Emsis atklāj to valdības lēmumu, kas Latviju esot novedis pie enerģijas trūkuma 14

Lelde Veinberga, TV24

Saeimas pirmais un nozīmīgākais darbs šobrīd būs enerģētikas jautājumi, ja negribam, lai cilvēki pilnībā zaudē dzīves kvalitāti un uzņēmēji konkurētspēju, TV24 raidījumā “Dienas personība” norāda bioloģijas zinātņu doktors, bijušais Ministru prezidents un Saeimas priekšsēdētājs Indulis Emsis.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā!
“Es pat nespēju iedomāties, ka pieaugušai sievietei var kaut ko tādu teikt” – sieviete vilcienā piedzīvojusi nepatīkamu izturēšanos no diviem pusaudžiem
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 20
Lasīt citas ziņas

“Man bieži pārmet, ka vides ministra darbošanās laikā pārāk tika atbalstītas alternatīvās enerģijas jomas, it īpaši mazo hidroelektrostaciju atjaunošanu Latvijā un tamlīdzīgi virzieni,” skaidro I. Emsis, kurš strādājis pie biogāzes projekta – atkritumus pārvērta enerģijā.

“Mēs visi cerējām, ka šī lokālā enerģija – gan no koksnes, gan no kūdras, gan no vēja, gan no ūdens, gan no biomasas – tiks veicināta. Diemžēl, ilgus gadus, un arī tajā laikā, mēs bijām uz šīs [Krievijas] gāzes adatas, mēs bijām kā narkomāni – atkarīgi no šīs gāzes, kā pamatenerģijas Latvijā. Tā nav nepareiza doma, jo gāze ir videi draudzīga, bet mēs zinām, ka tā nav mūsu, mēs to gāzi pērkam. Un tad Latvijas valdība pakāpeniski aizgāja obligātās iepirkuma komponentes (OIK) virzienā, kurā jau sakās mantrausības velniņš parādīties un gāze tika iekļauta subsidējamās enerģijas jomā. Tas ir pilnīgs neprāts! Kā gāze var kļūt par OIK saņēmēju? Tas bija tas brīdis, kas mēs zaudējām orientāciju, kas novedusi pie katastrofāla enerģijas trūkuma. Šai valdībai un Saeimai jāatsāk darbs pie tā, ka jāslavē visi tie, kas uz vietas ražo enerģiju, vienalga no kādiem resursiem, tikai lai tie resursi būtu ilgtspējīgi un lai tā būtu mūsu enerģija,” pārliecināts bijušais premjers.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.