Foto: Ieva Leiniša/LETA
Foto: Ieva Leiniša/LETA
Andris Kivičs.

“Man nekādas firmas nav, un rēķinus es neizrakstu” – nopludināta informācija par to, cik un kā Andris Kivičs nopelna par koncertēšanu 138

“Twitter” profilā ar segvārdu Karaliene, kurā ironiski allaž tiek publicēti dažādi ieraksti par sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem, šoreiz publicēts stāsts par Andri Kiviču un veidu, kā viņš iekasē maksu par saviem koncertiem.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Divas mašīnas pašvaldības policijas atbrauca” – Ogrē slēgts bērnu izveidotais dzērienu veikals
Kokteilis
Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 26
Farmācijas gigants “AstraZeneca” atzīst, ka viens no tās Covid-19 vakcīnas blakusefektiem var būt pat nāvējošs 7
Lasīt citas ziņas

Vispirms publicēti ekrānuzņēmumi no it kā sarakstes ar Andri Kiviču, kuros kāda interesente mūziķim vaicā par sadarbības iespējām. Viņai nepieciešams mūziķis uz 4 stundām Madones pusē uzņēmuma pasākumam. Cik tas varētu maksāt?

Andris Kivičs atbild, ka maksa par šādu pakalpojumu būs 600 eiro, uz ko interesents turpina sarunu, vaicājot, vai par šo pakalpojumu iespējams saņemt rēķinu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Te mūziķis norāda, ka labāk samaksu saņemtu skaidrā.

Viņš arī ierunājis audioziņu, kurā saka: “Man nekādas firmas nav, un rēķinus es neizrakstu. Vienīgais, varam slēgt autorlīgumu, bet tad nāk 20% klāt. Rēķini – 600 eiro + 20% – ceturtā daļa. Tas ir 150 vēl klāt. Tā kā droši vien labāk “kešā”.”

Sarakstē arī uzdots jautājums, vai mūziķus uz pasākumu ierastos viens vai kopā uz ģimeni, uz ko viņš atbild, ka viss notiek pēc vienošanās – viņš var ierasties gan viens, gan divatā.

Lūdzām šo tēmu komentēt arī Valsts ieņēmumu dienesta ekspertiem. Turpinājumā viņu atbilde!

Valsts ieņēmumu dienests, plānojot un veicot uzraudzības un kontroles pasākumus, savā risku analīzē izmanto gan dienesta rīcībā jau esošo informāciju par konkrēto personu vai komersantu (personas vai komersanta pašu iesniegto, dažādās datu bāzēs un reģistros pieejamo), gan arī trešo pušu sniegto, kā arī publiski pieejamo un izskanējušo informāciju u.c.

Viena no VID darbības prioritātēm ir nereģistrētas saimnieciskās darbības uzraudzība ar mērķi panākt, lai attiecīgā persona, kura veic saimniecisko darbību, to reģistrē un turpmāk maksā normatīvajos aktos noteiktos nodokļu maksājumus.

Sākotnēji VID uzrunā konkrēto personu, izskaidro saimnieciskās darbības būtību un aicina to reģistrēt. Taču gadījumā, ja persona nesadarbojas un neatsaucas VID aicinājumam, persona tiek administratīvi sodīta par nesadarbošanos ar VID. Ja personai bija pieprasīts iesniegt, piemēram, bankas kontu pārskatus un persona to nav izdarījusi, VID sadarbojas ar kredītiestādēm (Latvijas un ārvalstu), lai iegūtu papildu pierādījumus un atkārtoti piedāvā personai reģistrēt saimniecisko darbību un deklarēt ienākumus. Ja preventīvo pasākumus rezultātā persona nav novērsusi norādītās neatbilstības/deklarējusi ienākumus, un tās ir būtiskas, informācija tiek nodota kontroles pasākumus veikšanai.

Reklāma
Reklāma

Personai var arī tikt veikts nodokļu audits, kas nozīmē, ka tiks piedzīti nesamaksātie nodokļi, kā arī nokavējuma un soda nauda.

Mūziķiem, kas visbiežāk ir autoratlīdzību saņēmēji, ir pieejami vairāki veidi, kā kārtot nodokļu saistības no savas saimnieciskās darbības, proti, viņi joprojām var izvēlēties autoratlīdzību maksātāju režīmu; reģistrēties VID kā saimnieciskās darbības veicēji, izvēloties maksāt nodokļus par saņemto autoratlīdzību vispārējā nodokļu maksāšanas režīmā, mikrouzņēmumu nodokļa režīmā vai reģistrēt komercsabiedrību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.