Foto – Shutterstock

Ievērojami paaugstina hronisko saslimšanu saasināšanos – kaitīgā pulksteņu grozīšana 25

Dace Bumbiere, “Planētas Noslēpumi”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

Jau šo šonedēļ Latvijā notiks pāreja uz vasaras laiku. 2024. gada 31. martā pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu uz priekšu.

Pētnieki pauduši, ka pulksteņa griešana no tā dēvētā “vasaras” laika uz “ziemas” laiku, kā arī laika joslu maiņa var izraisīt hronisku slimību saasināšanos.
CITI ŠOBRĪD LASA

Vēstīts, ka, piemēram, laika joslas nobīde kaut vai tikai par vienu stundu vai pulksteņa grozīšana – tas būtībā ir tas pats, kas cilvēka pārcelšanās uz citu ģeogrāfisko joslu, un jo sevišķi vecāka gadagājuma cilvēkiem tas praktiski nekad nepaliekot bez sekām tieši veselības problēmu saasinājuma ziņā.

Turklāt, ja laika maiņa notiek divas reizes gadā, tas jau ievērojami paaugstina hronisko saslimšanu saasināšanos, un vispirms jau runa esot par sirds un asinsvadu slimībām.

Pētnieku vairākums uzskata, ka vispareizākais tomēr būtu pilnībā atteikties no pulksteņa pārgrozīšanas, jo “īstais” ziemas laiks ir maksimāli tuvāks dabiskajam astronomiskajam laikam.

Var tikai vēlreiz atkārtot: tāda mākslīga laika mainīšana ļoti nelabvēlīgi ietekmē organismu, un neskaitāmos eksperimentos ar dzīvniekiem konstatēts, ka tas būtiski ietekmē kopējo fizioloģisko stāvokli, paaugstina stresa hormona klātbūtni un rezultātā saīsina eksperimentos iesaistīto dzīvnieku dzīves ilgumu.

Pētnieki vērsuši uzmanību uz to, ka diennakts gaišajā un tumšajā laikā organisms tomēr strādā atšķirīgi, un – jo stabilāks ir režīms un mazāk ir šāda veida pāreju, jo organisms izjūt mazāk stresa.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.