Foto – Shutterstock

Vai tiesa: jo vairāk gadu, jo augstāks asinsspiediens? 0

Bieži vien, kad sareibst galva, diagnoze pašam šķiet skaidra – augsts asinsspiediens. Lai gan ar to var sadzīvot, šis simptoms ir viens no galvenajiem sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem. Nevajag sevi mierināt ar domu – jo vairāk gadu, jo augstāks asinsspiediens! Tas ir mīts. Ideāls asinsspiediens jebkurā vecumā ir 120/80.

Reklāma
Reklāma

Kad jāsāk uztraukties 


Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
RAKSTA REDAKTORS
“Viņiem ir advokātu aizmugure, par kādu es pat sapņot nevaru!” Darbavieta nelikumīgi sagrauj Baltkrievijas pilsones gadiem veidoto dzīvi Latvijā 25
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
Lasīt citas ziņas

Ar elektroniskajām asinsspiediena mērīšanas ierīcēm katrs var kontrolēt savu asinsspiedienu. Mazliet paaugstināts – 140/90 – nozīmē hipertensiju, un tas ir pirmais signāls, ka jākonsultējas ar ārstu. Ja spiediens uzlēcis līdz 160, gaidāma ļoti nopietna ārstēšana kardiologa uzraudzībā. Ja asinsspiediens ir virs 180, jāsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība.

Katrā no šiem gadījumiem ārstiem jāizmeklē, kā hipertensija ietekmējusi pārējos orgānus. Vai nav paplašināti acs tīklenes asinsvadi, un tas nav ietekmējis redzi? Vai sirds muskulim nav biezākas sieniņas?

CITI ŠOBRĪD LASA

Hipertensija var būt arī iedzimta. Zinot, ka vecākiem vai kādam citam ģimenes loceklim ir paaugstināts asinsspiediens, var darīt visu iespējamo, lai no tā izvairītos. Ģenētiski paaugstināts asinsspiediens liek sevi manīt tikai 40 gadu vecumā.

Cilvēkiem ar lieko svaru ir biezākas sirds muskuļa sieniņas, tāpēc var būt traucētas šā muskuļa funkcijas. Liekais svars rada cukura vielmaiņas traucējumus, kas ir solis pretī cukura diabētam, ietekmē holesterīna vielmaiņu, insulīna jutīgumu un asinsvadu sieniņu regulāciju. Šādiem cilvēkiem daudz lielāks ir arī miega artērijas biezums, tāpēc pasliktinās asiņu piegāde galvas smadzenēm, sirds muskulim un uzreiz mainās asinsspiediens.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.