Foto: Photographee.eu/Shutterstock

Pilnīgākai labsajūtai. Lubrikanti slīdamībai, lielākai un ilgākai baudai 0

Cik patīkami mīlējoties gūt eiforijai līdzīgas emocijas un baudu, kuras kulminācija ir orgasms! Un jutekliska slīdamība vēl vairāk pastiprina intīmo attiecību noskaņu starp partneriem.

Noklausītā telefonsarunā dzirdētais atklāj iespējamu noziegumu – staltbrieža dēļ var nākties atvadīties no darba VUGD
Aizdomīgās sakritības. Kas ir Ēriks Ezeriņš, kas lēma par armijas pārtikas iepirkuma līgumu? 20
Putins bija plānojis Ukrainā “totālu tīrīšanu no mājas uz māju”, to atklāj nopludināti dokumenti 73
Lasīt citas ziņas

Gļotādu sausums nav tikai sieviešu organisma īpatnība, un slīdība intīma kontakta laikā ir abpusēji patīkama – mazina sāpīgo berzi un novērš mikrotraumu rašanos. Tiesa, sievietēm dabīgā mitruma problēma mēdz būt biežāk. Turklāt maksts sausums apgrūtina intīmās attiecības gan premenopauzes un menopauzes vecumā, gan krietni jaunākām sievietēm, jo, piemēram, regulāra higiēnisko tamponu izmantošana uzsūc arī maksts sekrētu, bet maksts skalošana iznīcina dabīgo mikrofloru. Veselīga, spēcīga organisma imunitāte, protams, šos procesus īsā laikā atjauno. Bet ne visām tā veicas.

Dzimumattiecību dabiskas norises piekritēji, visticamāk, neatbalstīs speciālo mitrināšanas un slīdamību veicinošu līdzekļu izmantošanu.

CITI ŠOBRĪD LASA
Taču ziežvielas – tā lubrikantus sauc valodnieki – palīdz palielināt labsajūtu, īpaši gadījumos, kad pietrūkst dabiskā mitruma.

Šie līdzekļi lieti noder arī masturbācijas un anālā seksa laikā. Lai pilnībā izbaudītu seksa rotaļlietas, smērviela ir absolūti nepieciešama, jo materiāls, no kura tās izgatavotas, ir stingrāks nekā āda un sauss. Arī izmēram ir nozīme, jo ne katru sievieti iepriecina liels vīrieša dzimumloceklis, taču, izmantojot lubrikantu, ies kā smērēts!

Lielveikalos pieejama galvenokārt plaša patēriņa prece – vienkāršākie un, kā saka, ikdienas lietošanai paredzētie lubrikanti pieticīgākajiem mīlniekiem. Izvēlēties no paskopā un vienveidīgā piedāvājuma ir viegli.

Aptiekās ir nedaudz lielāka daudzveidība, un pat lietpratēja izvēli te papildina farmaceita padoms.

Intīmpreču veikalos gan rodas īsts apjukums, jo skatienam paveras vairāki plaukti ar šāda veida preci. Izsmalcinātāku baudu cienītājiem ir izvēle: dažādu ražotāju produkcija uz ūdens, silikona un eļļas bāzes, ar dažādām smaržām un pat garšām, ar sildošu un atvēsinošu efektu, šķidrāka un biezāka, vaginālajam un anālajam seksam, pat speciāli seksa rotaļlietām paredzēta… Bez iepriekšējas sagatavošanās vai konsultanta padoma neiztikt, jo katra pāra pieredze, lai nonāktu līdz orgasmam, ir unikāla. Turklāt šo preci ieteicams izvēlēties tikai drošās tirdzniecības vietās, kas nodrošina preces oriģinalitāti.

Sastāva bāze

Pret lubrikanta izvēli jāizturas nopietni, jo šiem līdzekļiem mērķis ir viens, taču pēc sastāva ir triju veidu: radīti uz ūdens, silikona vai eļļas bāzes.

Šo preču segmentā eļļas lubrikanti ienāca pirmie. Taču tie nav lietojami ar prezervatīviem vai la­teksa seksa rotaļlietām.

Lubrikanta sastāvā esošās eļļas šo materiālu bojā.

Populārākais un lietojuma ziņā universālākais ir lubrikants, kas ražots uz ūdens bāzes. Pēc savām īpašībām tas līdzinās organisma izstrādātajam dabīgajam sekrētam, un tas retāk nekā citi kļūst par nepatīkamu kairinājumu iemeslu, tāpēc ir piemērotāks cilvēkiem ar tendenci uz alerģiskām reakcijām. Tieši ūdens bāzes lubrikanti ir izplatīta šā segmenta prece lielveikalos, degvielas uzpildes stacijās un citās pārdotavās. Tie neder, lai izmantotu seksam ūdenī, jo tāpat kā dabīgais mitrinātājs arī šie lubrikanti bez jebkādas piepūles noskalojas.

