Foto – Shutterstock

Gribas savu riekstkoku? Uzzini, kurš labāk aug mūsu klimatā! 0

Kad un kā jāsēj Mandžūrijas valrieksts? PAULA GROBIŅAS NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 531
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32
Lasīt citas ziņas

Mandžūrijas riekstkoks (Juglans mandshurica) ir dekoratīvs visā veģetācijas periodā. Izaug līdz 20 m augsts, veido skraju, lietussargam līdzīgu vainagu. Lapas ir tumši zaļas, bet rudenī tās krāsojas dzeltenīgos toņos. Zied maija beigās, tāpēc nereti apsalst vēlajās pavasara salnās. Augļi ienākas septembrī–oktobrī. Riekstu kodoli ir ēdami, taču tos klāj bieza čaula. Ja arī izdodas tos pārsist, kodols parasti ir tā sašķaidīts, ka labuma ir visai maz. Ja vēlas ēst riekstus, labāk stādīt Zībolda riekstkoku (Juglans ailanthifolia) vai karalisko riekstkoku jeb īsto valriekstu (Juglans regia) – tam gan vajadzētu sēklas ievākt no Latvijā vai Lietuvā augošiem kokiem, kas jau ir daļēji aklimatizējušies.

Mandžūrijas riekstkoka sēklas var sēt augsnē tūlīt pēc riekstu ienākšanās, tikai tiem jānotīra brūnie apvalki. Taču sējumi jāsargā no grauzējiem. Drošāk ir sēt puķu podā, to pierakt dobē vai neapkurināmā siltumnīcā. Ja riekstu daudz, var izmēģināt abus variantus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai sējeņi neapsaltu, pirmajos gados tos pirms ziemas der piesegt ar skuju koku zariem. Pastāvīgā vietā stāda aptuveni 2 m garus riekstkokus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.