Foto: Fotolia

Ilgmūžība un ekskluzivitāte. Idejas, kā atsvaidzināt interjeru pēc zero waste principiem 1

Mūsdienās tik populārā zero waste kustība savu unikalitāti ir pierādījusi gan apģērbu modē, gan izvēloties dabai draudzīgākus materiālus un iepakojumus. Tomēr lielākajiem zero waste piekritējiem tas ir dzīvesveids, kas atspoguļojas arī mājas interjerā, domājot par mēbeļu ilgtspēju. Iedvesmojot citus interjera dizaina piekritējus, interneta veikals 220.lv sadarbībā ar interjera dizaineri Inesi Oboļeviču dalās pieredzē par zero waste mēbeļu labajām īpašībām – ilgmūžību un nepieredzētu ekskluzivitāti.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Zero waste dzīvesveida galvenā ideja ir dot iespēju lietām dzīvot otru dzīvi. Tomēr ne tikai. Tas ir arī stāsts par tādu materiālu izvēli, kas kalpo ilgāk, ir izturīgi un ir atjaunojami. Mēbeles, kas tiek pārmantotas no paaudzes paaudzē, visbiežāk ir no koka, jo tās ne vien veicina ilgtspējību, resursu saglabāšanu un vides aizsardzību, bet arī padara interjeru mājīgu. Interjerā ienāk zero waste pozitīvā ietekme, radot jaunas vēsmas un spilgti raksturojot šī dzīvesveida principus.

Vērtīgākais materiāls – koks

Galvenais nosacījums zero waste kustībā ir materiāls, un viens no tādiem ir koks. Mēbeles, kas veidotas no koka, vienmēr varēs atjaunot, piešķirot tām otro elpu. Šobrīd interjerā integrēt kādu atjaunotu koka mēbeli ir ļoti moderni, piebilstot, ka bieži vien esot grūti noteikt, ka mēbelei patiesībā ir vairāk nekā 100 gadu. Tāpēc pirms mest ārā vecu koka kumodi, vēlams pārliecināties, vai mēbeli nav iespējams atjaunot. Zero waste koka mēbeles drīkst kombinēt ar citiem materiāliem, kas ir izteikta šī brīža tendence, piemēram, metāla vai stikla dekoriem, tas tikai vairos mēbeles estētiku un pievilcību.

CITI ŠOBRĪD LASA
Zero waste principi interjerā

Ilgtspējīgas mēbeles ir kvalitatīvākas

Pērkot mēbeles, jāpievērš uzmanība to kvalitātei un materiāla izcelsmei, jo tā būs nosakāms mēbeles mūžs. Zero waste piekritējiem viens no būtiskākajiem aspektiem ir ražotāja izstrādes process – koka izcelsme, materiālu nostiprināšana, piemēram, izmantojot sveķus. Spilgtākam piemēram eksperte min Dāņu mēbeļu izplatītāju Notio Living, kurš sortimentā piedāvā mēbeles no kokiem, kas tiek izcirsti atbilstoši visām dabas aizsardzības normām, kā arī mēbeles tiek izgatavotas ar pārdomātām tehnikām. Līdzīgu praksi piekopj arī citi zīmoli, piemēram, Welox, Actona, Kiti. Aizvien vairāk mēbeļu izplatītāju sāk pievērst uzmanību tam, lai mēbeles ne vien labi izskatītos, bet arī būtu kvalitatīvas un pats galvenais – ilgmūžīgas.

Mēbeles no otrreiz pārstrādājamiem materiāliem

Dabai draudzīgas mēbeles nenozīmē tikai to, ka tām ir jābūt no organiskiem materiāliem. Galvenais ir ievērot pamatprincipu – otrreiz pārstrādāts. Tas nozīmē, ka starp šādiem materiāliem iekļaujas arī mēbeles, kas ražotas no metāla un stikla. Rūpnieciskā stila mēbeles un interjera detaļas piešķir telpai ekskluzivitātes un brīvības sajūtu. Apziņa, ka interjera mēbele pēc rūpnieciskās apstrādes procesa reiz ir kalpojusi par tiltu ar simts gadus ilgu stāstu, mājokļa iemītniekiem rada ne tikai piederības sajūtu zero waste, bet telpai piešķir arī unikālu auru.

Turpinot uzsvērt koka labās īpašības, der atcerēties, ka dabai draudzīgās mēbeles var pielāgot pie jebkura stila, jo koka mēbeles nenozīmē pieturēties tikai pie tā dabiskā toņa. Svarīgākā ir koka struktūra. Tā kā koks interjerā vienmēr piešķirs mājīgumu un siltumu, lai nezaudētu šo sajūtu, drīkst izvēlēties arī krāsotas dabiskā koka mēbeles.