Diemžēl tie intīmās tuvības laikā jālieto vairākkārt, jo ātri izžūst gluži kā ūdens. Tas nav visai patīkami, jo viena dzimumakta laikā var rasties nepieciešamība gelu lietot atkārtoti. Toties tas lieliski sadzīvo ar la­teksa izstrādājumiem – prezervatīviem un seksa rotaļlietām. Šajā segmentā ir arī orālajam seksam piemērotie – šādai norādei gan jābūt uz oriģinālā iepakojuma. Ūdens pamats ļauj sastāvam pievienot, piemēram, pantenolu, kas veicina gļotādas mikrotraumu ātrāku sadzīšanu.

Jaunākais izstrādājums šajā preču kategorijā ir lubrikanti, kas ražoti uz kosmētikas nozarē populārā silikona bāzes. Tie ir dārgāki par ūdens bāzes analogiem, taču arī ekonomiskāki lietošanā. Pat izmantojot pavisam nelielu gela daudzumu, tas ilgi neizžūst un nodrošina vieglu slīdamību, tādēļ der garai mīlas izpriecu naktij. Lielākais trūkums ir traipi, kas paliek uz gultasveļas vai apģērba, kā arī nesaderība ar lateksu. Tāpat kā eļļainie mitrinātāji, arī šie lubrikanti bojā prezervatīvus – tad tie viegli plīst un vairs nevar garantēt solīto drošību. Kaitē arī materiāliem, no kā izgatavotas seksa rotaļlietas. Toties intīmām rotaļām ūdenī silikona lubrikanti ir lieliski – noturīgi, un pat nomazgāt no ķermeņa tos ir nedaudz grūtāk.

Foto: Zanda Birze

Piešausim pipariņu?

Sievietēm dzimumorgānu gļotāda jau no dabas ir jutīga, daudzām – arī alerģiska, tādēļ viņām īpaša uzmanība jāpievērš lubrikanta pH līmenim. Vairākumam šis ādas aizsargkārtas skābes līmeņa rādītājs pH ir 4,5–5,5. Tomēr, ja nav zināms iemesls, kāpēc dabas dotā organisma mitrināšanas sistēma nedarbojas, kā nākas, ir vērts aprunāties ar ārstu, jo ir lubrikanti, kuru sastāvā ietilpst papildkomponenti dzimumattiecību kvalitātes uzlabošanai.

Ja patīk asākas izjūtas, var izvēlēties gelu ar kapsaicīnu – asā pipara ekstraktu.

Tas aktīvi stimulē asinsriti un palielina intīmo zonu jutību. Vēsuma efekts ir līdzeklim ar kaņepi vai mentolu.

Lai gan pirms nonākšanas tirdzniecībā lubrikanti tiek dermatoloģiski testēti, jāpiesargās pārspīlēt ar šādu pastiprinātas efektivitātes līdzekļu daudzumu, lai, piemēram, no kapsaicīna negūtu gļotādas apdegumu. Jāņem vērā arī individuāla nepanesība.

Orgasmu var teju vai saost, nerunājot nemaz par zemeņu, ķiršu, šokolādes vai vaniļas sagaršošanu, jo ir lubrikanti, kam pievienotas aromātiskas vielas. Pirms tāda lietošanas ieteicams pārliecināties, vai nav alerģisku reakciju ne pret vienu no sastāvvielām, bet ražotājs norādījis, ka gels paredzēts orālajam seksam.

Ideālā gadījumā intīmās mitrināšanas līdzekļa sastāvā nebūs parabēnu, toties būs pienskābe. Tā palīdz saglabāt veselīgu maksts mikrofloru un dabīgu pH līmeni.

Smērs ar īpašu specializāciju

Lubrikantu ražotāji īpaši padomājuši par anālā seksa cienītājiem. Šīs intīmās smērvielas radītas, rēķinoties ar šā seksa veida specifiku, tāpēc ir biezākas, noturīgākas. Daļai sastāvā papildus ir vielas, kas atslābinoši iedarbojas uz sfinkteri un pazemina sāpju sajūtas. Tas ir pašsaprotami, jo ānusam atšķirībā no maksts nav dabiskās ziežvielas, tādēļ pat partneru abpusējas gatavības gadījumā šādas izpriecas ir patīkamākas, ja lieto lubrikantu.

