Foto: Shutterstock

Izplatītākās problēmas guļamistabā un ieteikumi to risināšanai 0

Ļoti bieži, runājot par intīmajām attiecībām, uzmanība tiek pievērsta partnera vēlmēm un otra apmierināšanai. Protams, rūpes par otra labsajūtu guļamistabā ir ieteicamas, bet jāņem vērā, ka mīlēšanās procesā ir iesaistīti divi un abu partneru vēlmes ir būtiskas. Ļoti bieži sieviešu un vīriešu sūdzības un vēlmes guļamistabā ir gaužām līdzīgas, un tās vajadzētu apskatīt kā jautājumu, kas jārisina pārim, nevis sievietei vai vīrietim.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas

Ir vairākas problēmas, kas vieno daudzus pārus, īpaši, ja cilvēki kopā ir ilgāku laiku. Pazūd dzirkstele, intīmā dzīve kļūst arvien pliekanāka, un viens vai abi partneri jūtas neapmierināti. Diemžēl ļoti bieži sasāpējušie jautājumi tā arī netiek izrunāti un risināti.

Iedvesmojoties no “Huffington Post”, piedāvājam ieskatīties biežākajās problēmās, ar kurām guļamistabā saskaras daudzi pāri, un ieteikumos to risināšanā.

Slinkums un nogurums

CITI ŠOBRĪD LASA

Esot ilgāku laiku attiecībās, var gadīties, ka viens vai abi partneri ar laiku kļūst “slinkāki” un izrāda arvien mazāku iniciatīvu mīlēšanās laikā.

Atgādini mīļotajam, cik ļoti novērtē viņa iniciatīvu un darbības gultā, kā arī mēģiniet izrunāt, kāpēc starp palagiem iezadzies kūtrums.

Iespējams, aiz tā slēpjas neapmierinātība, nogurums no rutīnas, medicīniska rakstura problēmas vai kāds cits jautājums, kas jums ir jārisina. Jā, iespējams, problēmas skaidrošana un risinājuma meklēšana var izvērsties par sarežģītu posmu attiecībās, bet, nerisinot problēmu, tā noteikti samilzīs un, iespējams, vairs nebūs atšķetināma.

Mūsdienās guļamistabas dzīvi mēdz pabojāt arī tik vienkārša un saprotama lieta kā nogurums. Pēc garas darba dienas, tikšanās ar draugiem, bērnu aprūpēšanas vakarā un mājas uzkopšanas vai skapja salabošanas var vienkārši nepietikt spēka, lai mīlētos.

Ja esat starp tiem pāriem, kuru mīlas dzīvi būtiski ietekmē nogurums, viens no risinājumiem var būt seksa ieplānošana. Tas nozīmē, ka pret intīmo tuvību izturaties tāpat kā pret darbu un ierakstāt plānotājos, kad esat ar mieru strādāt pie attiecību uzturēšanas. Tas, protams, nenozīmē, ka jāieplāno viena stunda seksam katru dienu, bet drīzāk randiņš vakarā vai romantiska nedēļas nogale. Un, protams, savs plāns ir jāīsteno.

Garlaicība un apnikums

Iespējams, kopā esat jau ilgi un viens otru patiešām labi iepazinuši. Tas var piešķirt mīlas priekiem īpašu baudījumu, jo lieliski zināt, kas otram patīk un kā partneri iepriecināt. Tomēr tam ir arī savas ēnas puses. Ja zini katru sava partnera kustību un domu, pastāv ļoti liels risks, ka seksuālajā dzīvē iestāsies garlaicība un apnikums. Ja jūti, ka intīmā tuvība vairs nešķiet tik interesanta un saistoša kā iepriekš, pārrunā to ar savu mīļoto.

Reklāma
Reklāma

Jums var palīdzēt jaunu pozu izmēģināšana, kā arī dalīšanās seksuālajās fantāzijās un vēlmēs.

Iespējams, abi kārojat ko tādu, ko vēl neesat izmēģinājuši. Pamēģiniet arī mainīt savu uzvedību gultā.

Ja esat klusētāji, pamēģiniet viens otram mīlēšanās laikā pastāstīt par savām sajūtām ar skaņām un vārdiem. Vai, tieši otrādi, – ja esat ļoti skaļi, izmēģiniet seksu klusumā. Dažādot seksuālo dzīvi varat, iesaistot tajā kādu rotaļlietu vai laiku pa laikam to pārceļot uz kādu neierastāku vietu, piemēram, guļamistabas grīdu vai vannasistabu.

Emocionālās tuvības nenovērtēšana

Ļoti bieži cilvēki uzskata, ka laimīgas seksuālās dzīves noslēpums ir laba tehnika un zināšanas par cilvēka ķermeni, aizmirstot par emocionālās saiknes un intimitātes nozīmi. Fiziskā intimitāte ir saistīta ar emocionālo, un tas, kā partneri viens pret otru izturas ārpus guļamistabas, ietekmē arī viņu saskaņu mīlēšanās laikā.

