Kā rīkoties, ja ieraugāt klaiņojošu dzīvnieku? 15

Kā rīkoties, pamanot klaiņojošu dzīvnieku? Latvijas Veterinārārstu biedrības valdes priekšsēdētājam Ilmāram Dūrītim ir atbilde uz šo jautājumu.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos
Kokteilis
Saskaņa pēc vārdiem: 5 vārdu pāri, kuriem, pēc mākslīgā intelekta domām, ir vislabākā saderība
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm
Lasīt citas ziņas

Ja pamanāt, ka, piemēram, kāds sunītis, sācis doties jums pakaļ, viņš TV24 raidījumā “Uz līnijas” aicina griezties jebkurā tuvākajā veterinārajā klīnikā. Tas ir pilnīgi droši, cilvēkam tiks palīdzēts nolasīt dzīvnieka mikroshēmu, viņš norāda.

Jebkuram veterinārārstam ir tiesības apskatīties, kam šis dzīvnieks pieder, tāpēc tiek aicināts izmantot šo pakalpojumu, kas tiek veikts bez maksas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jūlija sākumā aģentūra LETA informēja, ka savainoto bezsaimnieka un savvaļas dzīvnieku glābšanu Rīgā par 171 380 eiro veiks SIA “Sociālais uzņēmums Zoopolicija.lv”.

Uzņēmums pakalpojumu sniegs atbilstoši Rīgas domes izsludinātājam iepirkumam par cietušu klaiņojošu un savvaļas dzīvnieku aprūpi un dispečerdienesta nodrošināšanu diennakts režīmā. Iepirkumā “Sociālais uzņēmums Zoopolicija.lv” bija vienīgais pretendents.

Kā norāda “Zoopolicija.lv” pārstāvji, pakalpojuma nodrošināšanā apvienojušies četri pakalpojumu sniedzēji.

“Zoopolicija.lv” nodrošinās dzīvnieku ķērāju dienesta pakalpojumus, veterinārā klīnika “Kavet” – veterinārmedicīniskos pakalpojumus, biedrības “Dzīvnieku pansija Ulubele” veterinārā klīnika – veterinārmedicīniskos pakalpojumus dzīvniekiem, kuriem uzturēšanās 24 stundu diennakts stacionāra telpās rada papildus stresu (piemēram, stirnām, lapsām jenotiem un citiem dzīvniekiem), bet nodibinājums “dzivniekupolicija.lv” – nodrošinās dispečerdienesta 24 stundu funkciju un sniegs atbildes uz juridiskiem jautājumiem saistībā ar cietsirdīgu attieksmi pret dzīvniekiem.

Līgums noslēgts uz 24 mēnešiem. Diennaktī paredzētas izmaksas ir 238 eiro. Izmaksās ietilpst 24 stundu dispečerdienesta pakalpojumi, 24 stundu ķērāju darbs dežūrā un izsaukumos, autotransporta un degvielas izmaksas, kā arī dzīvniekiem sniegtie veterinārie pakalpojumi atkarībā no traumu, savainojumu, slimību rakstura un dzīvnieku skaita.

Uzņēmumā skaidro, ka 24 stundu pakalpojuma sniegšanā savainoto un slimo dzīvnieku glābšanai ik dienu tiek nodarbināti vismaz 3 cilvēki, neskaitot klīniku veterināro personālu.

Reklāma
Reklāma

Vienlaikus, lai mazinātu pakalpojuma izmaksas un tādējādi palielinātu aprūpēto dzīvnieku skaitu, iedzīvotāji tiek aicināti brīvprātīgi izvērtēt iespēju pašiem nogādāt sasirgušos dzīvniekus klīnikās. Arī dispečerdienesta 24 stundu darbā tiek iesaistīti apmācīti brīvprātīgie, kuri pieņem zvanus, konsultē un koordinē ķērāju darbu.

“Zoopolicija.lv”, skaidro, ka atbilstoši līgumam, vienu diennakti dzīvnieks uzturas veterinārajā klīnikā, kur viņam tiek sniegta palīdzība par Rīgas domes līdzekļiem. Palīdzības sniegšanā ietilpst pirmā vai pēdējā palīdzība, veterinārā apskate, atsāpinošie medikamenti vai eitanāzija.

Ja dzīvniekam nepieciešams klīnikā uzturēties vairāk par 24 stundām, visas ar to saistītās izmaksas sedz “Dzīvnieku pansija Ulubele” ar sabiedrības atbalstu ziedojumu veidā. Savukārt, ja turpmāka ārstēšana nav nepieciešama, dzīvnieki tiek nogādāti dzīvošanai piemērotā vietā – dzīvnieku patversmēs vai, konsultējoties ar speciālistiem, atlaisti savvaļā, norāda uzņēmumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.