Foto: Andžela Seiliša

Latvijā desmit mēnešos iepirkts par 4% mazāk piena nekā pirms gada 0

Latvijā piens šogad desmit mēnešos iepirkts par 4% mazāk nekā šajā periodā pirms gada, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta publiskotā informācija.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos
Ziemeļamerikas indiāņu zvēru horoskops. Uzzini, kurš dzīvnieks esi tu! 17
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm 99
Lasīt citas ziņas

Vienlaikus dati par situāciju Eiropas Savienībā (ES) kopumā ir pieejami par deviņiem mēnešiem. Atbilstoši Eiropas Komisijas (EK) datiem 2018.gadā deviņos mēnešos ES kopumā iepirkti 120,02 miljoni tonnu piena – par 1,3% jeb 1,6 miljoniem tonnu vairāk nekā pirms gada.

Tostarp septembrī ES iepirkts par 0,1% mazāk piena nekā pērn attiecīgajā mēnesī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc EK datiem, ES samazinājusies gandrīz visu piena produktu ražošana, tostarp vājpiena pulvera, dzeramā piena un krējuma ražošana, bet lielākais kritums bija skābpiena produktu ražošanā. Tikmēr sviesta ražošanas apmērs audzis par 1,6% salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn, bet siera – par 0,4%.

ES piena produktu eksporta līmenis šogad joprojām ir mazāks nekā gadu iepriekš. Siera eksports sarucis par 0,5%, bet sviesta eksports – par 11%.

Vienlaikus par 5% sarukuši dzeramā piena, par 14% – pilnpiena pulvera un par 21% – kondensētā piena eksporta apmēri, bet par 5% audzis jogurta, par 9% – laktozes un par 12% – bērnu pārtikas eksports. Šogad deviņos mēnešos par 1% audzis ES vājpiena pulvera eksports.

Tas noticis pateicoties tam, ka Ķīna par 9% audzējusi vājpiena pulvera importu no ES. Tāpat Ķīna par 25% kāpinājusi bērnu pārtikas importu no ES, bet par 78% – laktozes importu no ES. Savukārt sviestu Ķīna importējusi par 30% mazāk.

ES vājpiena pulvera eksports par 19% audzis uz Alžīriju, par 48% – uz Singapūru, bet par 55% – uz Ēģipti. Siera eksports no ES uz daudziem galamērķiem samazinājies, tomēr uz Libānu tas kāpis par 10%, bet uz Japānu – par 15%.

ES bērnu pārtikas eksports 2,7 reizes pieaudzis uz Lībiju, par 42% uz Honkongu, bet par 15% tas samazinājies uz Krieviju.

Laktozes eksports no ES attīstās uz tādiem galamērķiem kā Vjetnama, Austrālija, Indija, Krievija un Dienvidāfrika. Jogurtu ES ar labām sekmēm eksportē uz Malaiziju (2,3 reizes pieaugums), Filipīnām (74% kāpums) un Taizemi (42% pieaugums). Savukārt par 17% sarucis ES jogurta eksports uz Ķīnu, bet par 12% – uz Norvēģiju.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.