Foto: Pixabay

20 skarbas dzīves patiesības, kuras neviens nevēlas atzīt 0

Mēs visi cīnāmies…Mēs visi iekšēji ciešam…Katru dienu…

Mēs uztraucamies. Zelējam vienu un to pašu domu. Jūtamies nomākti. Jūtam niknumu. Jūtamies vientuļi. Nejūtamies pietiekami labi kādā jomā. Vēlamies iegūt vairāk naudas. Vēlamies atrast savu sapņu darbu. Vēlamies, lai mūsu attiecības būtu ideālas. Domājam, ka dzīvē visam jānāk viegli.

LA
LA
Ziņas
“Kādreiz dzērāji bļaustījās uz policiju, bet ne jau Saeimas deputāts,” Vārpiņš uzskata, ka Gobzems “velk” tautu uz anarhiju 221
15 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Negaidīts ciemiņš! Briedis pieklājīgi ar ragu piezvana pie durvīm 4
12 stundas
LE
LETA
Ziņas
Lielais sals atkāpsies, taču laikapstākļi nelutinās. Sinoptiķu prognoze tuvākajām dienām 7
20 stundas
Lasīt citas ziņas

Visas šīs domas cenšas ‘’noplēst’’ gabalu no mūsu apziņas. Mēs tās sajūtam kā reālas problēmas, lai arī tās ir tikai domas un tajās nav ne grama realitātes, tāpēc ka esam tās izveidojuši paši savā apziņā.

Mēs nez kādēļ esam pieķērušies noteiktiem ideāliem, fantāzijām un uzskatām, ka, ja tiem sekosim, mūsu dzīve kļūs labāka.
CITI ŠOBRĪD LASA

Tajā pašā laikā mēs satraucamies, ka lietas, pēc kurām tiecamies, var izrādīties pavisam ne tādas, kādas sagaidām tās redzēt. Mēs vilcināmies, jo baidāmies no diskomforta un zaudējuma. Mēs jūtamies nomākti vai nikni, jo domājam, ka dzīvei vajadzētu būt citādai, nekā tā ir pašlaik.Tas viss ir tikai mūsu prātā. Šis ceļš ved uz nekurieni.

Foto: Pexels

Dziļi ieelpo, un lai visas tavas domas un pārdomas pamet tavu galvu. Vienkārši pievērs uzmanību pašreizējam mirklim. Fokusējies uz to, kas atrodas apkārt – gaisma, skaņas, tavs ķermenis, zeme zem kājām, kustīgi un nekustīgi objekti un cilvēki. Netiesā šos objektus un cilvēkus, tāpēc, ka viņi vienkārši ir un viņiem jābūt – uztver tos kā realitāti. Tiklīdz tu pieņemsi realitāti, tu spēsi atrast paņēmienus kā to uzlabot.

Redzēt dzīvi tādu, kāda tā ir, bez rozā brillēm, ideāliem un fantāzijām – tavs uzdevums.

Atbrīvojies no visiem satraukumiem, pieņem tos un vienkārši izdzīvo šo mirkli.

Ja vēlies, pēc minūtesvari atkal gremdēties šajā ilūziju, fantāziju un izkropļotās pasaules uztveres virpulī. Pietiek tikai zaudēt koncentrēšanos, uzmanību un fokusēšanos. Marks Černovs (Marc Chernoff), profesionāls koučs un blogeris atgādina dažas patiesības, kuras mums patīk noliegt, kad esam pārāk dziļi iestrēguši savā prātā…

1. Mūsu dzīvē ir tik daudz kā, ko nevaram kontrolēt.. Tu nevari kontrolēt visu, kas ap tevi notiek, bet tu vari kontrolēt savu reakciju uz to. Tavā reakcijā tavs lielākais spēks.

2. Mūsu gaidas bieži padara mūs nelaimīgus. Laime – tā ir spēja palaist vaļā to, ko savā dzīvē uzskati par vērtību. Tas ir baisi. Šķiet, ka tu zaudē airus trauksmainajā dzīves tecējumā, bet tas tā nav.

3. Mēs vienmēr būsim tālu no ideāla. Ja pirms dalīties ar pasauli ar saviem stāstiem, idejām, un talantiem tieksies pēc ‘’ideāla’’ – nekad un neviens par tevi nedzirdēs.

4. Mēs tērējam daudz laika satraukumam. Uztraukums nekad neizmainīs rezultātu. Vairāk darīt, mazāk uztraukties.Trenē savu prātu, lai saskatītu mācību no jebkuras dzīves situācijas, pēc tam izdari secinājumus un izmaini dzīvi, lai kļūtu labāk.

Foto: pexels.com

5. Vislabākās mācības bieži vien atnāk pašā grūtākajā dienā. Kļūsti spēcīgs. Dzīve dažreiz tevi ierauj pašā dibenā, lai piespiestu iegūt mācību, kuru tu nespētu apgūt nekādā citādā veidā.

