“Mākslīga un auksta konstrukcija, par kuras apmeklēšanu vēl nekaunīgi noslauc naudu…” Vai Likteņdārzs tiešām ir tautas spēka vieta? 0

Šogad aprit 20 gadi kopš sākta Likteņdārza izveide – vērienīga, simboliski dziļa iecere pārvērst Daugavas pussalu pie Kokneses par latviešu tautas spēka un atmiņu vietu. Projekts aizsākās 2005. gadā ar starptautisku metu konkursu, kurā piedalījās 207 darbi no 35 valstīm. Par uzvarētāju tika atzīts pasaulslavenā japāņu dārzu arhitekta Šunmjo Masuno piedāvājums. Taču, kā lasāms sociālo mediju platformā “X”, latvieši par Likteņdārzu izsakās skarbi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Dažas no zīmēm sagaida burtiski kosmisks sprādziens it visā. Horoskops nedēļai
Okupanti zvēro: ukraiņi atraduši netradicionālu, taču efektīvu veidu, kā cīnīties pret Krievijas droniem
Komentē Zalužnijs: Karš ar Krieviju maina savu raksturu; ir pat iespēja uzvarēt
Lasīt citas ziņas

Masuno vēlējās ar ainavu dot cilvēkam iespēju iziet cauri sērām un skumjām, virzoties uz dvēseles dziedināšanu un gaismu – simbolisku ceļojumu no pagātnes uz nākotni. Likteņdārzs ir piemiņas vieta 20. gadsimta totalitāro režīmu upuriem – tajā stādīti 2617 veltījuma koki, tostarp ābeles, kas tika stādītas jau pašā dārza tapšanas sākumā 2008. gadā.

Sociālajos tīklos vairāki Latvijas iedzīvotāji pauž vilšanos – vieta šķiet “auksta”, “tukša”, “bez dvēseles”. Netrūkst arī tādu, kuri uzskata, ka Likteņdārzs ir pārāk mākslīgs, neautentisks un pat dārgi izmaksājošs apmeklētājiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sākotnējā iecere, iespējams, bijusi cēla, bet 20 gadus vēlāk rodas jautājums – vai Likteņdārzs tiešām attaisno savu uzdevumu? Vai tā tiešām ir tautas spēka vieta?

Apkopojām vairākus cilvēku viedokļus!

LA.LV Aptauja

Kā tu vērtē Likteņdārzu šodien?

  • Iedvesmojoša un īpaša vieta
  • Simboliski nozīmīga, bet emocionāli attāla vieta
  • Auksta, mākslīga, bez dvēseles
  • Nekad neesmu bijis/bijusi, nevaru spriest

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.