Veselam
Ārstēšana

VIDEO. Rozentāle: Gripas vakcīna netieši var pasargāt no Covid-191

Foto: Ekrānuzņēmums no “Dienas personība ar Veltu Puriņu” video

“Gripas vakcīna no Covid-19 neaizsargā specifiski, bet nespecifiski, caur T-limfocītu imunoloģiski aktīvu šūnu – līdzētājšūnu kopējo aktivizāciju tā var daļēji pasargāt arī no Covid-19,” RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” sacīja Latvijas Infektoloģiju centra galvenā ārste profesore Baiba Rozentāle.

LIC vadītāja arī apstiprināja, ka tieši pret Covid-19 tuvākajā laikā vakcīnas nebūšot. “Reizē ar gripas vakcīnu tā pilnīgi noteikti nevar būt,” sacīja Rozentāle.

Jautāta, kad šoruden varētu sākties vakcinācija pret gripu, viņa viesa skaidrību, ka tas notiks tiklīdz vakcīna parādīšoties Latvijā. Ideālā gadījumā tas varētu būt septembra vidus, vēlākais – septembra beigas, tā tas ir bijis pēdējos gados un diez vai šogad varētu būt citādāk.

Saistītie raksti

Tāpat profesore atgādināja, Latvijā ir vairākas pacientu grupas, kam iespējams pret gripu vakcinēties bez maksas vai ar atlaidi.

“Gripas vakcīna bez maksas ir pieejama grūtniecēm un bērniem līdz divu gadu vecumam. 50% kompensācija gripas vakcīnai pieejama visiem pacientiem, kas ir vecāki par 65 gadiem un visiem tiem pacientiem, kas pieder pie riska grupas – cilvēkiem ar sirds un asinsvadu slimībām, hroniskām plaušu slimībām, cukura diabētu, imūnās sistēmas vājumu un hronoskasaknu un nieru slimniekiem,” skaidroja Rozentāle.

Plašāk pievienotajā raidījuma “Dienas presonība ar Veltu Puriņu” video:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.