gadījumā nemainās partneru personības, nenotiek psiholoģiska izaugsme, viņi nejūt atvieglojumu. Tā notiek tāpēc, ka attiecības netiek uztvertas kā izsmeltas – paliek neskaidrs, kas ir viņu draudzības pamatā. Abi var būt ieguvēji, ja atklāti apspriež savas attiecības.”

Tomēr, pēc Annas Vargas teiktā, ir viena nianse: “Ja stingri nolēmāt šķirties ar draugu, ja iespējams, labāk to darīt bez paskaidrojumiem, jo attiecību apspriešana ir ceļš uz tuvināšanos.”

No katra paša atkarīgs, vai no šķiršanās gūtā pieredze būs pozitīva. “Nevar pārāk aizrauties ar pārdzīvošanu, jo ar draugu izšķīries,” turpina Anna Varga. “Es nedomāju, ka ciešanas pašas par sevi ir svētīgas, drīzāk tās ir kaitīgas. Cieti – apdomāji, saprati šo pieredzi – un dodies tālāk!”

Draudzība, tāpat kā mīlestība, nes daudz prieka, laimes, bet arī daudz sāpju. Nevar izmērīt, ko vairāk. No cilvēku komunicēšanas burvības, siltām un patiesi draudzīgām attiecībām nevar atteikties tikai tāpēc, ka pastāv risks vilties otrā cilvēkā. Draudzība mūs veido un padara mūsu dzīvi piesātinātāku, taču (atšķirībā no mīlestības) tā nevar būt vienpusīga. Lai cik sāpīga būtu šķiršanās, tieši tā bieži vien mums palīdz kļūt pašiem un dzīvot pilnvērtīgu