Cita veida geli palīdz risināt vēl vienu neveiklu problēmu – priekšlaicīgu ejakulāciju.

Speciāls sastāvs mazina dzimumlocekļa galviņas jutību, tajā pašā laikā nesarūk sajūtu asums, un dzimum­akta ilgums palielinās.

Ja gelam ražotājs pievienojis spermicīdus, tie nedaudz mazina spermatozoīdu aktivitāti, taču nevēlamas grūtniecības riska mazināšanai tie efektīvāk darbojas kopā ar prezervatīviem. Pirms šādu lubrikantu lietošanas jāizlasa instrukcija, jo bieži vien līdzekļa atliekas no organisma nav vēlams nomazgāt vairākas stundas pēc dzimumakta. Taču šādiem lubrikantiem vieniem pašiem kontraceptīvais efekts ir ļoti neliels un no slimībām, kas izplatās dzimumattiecību laikā, vēl ne tik nepasargā!

Saimniecībā noder

Ir zinātāji, kuri apgalvo, ka lubrikants lietderīgi izmantojams arī ārpus intīmajām attiecībām. To varot kā smērvielu lietot, lai ievalkātu šaurus apavus, krēma vietā ādas mitrināšanai, kā skūšanās gelu, pat traipu tīrīšanas līdzekļa vietā un matu atbrīvošanai no tajā ielipinātas košļājamās gumijas…

SAISTĪTIE RAKSTI

Taču speciālā lubrikanta vietā citus līdzekļus – pat vazelīnu, neitrālo pirmā aukstā spieduma olīveļļu vai masāžas eļļu – lietot gan nedrīkst! Traipi uz apģērba ir mazākais ļaunums, ko tie nodara. Daudz lielāks kaitējums ir maksts mikroflorai, jo var iedzīvoties alerģijās, iekaisumos un infekcijās, bet, sabojājot materiālu, no kura ražo prezervatīvus, pat nevēlamā grūtniecībā.

