Foto: Shutterstock

Ar ko saslimis magnolijas koks? 0

Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 18
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

“Magnolijai ir vairāk nekā desmit gadu, liels koks, skaisti zied. Taču šopavasar vienā zarā ieraudzīju dīvainu brūci. Vai tas ir bīstami, un ko darīt?” – jautā Veneranda Rucavā.

Foto: Inita Šteinberga
CITI ŠOBRĪD LASA

“Magnolijas var raksturot kā veselīgus augus, kuriem nekādas bīstamas slimības nav novērotas. Taču attēlā brūce tiešām neizskatās labi,” secina stādaudzētāja Zaiga Graudiņa no Sakstagala.

Grūti pateikt, kā radies bojājums un kas licis atmirt mizas audiem ap zariņu. Iespējams, tas mizā sācies no saules apdeguma pavasarī, līdzīgi kā augļukokiem, vai citādi radušās mizas traumas. Slimā vieta kokam izskatās līdzīga kā augļukoku vēzis. Tātad līdzīgi to arī varētu ārstēt.

Ja iespējams, zaru ar brūci vajadzētu izzāģēt. Ja koka vainags to neļauj, tad atlupušo mizu, slimos audus nokasa līdz veselajiem un brūci apsmērē ar ziedi Lerāns vai apsmidzina ar varu saturošiem preparātiem, piemēram, Bordo šķidrumu.

Stādaudzētāja iesaka ar vara preparātiem apmiglot visu koku. Slimību profilaksei šāds miglojums der ne tikai augļukokiem, bet arī dekoratīvajiem kokiem un krūmiem (Bordo nelieto skujeņiem un rododendriem).

Foto: SHUTTERSTOCK

Lai arī koks ir labi ziedējis, šāda brūce nevēsta neko labu par auga veselību un ilgu mūžu, tāpēc stādaudzētāja iesaka dārzā iestādīt jaunu magnoliju.

Nezinot auga bojājuma izcelsmi, labāk visus zarus sadedzināt, lai neizplatās iespējamie slimības rosinātāji.

SAISTĪTIE RAKSTI