Pārkārtojot nelielu istabu, iespējams novērtēt, kā tā mainās vizuāli un funkcionāli. Atliek tikai izvēlēties gaišus toņus sienu apdarei un pieskaņot atbilstošas mēbeles.
Pārkārtojot nelielu istabu, iespējams novērtēt, kā tā mainās vizuāli un funkcionāli. Atliek tikai izvēlēties gaišus toņus sienu apdarei un pieskaņot atbilstošas mēbeles.
IKEA publicitātes foto

Ja vajag pārkārtot mazu telpu 0

Tik daudz jau ir rakstīts par to, kā mazu telpu padarīt iespējami plašāku, tomēr nereti šie paņēmieni prasa ieguldīt diezgan daudz laika un naudas. Bet kā rīkoties, ja efekts nepieciešams tūlīt un tagad?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Vienā nelielā telpā nevajag izmantot vairāk par diviem krāsu toņiem sienu apdarē. Ieteicams izvairīties no rakstiem un ornamentiem, pat no pašiem sīkākajiem un neitrālākajiem. Tas attiecas ne vien uz apdares krāsām, bet arī uz tekstila izstrādājumiem.

Faktūras var būt dažādas, bet jāievēro likums – tās nevajadzētu jaukt vienā plaknē. Izvēloties koka vai akmens apdari, nelietot vairāk par diviem pēc zīmējuma, faktūras, krāsas un šķirnes atšķirīgiem materiāla veidiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ierobežojiet gaismas ķermeņu daudzveidību. Daudzi dažāda veida gaismekļi novērsīs uzmanību no pašas telpas, tādējādi to sadrumstalojot. Lai telpā radītu omulību, pietiks ar vienu – diviem zemu novietotiem gaismas ķermeņiem virs galda vai pie atpūtas zonas. Pārējo paveiks arhitektoniskas gaismas – griestos, nišās iebūvēti gaismas ķermeņi, treka sistēmas.

Nelielai telpai nederēs masīvas, bagātīgiem kokgriezumiem vai citiem elementiem dekorētas mēbeles. Lai greznumu novērtētu, tām apkārt nepieciešams daudz brīvas telpas, bet mazā istabā tās radīs tikai pieblīvētības efektu. Nereti, lai iegūtu vairāk brīvas telpas, mēbeles izkārto gar telpas sienām cieši vienu otrai līdzās – arī no šāda risinājuma labāk izvairīties, jo rodas iespaids, kas līdzīgs mēbeļu veikalam. Labāk mēbeles kārtot pa funkcionālām grupām, nebaidoties tās novietot arī istabas centrā.

Ko vēl ievērot, iekārtojot mazu telpu? Izvairieties no aktīviem krāsu salikumiem un daudzveidīgām, atšķirīgām faktūrām.

Faktūras savienojiet pārdomāti. Piemēram, pulēta virtuves fasāde pretstatīta matētai akmens virsmai, glancēta emalja pretstatā nažfinierim – šie ir salikumi, kas balstīti uz kontrastu principa un vizuāli mākslīgi paplašina telpu. Ar nosacījumu – ja to nav par daudz. Ja telpā dominē skaidras līnijas un kopējā noskaņa ir tīra, tad atsevišķu mēbeļu vai plakņu apdare var būt drosmīgāka. Vēl kāds padoms – vietās, kur dažādi materiāli saskaras viens ar otru, nevajag veidot ideāli līdzenu plakni (mākslīgi nosedzot salaidumvietas) – labāk, lai šuves un salaidumvietas ir redzamas. Šāds faktūru sadures princips aizstās lieku dekorativitāti.

Labāk mazāk nekā vairāk – visu, kas nepieciešams, labāk iegādāt pamazām. Mazas telpas specifika – tikai kādu laiku padzīvojot tajā, var just, kas patiešām nepieciešams un kā būs ērtāk. Tāpēc ir vērts nedaudz paciesties un iegādāties pareizo lietu pareizajā krāsā, formā un izmērā. Šādi arī ietaupījums būs lielāks, jo netiks nopirkta lēta lieta, kas nekalpos ilgi, bet iegādāts vajadzīgais, kam, iespējams, nogaidīts izpārdošanas laiks.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.