FOTO: Unsplash.com

Kā panākt, lai attiecības būtu ilgstošas? 13

Kāpēc vienas attiecības ilgst dažus mēnešus, bet citas – gadiem un cilvēki dzīvo mierā un saticībā līdz zelta kāzām? Kāds ir noslēpums?

Reklāma
Reklāma
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 86
Lasīt citas ziņas

Izslēgsim faktorus, kas var “piespiedu kārtā” saturēt kopā ģimeni, piemēram, bērni, īpašums, kopīgs bizness. Psiholoģiskā saderība? Jā, tā ir svarīga. Bet laika gaitā cilvēki spēj “pierast” viens pie otra. Apskatīsim šo “ilgtermiņa saderību” kā noteiktu sistēmu – vienam otra vadošo vajadzību apmierināšanai.

Kad pāriet “hormonālā mīlestība”, priekšplānā izvirzās komforts visos aspektos, tas ir, tas, cik lielā mērā partneris apmierina tavas vajadzības. Ir 11 galvenās vajadzības, kas dažādās pakāpēs piemīt ikvienam. Dažas ir ļoti svarīgas, citas – mazāk. Ja notiek savstarpēja svarīgāko vajadzību apmierināšana, pāris ir stabils, un savienība var ilgt gadiem.

Kādas ir šīs vajadzības?

1. Vajadzība pēc sadzīves komforta.

CITI ŠOBRĪD LASA
  • Augsta vajadzības izpausmes pakāpe. Cilvēkam patīk tīrība un kārtība. Viņš ēd mājās gatavotu ēdienu un piešķir tam lielu nozīmi. Viņam ļoti svarīgs mājas iekārtojums, mēbeles, dažādi dekori un aksesuāri. Pamanīs visu: kādi aizkari, kā pielīmētas tapetes, cik sen nav veikts remonts, un pat durvju rokturu tīrību. Šis cilvēks ir gatavs daudz strādāt un ieguldīt naudu, lai nodrošinātu mājas komfortu, un to pašu sagaida arī no otrās pusītes.
  • Zema vajadzības izpausmes pakāpe. Cilvēks mierīgi izturas pret mājā valdošo “nekārtību” un pārsvarā to iztīra tikai tad, kad nāk ciemiņi. Nepretenciozs ēdienos. Viņu pilnībā apmierinās pat olu kultenis, pelmeņi un “Rollton”. Neatceras, kā izskatās dzīvoklis, kurā pabijis, jo nepievērš uzmanību tādiem “sīkumiem” kā aizkaru krāsa, tapetes, mēbeļu izvietojums u.c. Negaida, lai partneris būtu saimniecisks. Ja ikdienā prasīsi būt ļoti kārtīgam, tas viņu satrauks.

2. Vajadzība pēc draudzības, kopīgām interesēm.

  • Augsta vajadzības izpausmes pakāpe. Cilvēkam nepieciešams, lai tevi interesētu tas pats, kas viņu. Fotogrāfija, sports, teātris, ceļojumi – visu kopā. Ļoti svarīgas ir kopā piedzīvotās emocijas.
  • Zema vajadzības izpausmes pakāpe. Nav svarīgi, kādas ir mūsu intereses – vīriešiem un sievietēm tās var būt un vajadzētu būt dažādām. Atpūsties vienam no otra ir lietderīgi – tā uzskata tāds cilvēks. Lai vīrietis dodas makšķerēt, bet sieviete nodarbojas ar fitnesu, piemēram. Interešu jomā nebūs kopīgi pārdzīvotu emociju, bet tas nav galvenais. Šādu pāri kopā satur citi faktori.

3. Vajadzība pēc finansiāli izdevīgām attiecībām.

  • Augsta vajadzības izpausmes pakāpe. Cilvēks pats cenšas nopelnīt pēc iespējas vairāk, ir taupīgs, racionāli rīkojas ar naudu. Viņš (viņa) meklē “veiksmīgu” partneri. Partneris, kuram ir mazi ienākumi un kuram nav izredžu materiālās labklājības paaugstināšanā, viņu nepiesaistīs. Viņam svarīgi, kāds dzīvoklis ir topošajam dzīvesbiedram, kādi “sakari”. Gadās arī tā, ka cilvēks pats nespēj vai netiecas daudz nopelnīt, bet vēlas šajā ziņā izdevīgu partneri, t.i., sponsoru.
  • Zema vajadzības izpausmes pakāpe. Cilvēks no partnera negaida materiālus labumus, iespējams, pats gatavs dot lielu ieguldījumu ģimenes budžetā. Viņa izvēli neietekmē tas, vai partnerim ir nekustamais īpašums, automašīna utt.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.