6. Panākumi viegli iekļūst mūsu prātā, bet neveiksmes viegli iemitinās sirdī. Mūsu raksturs bieži izpaužas panākumu augstumos un kritienos.

Esi pieticīgs panākumu kalna galā. Esi stingrs un apņēmīgs kalna pakājē.

Esi uzticīgs sev starp šiem abiem stāvokļiem.

7. Mēs jaucam aizņemtību ar produktivitāti. Mums galvenā uzmanība jāpievērš izaugsmei. Tādēļ fokusējies uz to, kas patiešām svarīgs un atmet to, kas traucē izaugsmei.

8. Jo vairāk nekontrolētas naudas, jo vairāk problēmu. Jā, mums vajadzīga nauda, lai dzīvotu. Mums tā ir jāpelna, jāsaglabā, jāinvestē. Tomēr centies netērēt naudu, kuru neesi vēl nopelnījis, lai nopirktu mantas, kuras tev nav vajadzīgas, kuras radītas, lai iespaidotu cilvēkus, kurus tu pat nepazīsti. Pārvaldi savu naudu, citādi tā valdīs pār tevi.

9. Lielākajai daļai cilvēku laimei nevajag vairāk, bet tieši otrādi – vajag mazāk. Dzīvē gadās periodi, kad tu nemitīgi summē, bet pienāk mirklis, kad summa kaut kā neveidojas. Šajā brīdī sāc atņemt. Dzīve kļūs daudz vienkāršāka, kad tu satīri nekārtību (garīgo un fizisko).

10. Modernie gadžeti bieži vien padara mūs bezpersoniskus. Mums visiem jāiemācās būt cilvēcīgākiem. Nevairies no skatiena kontakta. Neslēpies aiz gadžetiem. Dalies ar sejas mīmiku, nevis emociju ikonām. Stāsti savus piedzīvojumus. Klausies citu stāstus.

Foto: Pexels

11. Kā sabiedrība mēs pārlieku esam aizrāvušies ar ārējo skaistumu. Ja visa pasaule pēkšņi kļūtu akla, kā cilvēki varētu saskatīt mūsu skaistumu? Esi skaists iekšēji, jo ārējais skaistums – tikai lēts konfekšu papīrītis. Vienmēr centies saskatīt citos cilvēkos viņu patieso skaistumu.

12. Tavu argumentu lielākā daļa ir bezjēdzīgi. Esi izvēlīgs savās cīņās. Bieži vienkārša atšķirību pieņemšana ir labāka, nekā savas taisnības aizstāvēšana.

13. Mēs tiesājam citus pēc viņu rīcības, bet sevi pēc saviem ideāliem. Tu – vienīgais cilvēks, kura rīcība, vārdi un ideāli tev patiks vienmēr.

14. Ne vienmēr mēs saņemam tikpat, cik atdodam.

Ja tu gaidi, ka cilvēki vienmēr atdarīs tikpat daudz, cik tu izdarīji viņu labā, tevi gaida rūgta vilšanās.

15. Citu apsūdzēšana – atzīšanās, ka tu nekontrolē savu dzīvi. Tavas dzīves labākā daļa sāksies nākamajā dienā, tiklīdz tu nolemsi, ka tava dzīve ir tavs īpašums. Tas notiks tikai pēc tam, kad pārstāsi paļauties uz kādu vai uzskatīt kādu par vainīgu.

16. Vieglāk ir turēties nekā atlaist un augt. Atlaid un virzies uz priekšu, tikai tas var tev palīdzēt apjaust, ka dažas lietas ir tikai daļa no tavas vēstures, bet ne tava likteņa daļa.

Foto: pexels.com

17. Ja tu gribi iegūt labumu, tev jābūt gatavam tam patērēties. Lielākais vairums sapņo par balvām bez riska. Triumfu bez pārbaudījumiem. Taču dzīve spēlē pēc citiem likumiem. Kad tu atradīsi to, ko gribi, pajautā sev: ‘’ Ko esmu gatavs atdot, lai to sasniegtu?’’

18. Pat pie visiem mūsu sasniegumiem, progress, tāpat kā iepriekš, pieprasa veco labo rutīnas darbu. Mūsdienu kultūrā, kura meklē ātrus un vieglus rezultātus, mums jāiepazīst pūļu, pacietības un neatlaidības skaistums.

SAISTĪTIE RAKSTI

19. Kad rodas labas iespējas, mēs nekad nejūtamies 100% tām gatavi. Visas lielākās iespējas liek mums augt gan emocionāli, gan intelektuāli. Tās liek sasprindzināt visus spēkus un pamest komforta zonu. Kad nejūtamies komfortabli, nejūtamies gatavi.

