Induļa Burkas zīmējums

Koka virpa no… urbjmašīnas. Izgatavošanas apraksts 0

Saimniecībā bieži vien nepieciešamas nelielas virpotas koka detaļas, piemēram, skapīšu, vācelīšu rokturīši, vīles rokturis vai kāds cits virpots koka priekšmets. Protams, var meklēt vajadzīgo veikalā, taču braucienam var iztērēt daudz vairāk naudas, nekā vajadzīgā lieta maksā. Risinājums – izgatavot nelielu, ar jaudīgu urbjmašīnu darbināmu koka virpu un vajadzīgo detaļu izvirpot pašam.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Notriektā tautumeita 6
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Lasīt citas ziņas

Lai izgatavotu ierīci, vajadzēs 18 mm biezu saplāksni (detaļa A 1. zīmējumā, 60 x 20 cm) pamatam. Tam nekustīgi piestiprina detaļu B, kas balstīs urbjmašīnu un detaļu C kustīgi, kas ļaus urbjmašīnu fiksēt horizontāli. Urbumā D iever metāla savilcēju, kas droši ļaus fiksēt elektrisko darbarīku. Detaļu B un C izmēri, kā arī pusapaļā atvere detaļas B augšpusē jāpielāgo jūsu urbjmašīnas izmēriem.

Pie pamata pieskrūvē līstītes E (35 x 2 x 3,2 cm), kuru viena mala nozāģēta slīpi, lai veidotos bezdelīgas astes savienojums. Tām pa vidu jāievieto detaļa F, kuras garākās malas arī nozāģētas attiecīgajā slīpumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirms plāksnītes F ievietošanas konstrukcijā tai piestiprina detaļu G. Urbuma H centram jāsakrīt ar pusapaļās atveres centru detaļā B.

Induļa Burkas zīmējums

Lai izgatavotu sagataves fiksēšanai nepieciešamās metāla detaļas, vajadzēs 40 cm garu 12 mm diametra vītņstieni. Vītņstieni pārgriež 15 un 25 cm garos gabalos. Katra nogriežņa vienam galam ar slīpmašīnu piešķir asa konusa formu. Būs nepieciešami arī divi garie savienojošie uzgriežņi ar M12 vītni. Vienam no uzgriežņiem vienā galā iezāģē robus, kā redzams 2. zīmējumā, un ieskrūvē īsāko no vītņstieņa gabaliņiem, veidojot detaļu, kas ne tikai fiksēs sagatavi, bet arī ļaus tai griezties pie slodzes virpošanas laikā. Otru uzgriezni iedzen urbumā H un fiksē ar epoksīda līmi. Kad līme sacietējusi, uzgrieznī ieskrūvē vītņstieni, kuru papildina ar kontruzgriezni drošai fiksācijai vēlamajā pozīcijā un rokturi griešanai.

Atliek tikai virpā iemontēt elektrisko urbjmašīnu, ar kokskrūvi vēlamajā pozīcijā fiksēt detaļu F, iestiprināt apstrādājamo sagatavi un ķerties pie darba.

Protams, jāizvēlas urbjmašīna ar pietiekami lielu jaudu. Nevajadzētu arī to darbināt ilgstoši, ļaujot darbarīkam atpūsties. Jāizmanto asi kalti, to paliktnis no masīvkoka klucīša un noteikti aizsargbrilles.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.