Foto – Shutterstock

Kuru zobu pastu pirkt bērnam? 0

Lasītājs jautā: “Vai bērns un pusaudzis drīkst izmantot pieaugušajiem domāto zobu pastu? Rakstīts, ka tajā ir 1400 ppm. Ir arī aminofluorīdi, un esmu lasījusi, ka jāizvēlas šāda zobu pasta.”

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 181
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Lasīt citas ziņas

“Jāpievērš uzmanība fluorīdu koncentrācijai produktā, tas ir pats galvenais,” uzsver Rīgas Stradiņa universitātes profesore, sertificēta zobārste Anda Brinkmane. Ņemot vērā nozīmīgu pētījumu rezultātus, tiek rekomendēts lietot zobu pastu, kurā fluorīdu koncentrācija nav zemāka par 1000 ppm. Ir pierādīts, ka 400–550 ppm zobu pastu efektivitāte neatšķiras no placebo pastas, tātad no tās būs daudz mazāk labuma.

No brīža, kad bērnam parādījies pirmais zobiņš, līdz divu gadu vecumam lieto zobu pastu ar 1000 ppm fluorīdu, uzklājot uz birstītes plānu slānīti. Bērniem 2–6 gadu vecumā der zobu pasta ar tādu pašu fluorīdu daudzumu, tikai uzliek zirnīša lieluma kripatiņu. Pēc sešu gadu vecuma izmanto zobu pastu, kurā fluorīdu daudzums ir 1000–1500 ppm, pārklājot ar pastu pusi zobu birstītes.

CITI ŠOBRĪD LASA

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.