Publicitātes foto

Grupa “Mazais Princis”: “Līdz šim intervijas nesniedzām un mēs nevienu neizsmejam!” 0

Kurš gan nav lasījis franču lidotāja un rakstnieka Antuāna de Sent-Ekziperī stāstu par Mazo Princi, bet, iespējams, daudziem būs pārsteigums uzzināt, ka Latvijā mums pašiem ir savs “Mazais Princis” – grupa, kurai nesaprotamā kārtā piekarināta alternatīvās mūzikas birka, kaut puiši spēlē tos pašus populāros latviešu šlāgerus, tikai piešķirot tiem modernāku skanējumu, lai viņu klausītāju pulkā būtu ne tikai omītes un opīši, bet arī jaunāka gadagājuma ļaudis. “Mazā Prinča” vēstījums ir MĪLESTĪBA visās tās izpausmēs. Tādēļ mīlestības meklējumos Viņš devies pat uz tālo Maltu, un par piedzīvojumiem šajā salu valstī jau 28. decembrī ikviens varēs uzzināt, noskatoties 360TV raidījumu “”Mazā Prinča” mīlestības kodi”. Bet klātienē grupu būs iespējams satikt gada pēdējā dienā kinoteātrī “Palladium” Apņemšanās karnevālā. Par to visu vairāk grupas pirmajā publiskajā intervijā.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

No kuras planētas “Mazais Princis” ir ieradies, un kāpēc tieši “Mazais Princis”?

“Mazais Princis” radās, jo bija nobriedusi tāda nepieciešamība. Leģenda stāsta – kad pasaulē ieradās Mazais Princis, piedzima arī mīlestība, un joprojām pasaules gudrie prāti lauž šķēpus, kurš bija pirmais: Princis vai mīlestība. Tā ir tāda mīlestība, kas nav vērsta uz kādu konkrēti, bet iet pāri robežām. Protams, dažkārt mēs gribētu šo mīlestības okeānu pārvērst upē, kas plūst uz mūziku, bet reizēm arī uz sievietēm, jo mēs spēlējam viņām. Taču negribam mīlestību ierobežot. Lai tā būtu visā, ko mēs darām – vai runājamies, satiekamies, ejam pa ielu, attieksmē pret kādu cilvēku, domās, mūsu iekšējā pasaulē… Varbūt mūzika bija viens no veidoliem, kādā Princis parādījās. Jo “Mazais Princis” nav tikai mūzika.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jūs esat nodēvēti par alternatīvo šlāgergrupu. Kāpēc izvēlējāties šādu mūzikas žanru?

Tas laikam būs pārpratums. Līdz šim intervijas nesniedzām, tāpēc kāds droši vien tādu apzīmējumu izdomāja, un tas aizgāja tautās. Šķiet, Latvijas televīzijā mums pajautāja, vai tā ir parodija. Nē, tā nav parodija. Tā ir oriģinālmūzika, vienīgi citā veidolā. Mēs nevienu neizsmejam. Mēs paņemam labāko no katra šlāgera, izdaiļojam to un pasniedzam savā skatījumā. Mūsdienās ir ļoti grūti kaut ko ielikt vienā rāmī. Ikviena spēlētā mūzika ir tāds mikslis no visa kā. “Mazajam Princim” ir savas vērtības – ādas vestes, sintezatori, ko tautā sauc par činčidrilkām, taču mēs nedomājam, ka tie ir tikai šlāgermūzikas atribūti. Piemēram, arī baikeri brauc tērpti ādas vestēs, bet vai tāpēc viņi būtu uzskatāmi par šlāgeristiem? Mūsuprāt, mūsdienās visas robežas ir mazliet nobrucinātas.

Mums negribētos, lai “Mazo Princi” sauc par šlāgergrupu. Mēs vēlētos, lai mūsu darbību asociētu ar mīlestību.

“Mazo Princi” nevar ielikt vārdos, tas ir jāsajūt. Patiesībā mums ir tikai pāris dziesmas, kuras varētu saukt par šlāgeriem. Pārsvarā spēlējam tautā mīlētas melodijas nedaudz estrādiskā skanējumā, kas varētu aizraut jauniešus. Par dažām dziesmām mums ir teikuši, ka oriģinālajā versijā tās nav iespējams klausīties, taču “Mazā Prinča” izpildījumā šīs dziesmas pat iepatīkas.

Šā gada sākumā “Mazais Princis” paziņoja, ka ar koncertu “Arēna Rīga” gaitenī beidz savu koncertdarbību, lai gan pavisam drīz mēs būsim liecinieki jauna projekta piepildījumam. Kā tas nākas?

