Ineta vada vingrošanas nodarbību Jelgavas 4. vidusskolā kā viena no Latvijas Olimpiskās komitejas projekta ”Sporto visa klase” olimpiskajām audzinātājām.
Ineta vada vingrošanas nodarbību Jelgavas 4. vidusskolā kā viena no Latvijas Olimpiskās komitejas projekta ”Sporto visa klase” olimpiskajām audzinātājām.
Foto: Edgars Pohevičs

LOK lielā jubileja 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot 9
Lasīt citas ziņas

Sestdien, 23. aprīlī, aprit simts gadi kopš Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) dibināšanas. Par organizācijas pirmo prezidentu kļuva Jānis Dikmanis, kurš vadībā bija līdz 1933. gadam. Dikmanis no 1926. līdz 1947. gadam bija Starptautiskās olimpiskās komitejas loceklis, viņš joprojām ir vienīgais latvietis, kuram bijis šāds gods.

Pēc viņa par LOK prezidentu kļuva Roberts Plūme, kurš vienīgais no Latvijas piedalījies ziemas un vasaras olimpiskajās spēlēs – 1924. gadā Šamonī distanču slēpošanā, bet tā paša gada vasarā Parīzē un četrus gadus vēlāk Amsterdamā startēja riteņbraukšanā.

CITI ŠOBRĪD LASA

1934. gadā par vadītāju kļuva iepriekš divas reizes Ministru prezidenta amatu ieņēmušais Marģers Skujenieks, bet pēdējos divus gadus pirms okupācijas par vadītāju tika iecelts cits politiķis Alfreds Bērziņš. Pēc organizācijas atjaunošanas 1988. gadā pie stūres bijuši trīs vīri – Vilnis Baltiņš, Aldons Vrubļevskis un kopš aizpērnā gada – Žoržs Tikmers. Šodien ar Vislatvijas vingrojumu daudzās Latvijas skolās beigsies olimpiskais mēnesis.

Latvijas sportisti zem neatkarīgās valsts karoga izcīnījuši 31 olimpisko medaļu – 21 vasaras olimpiskajās spēlēs un desmit ziemas, kur visas iespējuši renes sportisti. Zīmīgi, ka daiļajam dzimumam uz pjedestāla izdevies uzkāpt vien divas reizes – 2004. gadā sudrabu modernajā piec­cīņā izcīnīja Jeļena Rubļevska (šobrīd Maļuka), bet Elīzai Tīrumai ir divas bronzas kamaniņu sporta stafetē (2014. un 2022.).