Foto: Shutterstock

Krāšņa, bet ļoti cimperlīga: kurā Latvijas malā ir cerība izaudzēt dārzā katalpu? 4

Sandra Ruska, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
RAKSTA REDAKTORS
“Līdzi ņemot omīti, mums šis brauciens izmaksās 112 eiro” – apmeklētāji jautā, kāpēc “Avārijas brigādes” parkā ir tik dārga biļete
Lasīt citas ziņas

“Kura no katalpu sugām būtu izturīgāka audzēšanai Ziemeļlatvijā? Vai augam ir īpašas prasības?” – jautā Juris B.

“Katalpas manā kolekcijā jau aug sen. Pirmās sēklas salasīju vecā parkā Daugavpils rajonā. Izmēģināju audzēt gan krāšņo katalpu (Catalpa speciosa), gan ceriņlapu katalpu (Catalpa bignonioides) un droši varu apgalvot, ka visizturīgākā visā Latvijā ir olveida katalpa (Catalpa ovata),” skaidro Zaiga Graudiņa, stādaudzētavas “Sakstagals” saimniece.

CITI ŠOBRĪD LASA

Literatūras avotos gan minēts, ka visizturīgākā ir krāšņā katalpa, tomēr stādaudzētāja pārliecinājusies, ka pie viņas tā nebūt nav, – “cik pa vasaru izaug, tik pa ziemu nosalst”. Šāda aina atkārtojas jau vairākus gadus, tāpēc audzētāja ir pārliecināta, ka Vidzemei un Ziemeļlatvijai krāšņā katalpa nav piemērota.

Olveida katalpa
Foto: Sandra Ruska

Turklāt olveida katalpas audzētājas dārzā sasniegušas jau 5–6 metru augstumu, ir staltas visos skarbajos vējos un zied ļoti krāšņi.

Ja vēlas izaudzēt savu katalpu, to var mēģināt apsakņot ar spraudeņiem. Darot to vasarā, zariņam jābūt jau puspārkoksnējušam – ja būs nedaudz par jēlu vai par daudz nobriedušu, tas nepieaugs. Zaigas kundze par labāko katalpu pavairošanas metodi atzīst pavairošanu ar sēklām. Augi ir pieticīgi un labi aug pat grantainā augsnē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.