
Kā nelielā dzīvoklī savienot praktisko ar dzīvespriecīgo? 0
Vadošā noskaņa – vasara

Vasarā, kā zināms, visapkārt ir daudz spilgtu un sulīgu toņu. Tāpēc šī noskaņa var būt kā iedvesmas avots dzīvespriecīga interjera izveidošanai. Nelielās telpās īpaši svarīgi, lai izvēlēto krāsu kombinācijas vītos cauri visam mājoklim. Tāpēc jāpadomā, lai ne tikai istabās, bet arī virtuvē un vannasistabā mēbeles būtu gaišas un neradītu masīvu iespaidu.
Baltais paplašina un apvieno

Spilgti akcenti vislabāk izceļas uz balta fona. Ja dzīvokļa sienas un griestus nokrāso baltus, telpas plakņu robežas it kā izgaist. Ja vēl arī daļa mēbeļu ir baltā krāsā, istabas šķiet plašākas un gaišākas, kas īpaši svarīgi standarta daudzdzīvokļu namos, kur kvadratūras nav īpaši lielas. Savukārt košie akcenti piešķir mājoklim dzīvesprieku, bet vienlaikus nerada raibu vai nomācošu sajūtu, jo baltais tos līdzsvaro.
Sarkanais kā solists

Sarkanais tonis ienes telpās siltumu un piešķir nedaudz svētku noskaņas katrai istabai. Lai sarkanā lietojums būtu praktisks, to vislabāk izmantot tekstilijās vai interjera aksesuāros, lai vajadzības gadījumā, kad nepieciešama mierīgāka noskaņa, tos ātri varētu nomainīt pret citu krāsu.
Uzmanību – lampas un grīda

Foto-Anda Krauze
Lai lieki netiktu uzsvērts standarta dzīvokļiem tik nelielais griestu augstums, gaismas ķermeņus vislabāk izvēlēties neitrālus – ar baltiem kupoliem. Pretstatā tiem lieti noderēs košs paklājs uz grīdas, kas visus telpā esošos toņus apvieno vienā krāsu gammā. To var papildināt arī ar pieskaņotiem spilveniem uz dīvāna vai krēsliem.
Vairāk saules

Dzīvespriecīgā interjerā noteikti nepieciešams dzeltenais, kas telpās ienes vasarīgi saulainu noskaņu, īpaši, ja komplektēts ar balto un zaļo krāsu. Tomēr dzeltenajam nav jābūt visur vai lielos apjomos. Pietiks ar vienu masīvu akcentu, kas pareizi novietots telpā, piemēram, tā var būt kumodes fasāde, aizkars vai posteris pie sienas, dīvāns – galvenais, lai, atrodoties telpā, šī plakne būtu aktīvā redzeslokā.
Neliels krāsu mikslis

Lai priecīgā noskaņa spēlētos arī telpas sīkumos, košas krāsas ieteicamas arī grāmatu plauktos (grāmatas ar nolūku sakārto, miksējot košas muguriņas), vannasistabas un virtuves plauktos. Bērnistabā ar to problēmu nebūs – te vajadzīgo saspēli radīs rotaļlietas.
Piemērotas faktūras

Lai gan vietas maz, arī nelielās telpās nepieciešams viss, kas vajadzīgs katrā mājoklī. Tāpēc īpaši jāpadomā par mēbeļu virsmām un faktūrām – lai neveidotos pārāk masīvs iespaids, ieteicams izvēlēties gaišus toņus, gaismu atstarojošas, nedaudz spīdīgas virsmas. Tie var būt matēta stikla galdi, lakotas vai laminētas korpusa mēbeļu fasādes, ādas dīvāni vai mīkstās mēbeles ar gludu tapsējumu (audumi bez uzkārsuma).
Simetrija

Lai telpā ieviestu acij tīkamu kārtību, dažās istabās var izmantot nelielus simetrijas elementus, piemēram, guļamistabā abpus gultai izvietot vienādus skapīšus vai lampas, bet gultas galvgaļa sienu akcentēt ar dekoratīvu svītrainu tapeti, kas krāsās sasaucas ar aizkariem vai gultas pārklāju. Līdzīgu paņēmienu var izmantot dzīvojamā istabā, pa divi izvietojot, piemēram, dekoratīvas vāzes, divus klubkrēslus, dekoratīvos augus utt.
Spoguļi

Telpu vizuāli paplašināt palīdz arī spoguļi, bet tiem ir vēl kāda īpašība –
krāsas, kas izmantotas telpā, redzamas arī spogulī, tāpēc radītais efekts it kā dubultojas. Priekšnamā ērts risinājums, it īpaši ja vietas maz, ir sienas skapis ar spoguļdurvīm. Arī vannasistabā iespējams izvietot spoguli, kas aizņem lielāku sienas plakni. Savukārt virtuvē spogulis interesanti izskatās pie sienas starp virtuves virsmu un sienas skapīšiem. Tomēr, lai efekts izdotos, kā cerēts, par spoguļu izvietošanu, lai vizuāli mainītu telpu, labāk konsultēties ar interjera speciālistiem.
Koši elementi sanitāro telpu apdarē

Šīs telpas dzīvokļos tradicionāli ir vismazākās, un šķiet, ka te nu neko nav iespējams mainīt. Tomēr tā nav, arī šeit iespējams ieturēt visā dzīvoklī valdošo noskaņu, izmantojot tos pašus paņēmienus – tikai mazākā apmērā. Griestus tāpat krāsojam baltus, izvēlamies arī baltu santehniku un mēbeles. Savukārt sienām var izvēlēties baltas flīzes, kas kombinētas ar nelieliem krāsainiem akcentiem (atsevišķas flīzes tīros toņos, piemēram, sarkanas, dzeltenas, zaļas), kas balto atsvaidzina un piešķir dzīvesprieku. Grīda, līdzīgi kā citās telpās, var būt vienojošais elements – to var flīzēt no vairāku krāsu flīzēm, izveidojot stilizētu paklāju, vai arī – vienkāršākais variants – uzklājot vienkrāsaini noflīzētai grīdai toņos pieskaņotu dekoratīvu vannas paklāju. Izmantotajiem dekora toņiem pieskaņo arī aksesuārus – dvieļus, zobu suku turētājus, dušas aizkarus utt.