Foto – Sandra Ruska

Kā pārziemināt un kopt bugenvileju? 0

Veikalā “Depo” nopirku bugenvileju. Kā to pārziemināt? Vai augam vajadzīgs kaut kas īpašs? INESE RĪGĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo!
RAKSTA REDAKTORS
Ineses Supes cīņa turpinās: “Kad iznācu no ķirurga kabineta, es apraudājos, jo man gribējās iznākt kā uzvarētājai, bet tā pagaidām nesanāk”
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
Lasīt citas ziņas

Bugenvilejas parasti zied no aprīļa līdz jūnijam, bet, ja pareizi kopj, ziedi plaukst līdz pat rudenim. Ziedēšana atkarīga no gaismas intensitātes un temperatūras telpā. Noēnojumā un vēsumā augi zied vāji un krāsainās seglapas ir bālas. Lai bagātīgi ziedētu, t.i., veidotos krāšņas seglapas, ziemas mēnešos (novembrī–janvārī) vajadzīgs miera periods. Šajā laikā bugenvileju ieteicams turēt ap +10 °C temperatūrā, gaišā vietā un mazāk laistīt (nedrīkst iekaltēt!). Ja augus ziemā tur siltumā, tie nezied. Temperatūru līdz +18…+20 °C paaugstina tikai janvāra beigās, februāra sākumā.

No pavasara, kad sākas augšana, līdz augustam bugenvileja reizi nedēļā jāmēslo ar ziedošiem augiem paredzētu mēslojumu, kurā ir fosfora pārsvars. Jaunos augus pārstāda katru gadu, pieaugušas bugenvilejas – reizi 3–4 gados. Pods nedrīkst būt pārāk liels, jo šie augi labāk zied mazākos traukos, kur nav daudz liekas augsnes.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.