Foto-Shutterstock

Kā izvairīties no kļūdām, savā mājoklī betonējot grīdu? Speciālista padomi 0

Mums viesistabā vienā stūrī ir pamatīgi nosēdusies grīda un tā ir nelīdzena. Vai var tagad aukstajā laikā liet betonu un grīdu atjaunot vai arī jāgaida siltais laiks? Un kā būtu pareizāk liet virsū betonu uz vecās grīdas vai visu plēst laukā? ZIGRĪDA Ventspilī

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 6
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Lasīt citas ziņas

Lai arī grīdas betonēšana šķiet samērā vienkāršs process, tomēr ir vairākas nianses, kuras neievērojot grīda būs nelīdzena un mitra vai pat saplaisās.

Kā izvairīties no kļūdām, skaidro būvfirmas “KMT Projekts” valdes loceklis Māris Stiprais:
“Lai grīda būtu stabila un izturīga, vispirms jāizveido 15 centimetru biezs šķembu slānis, kas rūpīgi jānoblietē. Tālāk seko piecus centimetrus biezs smilšu slānis. Arī to rūpīgi noblietē. Tālāk nepieciešams siltumizolācijas slānis. Labs risinājums — grīdām domātās putu polistirola plāksnes. Virs siltumizolācijas slāņa klāj hidroizolāciju — plēvi. Virs tās divu, triju centimetru augstumā nostiprina armatūras sietu un lej piecus, sešus centimetrus biezu betona kārtu. Nedrīkst aizmirst par perimetra lentu, kuru iestrādā vietā, kur betons saskaras ar sienu. Tā veidos amortizējošu slāni.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat jāņem vērā, ja telpa lielāka par 6×6 metri, jāierīko deformācijas šuves. Tās pasargās grīdu no plaisāšanas.

Ja tālāk plānots likt dēļu grīdu, jāparedz vieta lāgām, kas veidos ventilējamu spraugu starp betonu un koku. Savukārt, ja plānots klāt parketu vai laminātu, virs betona jānovieto mitrumizturīgās orientēto skaidu plāksnes.

Plānojot darbus, jāņem vērā, ka betons pilnībā savu stingrību iegūst pēc 28 dienām. Protams, staigāt pa virsmu var jau pēc pāris dienām, tomēr virsma vēl neturēs lielāku slodzi. Ja betonā iestrādātas siltās grīdas apkures caurules, betonam pirms pirmās sistēmas iedarbināšanas jāžūst vismaz 14 dienu. Pretējā gadījumā grīda saplaisās. Īpaši svarīgi šo termiņu ievērot tagad, kad ir liela vēlēšanās visu pabeigt pēc iespējas ātrāk un sākt sildīties.

Lai betonētā virsma būtu līdzena, mērīšanai izmanto īpašus lāzernivelierus un iekārtas betona virsmas izlīdzināšanai, tautā sauktas par „helikopteriem”. Ja šīs iekārtas nav pieejamas un darbu veic pašu spēkiem, var nolīmeņot īpašas plastmasas vadulas. Mēdz izmantot arī ģipškartona plākšņu profilus.

Tas, cik līdzenu vajag grīdu, atkarīgs no tālākās grīdas pīrāga uzbūves. Vislīdzenākā virsma nepieciešama, ja plānots klāt flīzes. Protams, pastāv iespēja betonēto virsmu slīpēt, taču iekārtas un materiāli šī darba paveikšanai ir dārgi. Turklāt slīpēšana ir ilglaicīgs process. Ja nav pārliecības, ka spēsiet pašu spēkiem ieliet pietiekami līdzenu grīdu, labāk uzticēt darbu pieredzējušiem meistariem, kuriem ir nepieciešamais aprīkojums.

Reklāma
Reklāma

Betonēšanas darbus var veikt ne tikai siltajā laikā, bet arī tagad, kad ir auksts un drēgns. Betonam vien jāpievieno attiecīgas pretsala piedevas. Jāizvērtē arī nepieciešamais betona daudzums. Mazākām telpām lētāk būs betonu samaisīt pašiem, bet ja platība ir 50 kvadrātmetru un vairāk, izdevīgāk būs pasūtīt jau gatavu maisījumu.

Privātmājām izdevīgs risinājums varētu būt sausā betona vai “Estrich” tehnoloģijas grīdas. Maisījumu sagatavo ar īpašu iekārtu. Tam var pievienot īpaša materiāla šķiedras un var iztikt bez armatūras sieta.

Ja grīda jāizlīdzina mājoklī, kurš jau ir apdzīvots, jāveic tie paši darbi, kas jaunbūvē. Iemītniekiem jārēķinās, ka kopumā pusotru mēnesi telpa nebūs izmantojama. Gadījumos, kad savulaik ielietā grīda nosēdusies un betonā ir plaisas, lietderīgāk ir savu laiku nokalpojušo betonu izlauzt un ieklāt to no jauna, ievērojot pareizu tehnoloģiju.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.