Nejauka izturēšanās, pārmetumi un “zāģēšana” ir gandrīz drošs ceļš uz saskaņas nepietiekamību seksā.

Komunikācija un attiecību stiprināšana būs liels solis pretī aizaujošai seksuālajai dzīvei. Sīkumi, kas iepriecina un padara patīkamu tava mīļotā ikdienu, noteikti atmaksāsies arī guļamistabā.

Tāpat cilvēki mēdz aizmirst, ka fizisks uzbudinājums sākas cilvēka galvā. Jauna tehnika, seksa rotaļlietas un jaunas seksa pozas, protams, ir lielisks palīglīdzeklis gultā, bet neaizmirstiet, ka galvenā erogēnā zona cilvēkam ir smadzenes. Piestrādājiet pie tā, lai jūs abi būtu gan garīgi, gan fiziski uzbudināti, nekoncentrējieties tikai uz ķermeniskām sajūtām. Ļaujieties fantāzijām un intīmām sarunām, ja vēlaties guļamistabā ienest jaunas vēsmas.

Viedierīces, kas novērš uzmanību no partnera

Mūsdienu pasaulē valda tehnoloģijas. Tās ietekmē mūsu attiecības ar draugiem un tuviniekiem, bez tām nav iedomājama darba ikdiena, un tās var ietekmēt arī guļamistabas dzīvi. Neatbildētas e-pasta vēstules, zvani un īsziņas nepiemērotā brīdī un paziņojumi sociālajos tīklos ir tikai daļa no lietām, kas var bojāt intīmo tuvību ar partneri.

Mīlēšanās laikā labāk atstāt tālruni citā telpā vai tam izslēgt skaņu, lai pēkšņs tālruņa zvans nesabojātu noskaņojumu.

Tomēr ar to nepietiek. Ja pavadi laiku kopā ar savu mīļoto, velti laiku viņam. Ja sēdēsiet viens otram blakus, nepārtraukti lietojot savus viedtālruņus, tas negatīvi ietekmēs ne tikai emocionālo saskaņu, bet arī mīlas priekus. Vai tiešām ierīce tavās rokās ir svarīgāka par cilvēku tev blakus? Parādi otram, ka tavs mīļākais nav tālrunis vai klēpjdators.

Negatīva attieksme pret savu un partnera ķermeni

Mīlēšanās ir laiks, kad viens otram atklājaties gan fiziski, gan emocionāli. Negatīva attieksme un nedrošība par savu ķermeni vai negatīvi komentāri par otra izskatu ir īsti labsajūtas maitātāji. Jā, gadu laikā ir mainījies gan tavs, gan partnera ķermenis. Cilvēki noveco, slimo, sievietes dzemdē – tas viss ir daļa no dzīves, un izmaiņas ķermenī ir pavisam normāls process.

Nepārliecinātība, uzlūkojot savu ķermeni, liek cilvēkam sevi slēpt un retāk nodarboties ar seksu.

Ir ļoti būtiski otram parādīt, ka joprojām viņu iekāro, un, pamanot nedrošību, labāk izvairīties no jokiem par izmaiņām otra izskatā. Ja otrs pārdzīvo, piemēram, par to, ka vēders nav perfekti plakans, mīļa bakstīšana puncītī noteikti nepalīdzēs pat tad, ja tās mērķis tavā prātā ir parādīt, ka ļoti mīli arī šo mazo puncīti vai pat palielo alus vēderu.

Atšķirīgs libido

Vēlreiz jāatgādina, ka mīlas prieki ir divu cilvēku nodarbe un tie ir izdevušies, ja abi ir apmierināti. Atšķirīgs libido var radīt ne mazumu problēmu un nesaskaņu. Ja tev ir augstāks libido, nepārmet partnerim, ka viņa vēlme pēc seksa nav tik intensīva. Arī draudi apmierināt savas vajadzības kaut kur citur par labu nenāks.

Paturi prātā, ka partnera pienākums nav tevi apmierināt jebkurā brīdī, kad vien tev iegribas. Ir jāatrod kompromiss.

Arī tad, ja esi cilvēks, kas tik ļoti nealkst seksa, uzklausi partneri, nevis vienkārši liec viņam nomierināties. Jūsu abu vēlmes ir svarīgas, un mīlēšanās ir ne tikai fiziskās, bet arī emocionālās saiknes stiprināšana. Vienas atbildes šajā jautājumā nav. Būtiski ir izrunāt ar partneri savas sajūtas un meklēt kompromisu. Ja vienkārši nevēlies mīlēties ar savu partneri, mēģini saprast, kāpēc tas tā ir, un kopīgi meklējiet risinājumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.