Negribam, lai cilvēki domā, ka esam atgriezušies. Mēs neatgriežamies, taču nebūs melots, ka mēs aizgājām, bet pēc aiziešanas cilvēki saprata – tas ir nopietni, un acīmredzot gribēja no mums atvadīties. Tie, kuri netika uz mūsu pēdējo retrītu limitētā vietu skaita dēļ, sāka mūs aicināt spēlēt, un tā līdz šim katrs “Mazā Prinča” koncerts jo­projām ir pēdējais. Ja jau cilvēki aicina, tātad arī viņi grib atvadīties. Tādēļ mēs atvadīsimies, kamēr būs no kā atvadīties. Ietekmējoties no slavenām grupām, tādām kā “Rolling Stones”, kuri devās pasaules atvadtūrē pat desmit gadu garumā, sapratām, ka būtu tikai normāli, ja “Mazais Princis” sekotu viņu piemēram. Feisbukā vēstuļu ir tik daudz, ka liekas – koncerti nekad nebeigsies. Bet, kad beigsies, tad vienkārši arī beigsies. Mēs izbaudām šo brīdi, tomēr apzināmies – tas nebūs mūžīgi. Un tieši tādēļ ir viegli atvadīties, jo jebkurā mirklī esam gatavi pacelt cepuri un doties prom.

Reklāma
Reklāma

Nepārtrauktā atvadīšanās nav palikusi bez sekām. “Mazais Princis” ir pamanīts, un jau gada pēdējās nedēļas nogalē televīzijas kanālā 360TV pirmizrādi piedzīvos jauns raidījums ar jūsu piedalīšanos. Sakarā ar to tikko esat atgriezušies no Maltas. Ko jūs tur darījāt?

Viss sākās ar vieglumu. Tas tiešām nav joks, kaut gan katrā jokā tāpat ir tikai daļa joka. Tas, ko mēs sakām, lielā mērā atbilst īstenībai. Arī mīlestības meklējumi. Mēs sakām – mēs mīlam kafiju, šo raidījumu, mūziku, dzīvi. Kas tad ir MĪLESTĪBA? Kam jābūt visa pamatā? Vārds pa vārdam “Mazajam Princim” tas ir jānoskaidro. Latvijā jau it kā esam to apjautuši, tādēļ jādodas pasaulē un jācenšas izzināt citās kultūrās, kas slēpjas zem šī lielā vārda MĪLESTĪBA. Tā nu nejauši sanāca, ka pirmais apstāšanās punkts bija Malta, pietiekami neliela teritorija, un tests mums pašiem.

Grūts uzdevums – noskaidrot, kas ir mīlestība. Katram noteikti būs sava definīcija.

Šajā pasākumā “Mazā Prinča” mērķis nav atrast definīciju. Drīzāk izzināt, braukt piedzīvot un pajautāt, vai mīlestība nāk caur ēdienu, mūziku, ģimenes kopā būšanu, dabu vai ko citu. Izpēte notiek pasaules atvadu tūres ietvaros, un tas vien jau ir paradokss, ka dodamies atvadīties no mūsu faniem svešā zemē, kur par “Mazo Princi” neko nezina. Tādēļ mēs gribētu, lai skatītāji notic šim stāstam un “Mazajam Princim”, kurš iet un dara.

Realitātē trīs dienās vajadzēja sapakot mantas un izlidot uz Maltu, bet nedēļas laikā – uztaisīt raidījumu.

Viss notiek tā – mēs ejam bārā, prasām, mēģinām noskaidrot pēc iespējas dzīvākā vidē, kas ir mīlestība. Protams, atklājot savu sirdi, “Mazais Princis” arī apdedzinās, taču Viņa misija pasaulē, kurā visa kā ir gana, tikai trūkst mīlestības, ir uzturēt, atbalstīt, vairot un sludināt to.

Gads jau nebeigsies ar mīlestības meklējumiem. Kas jums padomā gadumijā?

31. decembrī notiks “Mazā Prinča” Apņemšanās karnevāls. Vārdam “apņemšanās” ir divas nozīmes. Pirmā – kaut ko apsolīt izdarīt, otrā – apskaut vienam otru. Tādēļ Jaunajā gadā “Mazais Princis” aicina nefokusēties uz Žurku, Tīģeri, Pērtiķi vai kādu citu zodiaka lopu, jo tas nekādā ziņā nemainīs jūsu dzīvi. Bet, ja katrs no mums ieies nākamajā gadā labāks, nekā bija, un ar mīlestību, tad šis gads noteikti būs labāks par iepriekšējo. Turklāt gadu maiņas pusnaktī “Mazais Princis” neies skatīties salūtu. To viņš nevienam neuzspiež, taču priecāsies, ja salūta vietā visi “Palladium” zālē esošie karnevāla dalībnieki apskausies, vienojoties īstā sirds salūtā.

Jaunajā gadā ikviens cenšas kaut ko vismaz pats sev apsolīt. Kāds būtu “Mazā Prinča” solījums?

Mēs apsolāmies nemainīties. Protams, kļūt labāki, bet savā būtībā nemainīties.

Ko “Mazais princis” novēlētu planētai Zeme jaunajā gadā?

Tas ir liels vēlējums (ilgi domā). Atrast laiku apstāties, paklusēt un pasmaidīt.

•••

Trīs vārdi, kas jūs raksturo vislabāk?

Patiesība, sievietes, mīlestība.

Bez kā jūs nevarat iedomāties savu dienu?

Bez sievietēm sev apkārt.

Būtiskākais sasniegums darbā?

Dziedinātās sievietes.

Labākā izklaide?

Ar sievietēm.