Instruktāža pirms šaušanas. Dzeltenajā vestē kaprāle Elita Šulce, no viņas pa kreisi kaprāle Kristīne Saharova.
Instruktāža pirms šaušanas. Dzeltenajā vestē kaprāle Elita Šulce, no viņas pa kreisi kaprāle Kristīne Saharova.
Foto no Zemessardzes 46.kājnieku bataljona arhīva

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā saņemti 1475 pieteikumi par iestāšanos Zemessardzē 0

Kopš Krievijas sāktā iebrukuma Ukrainā, Latvijā saņemti 1475 pieteikumi par iestāšanos Zemessardzē, aģentūra LETA noskaidroja Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Skolas direktors sašutis par Eirovīzijas “dibenu” vērtībām: “Ja Dons būtu skūpstījis kādu vai laizījis grīdu, tad noteikti ierakstītos standartā”
Kokteilis
10 iemesli, kāpēc japāņi “nenoresnē” 7
Kokteilis
Šo 5 vārdu īpašnieki liek sievietēm justies kā septītajās debesīs
Lasīt citas ziņas

Laikā no 24.februāra līdz 11.marta pusdienlaikam saņemti 1475 pieteikumi un aptuveni puse saņemti 1.Rīgas brigādē, bet vismazāk 3. Latgales brigādē un

Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Patlaban gan nav zināms cik no šiem cilvēkiem tiks uzņemti Zemessardzē, jo jāveic vēl pārbaudes, tostarp, veselības pārbaudes.

Zemessardzes komandieris, brigādes ģenerālis Egils Leščinskis jau īsi pēc kara sākuma aģentūrai LETA pastāstīja, ka kopš Krievijas karaspēka ievešanas Ukrainā interese par iestāšanos Zemessardzē ir vairākas reizes augstāka nekā iepriekš.

Leščinskis uzsvēra, ka Zemessardzē atbilstoša nodarbošanās tiks atrasta katram, un šajā jomā tiek vērtētas personu civilās profesijas un hobiji.

Atbilstoši Valsts aizsardzības koncepcijai Zemessardzē līdz 2024.gadam ir jābūt 10 000 cilvēku, bet līdz 2027.gadam – 12 000. Patlaban Latvijā ir aptuveni 8100 zemessargu, kuri ir pietiekami aktīvi.

Zemessardzes izplatītā informācija liecina, ka zemessargi attīsta savas militārās iemaņas no pamatdarba brīvajā laikā – nedēļas nogalēs, atvaļinājuma laikā vai darba dienās, ja zemessargam šis laiks ir pieejams. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot arī savu vispārējo fizisko sagatavotību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārzemēs.

Dienesta laikā zemessargs izvēlas apgūt kādu no militārajām specialitātēm, piemēram, sakarnieka, snaipera, izlūka, prettanku ieroča operatora, militārā mediķa, karavīra-glābēja, ložmetējnieka, militārā transporta autovadītāja, spridzinātāja, radiostaciju operatora u.c.

Turklāt par dienesta pienākumu izpildi un piedalīšanos mācībās zemessargs saņem kompensāciju, sākot no 32 eiro dienā, un apmaksātu ēdināšanu vai tās kompensāciju 9,96 eiro apmērā.

Reklāma
Reklāma

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes, tomēr kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

SAISTĪTIE RAKSTI