Veselam
Psiholoģija

“Kad es iemīlēju sevi”… Čārlija Čaplina leģendārā runa0

Publicitātes foto

Komiķa Čārlija Čaplina leģendārā runa “Kad es iemīlēju sevi” viņa 70 gadu jubilejā var ne vienu vien pamodināt no nīgruma un novērtēt katru nodzīvoto dienu.

“Kad es iemīlēju sevi, es sapratu, ka skumjas un ciešanas ir tikai brīdinājuma signāli tam, ka dzīvoju pret savai patiesajai būtībai. Šodien es zinu, ka to sauc Būt pašam.

Kad es iemīlēju sevi, es sapratu, cik ļoti var kādu aizskart, uzspiežot viņam paša sapņu piepildījumu, kamēr nav pienācis īstais laiks un cilvēks nav gatavs šī sapņa īstenošanai. Un šis cilvēks esmu – es pats. Šodien es to saucu par Pašcieņu.

Kad es iemīlēju sevi, es pārstāju ilgoties pēc citas dzīves un pēkšņi ieraudzīju, ka dzīve, kura man ir, sniedz man iespēju augt. Tagad es to saucu par Briedumu.

Kad es iemīlēju sevi, es sapratu, ka jebkuros apstākļos es atrodos pareizajā vietā un laikā, un viss notiek tieši īstajā brīdī. Es vienmēr varu būt mierīgs. Tagad es to saucu Pārliecība par sevi.

Kad es iemīlēju sevi, es pārstāju zagt pats savu laiku un sapņot par lieliem nākotnes projektiem. Šodien es daru tikai to, kas man sniedz prieku un padara laimīgu, ko es mīlu un kas liek manai sirdij priekā pukstēt. Es daru tā, kā vēlos un savā ritmā. Šodien es to saucu par Vienkāršību.

Kad es iemīlēju sevi, es atbrīvojos no visa, kas kaitē manai veselībai – kaitējoša ēdiena, cilvēkiem, lietām, situācijām. Visa, kas mani vilka uz leju un novirzīja no sava ceļa. Sākumā es to saucu par veselīgu egoismu. Šodien es to saucu Mīlestība pret sevi.

Kad es iemīlēju sevi, es pārstāju uzskatīt, ka tikai man vienmēr ir taisnība. Un tieši tad es arvien mazāk un mazāk sāku kļūdīties. Šodien es sapratu, ka tā ir Pieticība.

Kad es iemīlēju sevi, es pārstāju dzīvot pagātnē un nemitīgi uztraukties par nākotni. Šodien es dzīvoju tikai esošajā brīdī, kur notiek VISS un es saucu to par Apmierinātību.

Saistītie raksti

Kad es iemīlēju sevi, es apzinājos, ka mans prāts var man traucēt, ka no tā pat var saslimt. Bet kad es spēju saistīt to ar savu sirdi, viņš uzreiz kļuva par vērtīgu sabiedroto. Šodien es to saucu par Sirdsgudrību.

Mums vairs nav jābaidās no strīdiem, konfliktiem, problēmām ar sevi pašu un citiem cilvēkiem. Pat zvaigznes saduras un no tā rodas jaunas pasaules. Šodien es zinu, ka tā ir Dzīve.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Covid-19 saslimšanas izraisītā mediķu trūkuma dēļ Madonas slimnīcā slēgta Dzemdību un Bērnu nodaļa
1 diena
LE
LETA
Veselam
Ar Covid-19 aktīvi slimojošo cilvēku skaits nokrities zem 100
1 diena
LE
LETA
Veselam
Šonedēļ Covid-19 sērga konstatēta vēl vienā slimnīcā
1 diena

Lasītākie

JR
Jānis Riekstiņš
Latvijā
Viņš ne tikai piedalījās, bet arī teorētiski pamatoja visnežēlīgākās represijas. Kādu cilvēku uz Latviju atsūtīja Staļins? 8
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Esmu priecīgs, ka esmu dzīvs!” Pasaules apceļotājs Kārlis pabeidzis divus gadus ilgo ceļojumu pāri Klusajam okeānam
Intervija 10 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
“Mūsu mūzika būs kā nobriedis vīns.” Saruna ar “Grammy” balvai nominēto Uģi Prauliņu
Intervija 2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Latvietis Ivo Puriņš iekļūst “Ekstrasensu cīņās” un atklāj patiesību par šovu
10 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. Silakrogā mītošie kaķi vairojas, dzemdē, ir izkropļoti un iet bojā: iedzīvotāji nezina, kā palīdzēt
9 stundas