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ML
Māra Libeka
Veselam
Gandrīz 30 tūkstošiem senioru nav sava ģimenes ārsta. Kā šie pakalpojumi viņiem tiek nodrošināti? 15
20 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Populārākais vēlējums Ziemassvētkos un Jaunajā gadā būs – “Lai laba veselība!” 2
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
Covid-19 seku mazināšana jauniešu vidū ir aktuāla – 17 000 saņems atbalstu 1
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
“Kamēr daudzi nevakcinējas pret kovidu, HIV pacienti lūdzas, lai viņiem būtu šāda iespēja,” Ažiņa atklāj, vai būs pieejama arī vakcīna pret HIV 25
2 dienas
LE
LETA
Ziņas
No ārvalstīm saņemta “karsta informācija” par kādas Latvijas politiski nozīmīgas personas iespējamiem pārkāpumiem 67
16 stundas
IK
Ilze Kalve
Ziņas
“Kovids jau nesākas ar iesnām, bet joka pēc uztaisīju testu – pozitīvs!” Ilze dalās pieredzē par iegūto “suvenīru” pēc “Prāta vētras” koncerta 90
19 stundas
LA
LA
Ziņas
VIDEO. Pasažieri stumj trolejbusu, vilcieni kavējas, lidojumi atcelti! Ekstremālā snigšana izraisa satiksmes kolapsu 56
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Atlūgumus iesniedz arī gados jauni un arī vakcinēti pedagogi!” LIZDA priekšsēdētāja Vanaga skaidro situāciju 126
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Pavļuts skaidro, kas būs nepieciešams, lai pagarinātu Covid-19 sertifikātu 252
2 dienas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
VCA mobilais vakcinācijas punkts pirmajā mēnesī Rīgā un reģionos pret Covid-19 vakcinējis vairāk nekā 1300 iedzīvotājus 1
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
Veselības centru apvienība: Covid-19 pacienti novērtē ārsta izbraukumu uz mājām 3
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Imunitāte iet roku rokā ar psihoemocionālo stāvokli 8
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc sargāt galvu un kaklu no aukstuma 9
25. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
VCA investē Latvijas jaunās ārstu paaudzes izglītībā 1
17. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Rūpēs par vīriešu veselību 7
15. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja oža pēc Covid-19 pārslimošanas ir patoloģiski mainīta 17
15. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Trīs risinājumi, kā pirms ziemas stiprināt spēju pretoties vīrusiem
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Aptieka ir drošības spilvens diabēta pacientam Covid-19 laikā 2
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Elpceļu vīrusu sezonas laikā Covid-19 raksturīgo simptomu noteikšana vēl svarīgāka 8
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā zināt pareizās devas vitamīniem? 7
5. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mājsēdē būtiski cieš pusaudžu miegs un emocionālā veselība 9
5. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Repharm” uzņēmumus novērtē ar valsts apbalvojumu vadītājai Stellai Lapiņai 2
2. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko iedzīvotāji domā par savu imunitāti? 10
28. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptiekas” atvērtas jau no septiņiem rītā 1
27. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kur vīrusa daļiņu ir vairāk un pastāv lielāks risks inficēties? 7
25. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
VCA mobilā vakcinācijas punkta izbraukumiem liels pieprasījums jau pirmajā nedēļā 5
23. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ceļazīmes sadzīvošanai ar gada tumšo laiku 1
22. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mūsu jaunajā realitātē konsultācijas tiešsaistē ir farmaceitiskās aprūpes daļa 3
19. oktobris, 2021
LA
LA
Veselam
Farmaceita konsultācija „Mēness aptiekā” visā Latvijā pieejama arī brīvdienās 2
15. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Nākamnedēļ pie iedzīvotājiem dosies Baltijā pirmais mobilais vakcinācijas punkts 12
15. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
VCA gatava iesaistīties papildus plānveida operāciju nodrošināšanā 3
14. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Vajadzība pēc farmaceita padoma ārkārtējā situācijā ir pieaugusi
13. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Visbiežāk iedzīvotāji atbalsta sejas aizsargmasku nēsāšanu sabiedriskās vietās 3
8. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Cik nopietna rudens kaite ir noķerta? 3
7. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bez magnija nav iespējamas vairāk nekā 300 bioķīmiskas reakcijas organismā 1
6. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 ieteikumi – lai imunitāte ir tavas veselības miesassargs 11
4. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” – mīlētākais zīmols farmācijā trešo gadu pēc kārtas 4
30. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Muskuļu un locītavu profilakse būtu vērtējama augstāk 1
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā trauksmes sajūtu izmantot par iekšējo resursu
24. septembris, 2021
LE
LETA
Ziņas
Pavļuts atklāj, cik miljonus “MikroTik” valdes priekšsēdētājs apņēmies ziedot BKUS 27
3 dienas
DB
Dace Baltruma
Ziņas
Lasītāja: Plaisa starp “mēs” un “viņi” plešas platumā. Vai kāds parēķinājis, cik nonākuši kapu kalniņā tikai tādēļ, ka laikus netika pie ārsta? 71
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Imunitāte iet roku rokā ar psihoemocionālo stāvokli 8
3 dienas
RO
Regīna Olševska
Ziņas
Pieņem jaunus MK noteikumus: tie palīdz cilvēkiem ar invaliditāti, bet rada asas diskusijas 2
6 dienas
ML
Māra Libeka
Veselam
Valdība liek strādājošajiem darbiniekiem testēties, bet kā process notiks – vēl nav skaidrs 69
26. novembris, 2021
RO
Regīna Olševska
Veselam
Veselība – paša atbildība! Farmaceits pastāsta, kas palīdz būt formā vīriešiem 2
26. novembris, 2021
IK
Ilze Kuzmina
Ziņas
Obligāts bērna kopšanas atvaļinājums tētiem? Vismaz divus mēnešus bērnu būs jāpieskata tēviem
5 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Lidosta “Rīga” pakāpeniski atsāk darbu 2
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Kur Latvijā snidzis visvairāk un konstatēta biezākā sniega sega?
1 sekunde
AT
Andris Tiļļa
Ziņas
Vieta, kur kaimiņš sargā kaimiņu. Ciemos pie enerģiskajiem bieriņiešiem, lai iepazītu šīs Rīgas daļas leģendārās vietas
1 stunda
DJ
Diāna Jance
Ziņas
“Manuprāt, piedzīvojam ļoti izšķirīgu laiku, kaut kāda laikmeta beigas.” Intervija ar aktrisi Rēziju Kalniņu
19 minūtes
AJ
Atis Jansons
Ziņas
Nomainīju vasaras riepas. Par 10 eiro dārgāk nekā pirms gada. Vai nav par skarbu?
1 stunda
LA
LA.LV
Stāsti
Vai tiešām katoļu priesteriem ir aizliegts precēties? Atbild prāvests Ilmārs Tolstovs 3
34 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Sestdien Latvijā gaidāma neliela līdz mērena snigšana 1
1 stunda
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Labāk izslimot nekā potēties pret to, kas nelīp!”: dziedātāja Jolanta Gulbe-Paškeviča uzskata, ka Covid-19 nav draudīga slimība 183
1 diena
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
FOTO. Radzevičs rāda piemēru un aicina iedzīvotājus pašiem tīrīt sabiedriskā transporta pieturvietas 60
21 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Atlūgumus iesniedz arī gados jauni un arī vakcinēti pedagogi!” LIZDA priekšsēdētāja Vanaga skaidro situāciju 126
1 diena
ML
Māra Libeka
Veselam
Gandrīz 30 tūkstošiem senioru nav sava ģimenes ārsta. Kā šie pakalpojumi viņiem tiek nodrošināti? 15
20 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Neticama izglābšanās! Fermeris izglābj aitas, izrokot tās no dziļas sniega segas 8
1 diena
IB
Indulis Burka
Praktiski
Uz veikalu pēc sniega lāpstas: ar kādu kātu, cik dārgu un no kāda materiāla pirkt?
22 stundas
GN
Gunārs Nāgels
Ziņas
Gunārs Nāgels: Kāpēc godīgi cilvēki melo un maldina? 29
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Pirmo reizi vēsturē galvaspilsētā izsludināts sarkanais brīdinājums par ekstremāli stipru snigšanu 48
23 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
“Vakcinācijas avīzes” nelaišana laukā no maisa bija liktenīga kļūda. Egila Līcīša feļetons 13
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Kur Latvijā snidzis visvairāk un konstatēta biezākā sniega sega?
11:20
IK
Ilze Kuzmina
Ziņas
Obligāts bērna kopšanas atvaļinājums tētiem? Vismaz divus mēnešus bērnu būs jāpieskata tēviem
11:15
DJ
Diāna Jance
Ziņas
“Manuprāt, piedzīvojam ļoti izšķirīgu laiku, kaut kāda laikmeta beigas.” Intervija ar aktrisi Rēziju Kalniņu
11:01