Ekrānšāviņi no “X’. @Latvian_MFA

“Jautrā atraitne! Tā ir kapu kultūra? Riktīga rītakleita!” soctīkli jūsmo par jauno Latvijas vēstnieci Solvitu Āboltiņu 186

Latvijas vēstniece Solvita Āboltiņas (JV) trešdien iesniedza akreditācijas vēstuli Nīderlandes karalim Vilemam Aleksandram. Akreditācijas ceremonijas laikā tikušas pārrunātas abu valstu politiskās un ekonomiskās attiecības, atzīmējot, ka Latvijai un Nīderlandei ir labas sadarbības perspektīvas moderno tehnoloģiju un atjaunīgās enerģijas jomās.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
ChatGPT nosauc 10 visu laiku labākās dziesmas 7
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
Raksturs un liktenis pēc dzimšanas datuma: pārsteidzoši precīzs raksturojums 14
Lasīt citas ziņas

Tikmēr soctīklos virmo jautrības par mūsu jaunās vēstnieces vizuālo tēlu un komentāri ir īsti uzjautrinoši. Tiesa gan, ne bez pamata.

CITI ŠOBRĪD LASA

ĀM atzīmē, ka Latvija un Nīderlande ir līdzīgi domājošas valstis, cieši partneri Eiropas Savienībā un NATO. Tāpat abas valstis ir stingras likuma varas un tiesiskuma aizstāves, tām rūp starptautiskā tiesiskā kārtība.

ĀM akcentē, ka Eiropas un arī globālās drošības nodrošināšanai, patlaban izšķirīgi svarīgi ir turpināt sniegt visa veida atbalstu Ukrainai, kas cīnās ar Krievijas agresiju.

Sarunas laikā Āboltiņa augstu novērtējusi līdzšinējo sadarbību izglītības jomā, paužot gandarījumu par Latvijas studentu lielo interesi par mācībām Nīderlandes augstskolās.

LETA jau rakstīja, ka Āboltiņa karjeru diplomātiskajā dienestā sāka 1993.gadā Konsulārajā departamentā, 1994.gadā kļūstot par Konsulārā departamenta direktori.

Āboltiņa ir tikusi vairākkārt ievēlēta Saeimā, kur pildīja gan Juridiskās komisijas vadītājas pienākumus, gan bijusi Saeimas priekšsēdētāja biedre un 10. un 11.Saeimas priekšsēdētāja. No 2004.gada līdz 2006.gadam Āboltiņa bija tieslietu ministre.

Āboltiņa ir bijusī “Jaunās vienotības” līdere, kura politiku pameta, saņemot pieaugošu sabiedrības kritiku par politisko darbību un krītot viņas reitingiem. 2018.gadā, Ārlietu ministriju vadot pašreizējam Valsts prezidentam, tobrīd “Jaunās vienotības” politiķim Edgaram Rinkēvičam, Āboltiņa kļuva ir Latvijas vēstnieci Itālijā.

Reklāma
Reklāma

Kopš 2018.gada augusta Āboltiņa bija Latvijas vēstniece Itālijā un pastāvīgā pārstāve ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijā. Viņa pildījusi nerezidējošās vēstnieces pienākumus Maltā, Sanmarīno un Albānijā.

Vēstniece ieguvusi augstāko izglītību tiesību zinātnēs Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.