Foto: Sintija Dozberga

Kroga saimniece Iveta, kas aizraujas ar ezotēriku: “Būt pavāram – tas ir dzīvesveids!” 0

Šodien sadarbībā ar Akmeņlauzis un RigaTV24 raidījumā “La Dolce Vita ar Roberto” pie Roberto Meloni viesosies viesi no tālās Gulbenes – “Kantes Krogs” pavāre un saimniece Iveta Ilva un bārmene Liene Velpa. 

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 68
Krievijas drošības iestādēm “mati stāvus”. No kara atgriežas atbrīvotie cietumnieki – tos nevar savaldīt
Lasīt citas ziņas

Lūk, kādu sātīgu ēdienu un gardu dzērienu, kuru abu nosaukums ir vārds “cepure” šajā “Akmeņlauzis” recepšu izaicinājumā piedāvās Iveta un Liene.

Izklausās gardi? Zemāk meklē receptes!

Kroga saimniece Iveta: “Būt pavāram – tas ir dzīvesveids!”
CITI ŠOBRĪD LASA
Foto: Sintija Dozberga

Iveta “Kantes krogu” sauc par savām mājām, kur mūs uzņem ļoti silti un laipni. Uzsākot sarunu, viņa atklāj, ka tajā laikā, kad viņa apguva profesiju, pavāra profesiju lielākoties apguva tieši daiļā dzimuma pārstāves: “Puiši par pavāriem mācās tagad, jo tas kļuvis moderni. Taču pavāra profesiju izvēlējos tāpēc, ka kulinārijas prasmes aizguvu no savas vecmāmiņas. Viņa strādāja par pavāri bērnudārzā, un cepa tādas pankūkas ar biezpienu… nu tādas pankūkas! Un es mīļās vecmāmiņas iespaidā nolēmu tehnikumā apgūt pavāres profesiju.”

Iveta par pavāri strādā jau no 18 gadu vecuma, un neslēpj, ka pēdējos 15 gadus viņai brīvā laika vienkārši nav, jo visu laiku cītīgi darbojas “Kantes krogā”. Tomēr neskatoties uz saspringto darba grafiku, reizi nedēļā viņa dodas uz Rīgu, jo šobrīd apgūst numeroloģiju. “Pirms kāda laika sāku apgūt astroloģiju, taču sapratu, ka nevaru to apvienot ar darbu. Savukārt numeroloģija šķita saistoša. Jau no skolas laikiem ezotērika bijusi ļoti tuva tēma, un ikdienā visu laiku nākas saskarties ar dažādiem horoskopiem. Šobrīd numeroloģiju saucu arī par savu hobiju, un tuvākajā nākotnē vēlos apgūt arī Taro kārtis.”

“Pavāram, pirmkārt, ir ļoti jāpatīk darbam, ko viņš dara, jo tas ir ne tikai darbs – tas ir hobijs, tas ir brīvais laiks, patiesībā tas ir dzīvesveids. Tāpat jābūt lielai pacietībai, jo bieži ir tā, ka nesanāk vienreiz, nesanāk arī otrreiz, taču trešajā reizē sanāk,” stāsta Iveta.

Iveta neslēpj, ka pavāra darba priekšrocības vienmēr un visos laikos būs tās, ka tu vienmēr būsi paēdis. Turklāt lielākā daļa klientu vienmēr ir atsaucīgi un priecīgi, jo nobaudījuši gardu un sātīgu maltīti. Taču šī ir viena no grūtākajām profesijām kā vīrietim, tā sievietei. “Tagad jau pavāriem ir viegli, tev atved karbonādi un tu vienkārši nogriez šķēli un pagatavo to. Agrāk tika atvesta cūka, kura pār plecu bija jāstiepj uz kroga virtuvi un turpat arī jādala, jāgriež pa gabaliņiem un jāgatavo,” atceras Iveta.