Ja organismam pietiek dabīgā mitruma, pāra jutekliskās attiecības var bagātināt ar speciālām vaginālām eļļām, kuru efektu ne vienmēr jūt tikai sieviete. Ja ar šādu līdzekli viegli iesmērē maksts sieniņas, tās 15 minūšu laikā piebriest, un vīrietim rodas iespaids, ka maksts ieeja kļuvusi šaurāka. Savukārt sieviete atkarībā no eļļas sastāva var just viegli kutinošu vai līdzīgu efektu. Lai zinātu, vai tas patīk abiem, vērts izmēģināt vismaz kaut ko no plašā nozares piedāvājuma.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Cik veselīgs ir tavs ikdienas mazgāšanās rituāls
Vēdersāpes, slikta dūša, elpas trūkums, nieze… Kad pārtika kaitē veselībai
“Latvijā pašlaik absolūti ignorē primāro veselības aprūpi.” Ārsts Apinis uzsver, ka ģimenes ārsts nav tikai tas, kurš izraksta recepti un uzkar kaklā fonendoskopu
Skatītāja iesaka Kariņam jaunu reformu: “Vajag ļaut veikt eitanāziju invalīdiem un onkoloģiski slimajiem, jo cits nekas neatliek…”
Noklausītā telefonsarunā dzirdētais atklāj iespējamu noziegumu – staltbrieža dēļ var nākties atvadīties no darba VUGD
Aizdomīgās sakritības. Kas ir Ēriks Ezeriņš, kas lēma par armijas pārtikas iepirkuma līgumu?
Putins bija plānojis Ukrainā “totālu tīrīšanu no mājas uz māju”, to atklāj nopludināti dokumenti
VIDEO. Populārā dziedātāja Laima Vaikule: “Būt vecam ir pretīgi! Pat nešaubieties!”
Pagāja tikai četras dienas pēc Ķīnas prezidenta vizītes Maskavā… Putins “uzmet” Dzjiņpinu
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
Moderna „Mēness aptieka” atvērta tirdzniecības centrā „Sāga”
Kas notiek mūsu organismā, ja vairāk par četrām stundām dienā sēžam
Padomu kopums guļoša pacienta aprūpē, atbilstoša inventāra nozīme
varam likt sāpēm atkāpties
Labs farmaceits uzdod jautājumus
9 pazīmes, ka jūs guļat par maz
Mēness aptieka: Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju mājas aptieciņas iegādē seko mediķu ieteikumiem
„Mēness aptieka” saņem starptautiski atzītu klientam draudzīgā uzņēmuma novērtējumu
Kādus vitamīnus lietot spēku atjaunošanai pēc ziemas
Mūsdienīgi rekonstruēta diennakts „Mēness aptieka” Pārdaugavā
Starptautiskā konferencē meklēs veidus, kā izmantot medicīniskās laboratorijas Latvijas veselības aprūpes sistēmas uzlabošanai
Padomi romantiskai Visu mīlētāju dienai tiem, kuri vairs nav jaunieši
Īsais ceļvedis vitamīnu lietošanā
Bērnu un jauniešu treniņā piedalās Starptautiskās Paralimpiskās komitejas prezidents Endrjū Pārsons
Farmaceita padomi piemērotas zāļu formas izvēlei
Mēness aptieka: Kuri dabas līdzekļi izmantojami stresa ietekmes mazināšanai
Paplašinot pakalpojumu pieejamību pieaugušajiem un bērniem, VCA atver jaunu poliklīniku „Dole”
Daudz alkohola vai kofeīna, urīnceļu infekcijas, nierakmeņi un citi iespējamie iemesli fizioloģiskās funkcijas traucējumiem
Aktuāli padomi ādas aizsargfunkciju stiprināšanai ziemā
Ukraiņu farmaceits Latvijā
Ko ēst vai ko neēst, lai dzīvotu ilgāk
Mēness aptieka: Farmaceiti un farmaceitu asistenti no Ukrainas sniedz ieguldījumu Latvijas iedzīvotāju farmaceitiskajā aprūpē
salviju izmanto veselībai
Dažādi augšējo elpceļu vīrusi – ko darīt veselības uzlabošanai
Ko svarīgi zināt par respiratori sincitiālo vīrusu
Astoņi ieteikumi pareizai zāļu lietošanai
Gudrās ēšanas ABC jeb pirmssvētku padomi vielmaiņas uzlabošanai
Kas ir svētku sirds sindroms, kā no tā izvairīties
TOP 5 notikumi veselības aprūpē 2022. gadā
„Mēness aptieka”: vīnu un dzirkstošo vīnu pirms Jaunā gada pērk par 50% vairāk nekā bezalkoholiskos dzērienus
Kāpēc NMPD bezpajumtniekus no parkiem savāc, bet ne vienmēr brauc uz izsaukumiem no mājām?
Bailes no zobārsta. Speciālista ieteikumi, kā pārvarēt dentofobiju?
Zinātnes progress. “Diseldorfas pacients” – piektais cilvēks pasaulē, kas veiksmīgi izārstēts no HIV
VIDEO. Ārsts apgalvo, ka viņa ķermenis bioloģiski ir 20 gadus jaunāks par viņa vecumu. Pieci ēdieni, ko viņš ēd, lai būtu “mūžam jauns”
“Trauma bija pārāk smaga, stacionēšana – novēlota” – latviešu orgānu donore Alīna pēc nāves izglābusi piecus cilvēkus
Cer ierobežot žūpību…Latvijā ir pārmērīgs alkohola lietotāju īpatsvars darbspējīgo iedzīvotāju vidū
“Mums sola miljonu eiro, ja piekrītam slēgt vidusskolu.” Kas izrādīsies stiprāks – domnieki vai vecpiebaldzēnu spīts?
VIDEO APTAUJA. Vai Jūs vēlētos, lai Egils Levits paliek Valsts prezidenta amatā uz otro termiņu?
Live
TEKSTA TIEŠRAIDE. KARŠ UKRAINĀ. Krievijas raķešu apšaudē Slovjanskā nogalināti divi cilvēki, desmitiem ievainoto
FOTO. Dabas varenība visā savā košumā – Gauja pie Zvārtavas izkāpusi no krastiem
VIDEO, FOTO. Ja satiksi Zelenski nodot viņam… Aktieris Orlando Blūms Ukrainas prezidentam nodod vēstījumu no savas mammas
Pedofils uz 15 gadiem aiz restēm: “tēvoča” Dmitrija noziedzīgie nodarījumi nāca gaismā pēc kādām Pierīgā notikušām viesībām
Noklausītā telefonsarunā dzirdētais atklāj iespējamu noziegumu – staltbrieža dēļ var nākties atvadīties no darba VUGD
Vietām Latvijā gaidāma ilgstoša un stipra snigšana. Prognoze otrdienai
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
VIDEO APTAUJA. Vai Jūs vēlētos, lai Egils Levits paliek Valsts prezidenta amatā uz otro termiņu?
16:03
“Mums sola miljonu eiro, ja piekrītam slēgt vidusskolu.” Kas izrādīsies stiprāks – domnieki vai vecpiebaldzēnu spīts?
15:47
FOTO. Dabas varenība visā savā košumā – Gauja pie Zvārtavas izkāpusi no krastiem
15:22