20. Dzīve var pēkšņi aprauties. Tā vai citādi, neviens no mums nevar dzīvot mūžīgi. Tāpēc daudz grūtāk ir izmainīt savas dzīves ilgumu, nevis dzīves dziļumu, vērtību. Cik vērtīgi tu šodien dzīvo? Par to tev būtu jāraizējas šodien, nevis par to, cik ilgi vēl dzīvosi.
Noslēguma domas
Nemēģini kontrolēt katru dzīves aspektu. Esi uzmanīgs. Vienmēr esi šeit un tagad.Nenožēlo. Neatskaties. Mēs nevaram zināt, kas slēpjas aiz horizonta, bet tieši tas padara mūsu ceļojumu, katru jaunu dienu interesantu un aizraujošu, tieši tas padara ŠODIENU par tik svarīgu dienu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
5 veselīgi augļi un ogas, kas patiesībā bojā zobus 7
16 stundas
ML
Māra Libeka
Veselam
Latvija izceļas ar augstāko novēršamo mirstību. Kāpēc mūsu valstī ir tik augsti mirstības rādītāji? 99
17 stundas
LA
LA.LV
Veselam
izvēlēties sev piemērotāko ierīci asinsspiediena mērīšanai?
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Saeimas komisija atbalsta tabakas akcīzes nodokļa ieņēmumus novirzīt onkoloģijas pacientiem 2
1 diena
LA
LA
Ziņas
“Kādreiz dzērāji bļaustījās uz policiju, bet ne jau Saeimas deputāts,” Vārpiņš uzskata, ka Gobzems “velk” tautu uz anarhiju 221
15 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Negaidīts ciemiņš! Briedis pieklājīgi ar ragu piezvana pie durvīm 4
12 stundas
LE
LETA
Ziņas
Lielais sals atkāpsies, taču laikapstākļi nelutinās. Sinoptiķu prognoze tuvākajām dienām 7
20 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tas, kas ir izdarīts ar Rīgas ielām ir noziegums!”: kur braukt avārijas dienestiem un medicīniskajai palīdzībai? 130
17 stundas
LA
LA
Ziņas
Igaunijā uz ielām vairs nekaisa sāli. Kāpēc Latvija, taupot auto un dabu, nav spērusi šādu soli? 57
13 stundas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
VCA mobilais vakcinācijas punkts pirmajā mēnesī Rīgā un reģionos pret Covid-19 vakcinējis vairāk nekā 1300 iedzīvotājus 1
6 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Veselības centru apvienība: Covid-19 pacienti novērtē ārsta izbraukumu uz mājām 3
30. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Imunitāte iet roku rokā ar psihoemocionālo stāvokli 9
30. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc sargāt galvu un kaklu no aukstuma 9
25. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
VCA investē Latvijas jaunās ārstu paaudzes izglītībā 1
17. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Rūpēs par vīriešu veselību 7
15. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja oža pēc Covid-19 pārslimošanas ir patoloģiski mainīta 17
15. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Trīs risinājumi, kā pirms ziemas stiprināt spēju pretoties vīrusiem
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Aptieka ir drošības spilvens diabēta pacientam Covid-19 laikā 2
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Elpceļu vīrusu sezonas laikā Covid-19 raksturīgo simptomu noteikšana vēl svarīgāka 8
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
zināt pareizās devas vitamīniem? 7
5. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mājsēdē būtiski cieš pusaudžu miegs un emocionālā veselība 9
5. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Repharm” uzņēmumus novērtē ar valsts apbalvojumu vadītājai Stellai Lapiņai 2
2. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko iedzīvotāji domā par savu imunitāti? 10
28. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptiekas” atvērtas jau no septiņiem rītā 1
27. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kur vīrusa daļiņu ir vairāk un pastāv lielāks risks inficēties? 7
25. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
VCA mobilā vakcinācijas punkta izbraukumiem liels pieprasījums jau pirmajā nedēļā 5
23. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ceļazīmes sadzīvošanai ar gada tumšo laiku 1
22. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mūsu jaunajā realitātē konsultācijas tiešsaistē ir farmaceitiskās aprūpes daļa 3
19. oktobris, 2021
LA
LA
Veselam
Farmaceita konsultācija „Mēness aptiekā” visā Latvijā pieejama arī brīvdienās 2
15. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Nākamnedēļ pie iedzīvotājiem dosies Baltijā pirmais mobilais vakcinācijas punkts 12
15. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
VCA gatava iesaistīties papildus plānveida operāciju nodrošināšanā 3
14. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Vajadzība pēc farmaceita padoma ārkārtējā situācijā ir pieaugusi
13. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Visbiežāk iedzīvotāji atbalsta sejas aizsargmasku nēsāšanu sabiedriskās vietās 3
8. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Cik nopietna rudens kaite ir noķerta? 3
7. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bez magnija nav iespējamas vairāk nekā 300 bioķīmiskas reakcijas organismā 1
6. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 ieteikumi – lai imunitāte ir tavas veselības miesassargs 11
4. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” – mīlētākais zīmols farmācijā trešo gadu pēc kārtas 4
30. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Muskuļu un locītavu profilakse būtu vērtējama augstāk 1
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā trauksmes sajūtu izmantot par iekšējo resursu
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vai pēc trešās vakcīnas jālieto asins šķidrinoši medikameti? 110
2 dienas
LE
LETA
Ziņas
Labdarības maratona “Dod pieci!” laikā Rīgā aizliegs transportlīdzekļu apstāšanos Tirgoņu ielā 6
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
“Mani moka panikas lēkmes, dažreiz tik spēcīgas, ka nevaru braukt sabiedriskajā transportā.” Ko darīt, lai tādu lēkmju nebūtu? 11
2 dienas
PA
Pēteris Apinis
Ziņas
Pēteris Apinis: Augsto smago saslimstību un mirstību no Covid–19 un citām slimībām lielā mērā nosaka valdības sētās nāves bailes 89
3 dienas
EK
Elīna Kondrāte
Veselam
Ģimenes ārste pastāsta, kā ārstēties no Covid-19 mājas apstākļos 43
4 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Ielu intervijas: vai jūs būtu gatavi divreiz nedēļā brīvprātīgi testēties pret Covid-19? 45
3 dienas
GN
Gints Narogs
Ziņas
Mērķtiecības paraugs. Saruna ar titulētāko Latvijas cīkstoni Anastasiju Grigorjevu 2
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
Rīgas dzelzceļa stacijā atrasta vēl viena potenciāli bīstama šahta 1
6 stundas
IE
Ināra Egle
Ziņas
Satversmē teikts, ka Saeimas locekli nevar apcietināt, taču Gobzems bijis tikai īslaicīgi aizturēts 41
6 stundas
IR
Ilmārs Randers
Stāsti
“Satiksmes nozare ir visas ekonomikas asinsrites pamats.” Intervija ar satiksmes ministru Tāli Linkaitu 32
9 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
Vai Baidena un Putina sarunas novērsīs Krievijas iebrukumu Ukrainā? 46
7 stundas
JL
Juris Lorencs
Ziņas
Juris Lorencs: Latvieši zina, ka “aizstājošā migrācija” pastāv – tā ir realitāte, kuras sekas izjūtam joprojām 15
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Kā pagatavot Ziemassvētku vainagu? Padomi no Lielbritānijas karaliskās ģimenes floristiem 1
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Pētnieks: Novērojama pakāpeniska Latvijas iedzīvotāju attieksmes maiņa pret imigrantiem un imigrāciju 36
7 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Viss, kas vajadzīgs izciliem svētkiem: Ziemassvētku siera kūka 2
15 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
Atgūtais “Gilgamešs”: Irāka parāda atgūtos nacionālos dārgumus, kas bija nolaupīti un nelikumīgi izvesti no valsts
13 stundas
LA
LA
Ziņas
“Kādreiz dzērāji bļaustījās uz policiju, bet ne jau Saeimas deputāts,” Vārpiņš uzskata, ka Gobzems “velk” tautu uz anarhiju 221
15 stundas
MB
Madara Briede
Praktiski
Vai cilvēks, kurš vakcinējies ar “Sputnik”, var iegūt Covid-19 sertifikātu, kas derīgs Eiropā?
15 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ziņas
Cepumu “Selga” reklāma izraisīja pircēju viļņošanos. Kāpēc tā un kas cepumiem “vēderā”? 56
21 stundas
LE
LETA
Ziņas
Lielais sals atkāpsies, taču laikapstākļi nelutinās. Sinoptiķu prognoze tuvākajām dienām 7
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Atklājies, ka princis Harijs ar savu tēvu princi Čārlzu nav sarunājies jau mēnešiem ilgi 9
16 stundas
LE
LETA
Ziņas
Pret Covid-19 nevakcinētām personām varētu būt grūti uzturēt bezdarbnieka statusu. NVA direktore skaidro, kāpēc 94
20 stundas
LS
LSM.lv
Ziņas
“Veļu mazgājam naktī, pīķa stundā ejam pastaigāties,” Daudzbērnu ģimenes tētis par elektrības taupīšanu, kad tā dubultdārga 37
17 stundas
AO
Andris Ozoliņš
Praktiski
Latvijā tapušie dizaina risinājumi palīdz noformēt attālinātu darba vietu
22:49
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Kā pagatavot Ziemassvētku vainagu? Padomi no Lielbritānijas karaliskās ģimenes floristiem 1
22:12
GN
Gints Narogs
Ziņas
Mērķtiecības paraugs. Saruna ar titulētāko Latvijas cīkstoni Anastasiju Grigorjevu 2
21:41