Veselam
Ārstēšana

Primāri dodas pie cilvēkiem, tad uz svētkiem dežūrēt. Augustā pirmo reizi tik liels pieprasījums pēc “ātrajiem”0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: LETA

Māra Libeka, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Šonedēļ notiek tik daudz masu pasākumu, ka radušās problēmas piesaistīt dežurējošās mediķu brigādes.

“Šis ir pirmais gads, kad mēs ar tik lielām grūtībām meklējām mediķu brigādi, kas dežurēs Rīgas svētku laikā rīkotajā pasākumā “Spilves aviācijas svētkiem – 100”, kas sestdien, 15. augustā, notiks Spilves lidostā. Galu galā tomēr izdevās vienoties ar medicīnas sabiedrību “ARS”.

Jāteic, ka iepriekšējos gados nebija nekādu problēmu piesaistīt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD) mūsu rīkotajos pasākumos. Kas šogad ir noticis?”

vaicā Roberts Klimovičs, biedrības “Latvijas Aviācijas muzejs Spilve” valdes priekšsēdētājs.

Šogad vienlaikus tiek rīkoti gan Rīgas svētki, gan arī Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki Aglonā, un NMPD savus resursus ir koncentrējis Aglonā. Daudzi Rīgas svētku programmā iekļauto pasākumu rīkotāji ir neapmierināti, ka Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācija ir pieļāvusi šādu sakritību.

NMPD sabiedrisko attiecību speciāliste Sarmīte Skujiņa skaidroja, ka NMPD pienākums vispirms ir doties izsaukumos pie iedzīvotājiem, nevis nodrošināt medicīniskās palīdzības brigāžu dežūras svētkos vai citos komerciālos pasākumos. Taču NMPD, ņemot vērā Ministru kabineta noteikumus, nevar atteikt palīdzību valstiskas nozīmes pasākumos, kā arī vietās, kur pulcējas vairāk nekā desmit tūkstoši iedzīvotāju.

Aglonas svētkiem, kā zināms, ir piešķirta valstiska nozīme.

To, ka augustā ir grūtības apmierināt pieprasījumu, izjutušas arī privātās medicīnas iestādes “Veselības centrs 4” un medicīnas sabiedrība “ARS”, kur arī ir neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes. Sestdien un svētdien notiks ne tikai jau pieminētie Rīgas un Aglonas svētki, bet arī, piemēram, Eiropas rallija čempionāta posms “Rally Liepāja”, pasaules motokrosa čempionāta posmi Ķegumā, kā arī vēl citas sporta sacensības.

“Nedēļas nogalē patiešām ir izveidojusies nestandarta situācija.

Liepājas rallija organizatori jau janvārī pieteicās, ka būs nepieciešamas mediķu brigādes. Diemžēl vairākiem pasākumu organizētājiem, kuri pasūtījumus veica pēdās divās nedēļās, bijām spiesti atteikt. Jāņem vērā, ka vieni un tie paši cilvēki strādā gan NMPD, gan arī pie mums un “Veselības centrā 4”.

Mediķu trūkums ir viens no iemesliem, kāpēc nav iespējams apmierināt visus pieprasījumus, īpaši tad, ja brīvdienās vienlaikus norisinās vairāki lieli notikumi. Ikdienā medicīnas sabiedrība “ARS” un “Veselības centrs 4” ir konkurenti, bet komerciālo pasākumu laikā mēs kooperējamies, cenšoties izpalīdzēt viens otram. Taču gadās, ka pilnībā netiek galā ne viens, ne otrs.

Jāteic gan, ka daļa sporta sacensību notiek bez skatītājiem, tāpēc tur vajag mazāku brigāžu skaitu nekā tad, ja ir daudz skatītāju. Bet tik un tā ir jādomā par dalībnieku drošību, tāpēc brigādēm ir jābūt izvietotām noteiktā attālumā vienai no otras visas trases garumā.

Tādēļ jāatzīst, ka pieprasījums arī Covid-19 laikā nav stipri sarucis.
Saistītie raksti

Jāatzīst, ka mediķu brigāžu dežūras šādās reizēs izmaksā dārgi. Aparatūra vien, kas atrodas transportlīdzeklī, ir 80 tūkstošus eiro vērta,” pastāstīja medicīnas centra “ARS” valdes priekšsēdētājs Māris Andersons, piebilstot, ka viņiem ir astoņas brigādes, kuras nodrošina palīdzību svētkos un citos pasākumos, kā arī divas brigādes, kas pēc izsaukuma dodas pie iedzīvotājiem.

Arī “Veselības centra 4” valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds atzina, ka tik daudz pasākumu kā šajā nedēļas nogalē sen neesot bijis un jau no šodienas faktiski visas neatliekamās medicīniskās palīdzības mašīnas esot aizņemtas. “Pieprasījums ir tik liels, ka visus nav iespējams apmierināt,” sacīja Rēvalds.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.