Reklāma
Reklāma

Pamatēdiens “Karbonāde ķiplokmērces cepurē”

Foto: Sintija Dozberga

Pagatavošana:

  • 200 gramus cūkgaļas karbonādi sagriež šķēlēs, izklapē. Pārkaisa ar sāli un pipariem. Panē miltos un olā. Cep uzkarsētā eļļā no abām pusēm zeltaini brūnu.

Ķiplokmērces pagatavošana:

  • Sajauc 60 gramus majonēzi un 60 gramiem krējuma, pievieno 30 gramus smalki rīvētus ķiplokus un 60 gramus marinētus gurķus, kas sarīvēti uz rupjās rīves. Pievieno piparus un visu sajauc.
  • Uz gatavas karbonādes kārto 100 gramus rupji rīvētu sieru, pārsmērē ar ķiplokmērci.
  • Liek cepeškrāsnī 200 grādos un cep, līdz siers izkusis. Piedevās pasniedz kartupeļus un burkānu, kāpostu, marinētu biešu salātus.

Bārmene Liene: “Visu laiku ir jāprot būt labā garastāvoklī, pat, ja tu tā nejūties!’

Foto: Sintija Dozberga

Bārmene atklāj, ka šo profesiju izvēlējusies salīdzinoši nejauši. Pabeidzot skolu Gulbenē, viņa devusies uz Rīgu, lai iegūtu augstāko izglītību un pirms studiju sākuma nolēmusi atrast kādu darbiņu. “Gadījās tā, ka sāku strādāt “Lido” alus sētā. Kad biju iepraktizējusies, sapratu, ka šis darbs tomēr mani nesaista, tāpēc nolēmu atgriezties dzimtajā pilsētā. Laikā, kad atgriezos Gulbenē, biju īstajā vietā un laikā. Satiku Ivetu, un viņa mani uzaicināja strādāt “Kantes krogā”. Tā jau deviņus gadus esmu šeit bārmene.”

Brīvajā laikā Liene cenšas būt kopā ar ģimeni un bērniem, dodoties tuvākos un tālākos izbraukumos, pavadot laiku aktīvi pie dabas: “Vasarā mēs bieži braucam uz mežu, jo mūsu ģimenei patīk sēņot un ogot.”

“Bārmenim jābūt ļoti pacietīgam, uzcītīgam, jāspēj ātri reaģēt un noteikti jābūt labai atmiņai, lai atcerētos pastāvīgos klientus un viņu iecienītos dzērienus un ēdienus,” pastāsta bārmene.

Dzīvojot un strādājot Gulbenē, krogu regulāri apmeklē dažādi pastāvīgie klienti. Bārmene Liene smej, ka katru reizi šie klienti uzdod mazliet amizantu jautājumu: kas jums šodien garšīgs? Šajos brīžos klienti patiešām gaida, kad viņiem tiks izklāstīta visa tradicionālā ēdienkarte. Turklāt ņemot vērā, ka “Kantes kroga” ēdienkarte ir ļoti plaša, ir jāver vaļā ēdienkarte un jāsāk lasīt piedāvājums no pirmā līdz pēdējam.

Liene atklāj, ka viņa nav no tiem bārmeņiem, kas ikdienā eksperimentē ar dažādām garšām un dzērienu sajaukšanām. Viņa labprātāk piekopj tradicionālās vērtības, jo zina, ka klienti tās novērtē.

“Vislabākā šī darba specifika ir tā, ka ikdienā esmu sabiedrībā, satiekos ar cilvēkiem un komunicēju. Mūsdienās ir svarīgi nepazust sabiedrībā. Tas ļauj iepazīt dažādus cilvēkus. Taču visgrūtākais bārmenes darbā noteikti ir garās darba stundas un spējai visu laiku labā garastāvoklī, pat, ja tu tā nejūties,” pastāsta bārmene.

Kokteilis “Apelsīnu cepure”

Pagatavošana:

  • Kokteiļglāze liek ledu un pārlej ar 50 gramiem Akmeņlauža degvīnu, 30 gramiem aperolu un 100 gramiem apelsīnu sulu.
  • Pasniedz glāzē, dekorētu ar apelsīnu.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.