Staķis: Tas ir tāds mīts, ka padomju laikos Rīgā bija pilns ar bumbu patvertnēm. To izbūvei nepieciešams ilgs laiks 90

Civilās aizsardzības plānam pēc būtības ir jāstrādā, nevis jābūt kaut kādam dokumentam ķeksīša pēc, TV24 raidījumā “Preses klubs” uzsver bijušais Rīgas mērs, Rīgas domes deputāts (Progresīvie) Mārtiņš Staķis.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Lūk, kā izskatās nekopta sieviete: 7 pazīmes, kas par to liecina 30
Mājas
Mājoklī netiek darbinātas nekādas elektroierīces, bet skaitītājs turpina diezgan ātri griezties. Kā tā?
TESTS. Cik labi tu atceries veco, labo reizrēķinu? Izpildi testu un saņem vērtējumu
Lasīt citas ziņas

Bumbu patvertnes ir nacionāla mēroga projekts, taču, viņaprāt, nekas fundamentāls šajā ziņā nemainīsies. Tas ir desmitgažu, ja ne simt gadu projekts.

Tas ir tāds mīts, ka padomju laikos Rīgā bija pilns ar bumbu patvertnēm. Patiesībā patvertnes būvēja tikai tiem, kas strādāja militārajā industrijā (tie ir 2% Rīgas iedzīvotāju).
CITI ŠOBRĪD LASA

Cits jautājums – ja nav patvertņu, tad iedzīvotāji ir jāevakuē. Tas ir jādara skaidri, secīgi, un tur ir jābūt plānam. Tas ir tas, ko Civilās aizsardzības pārvalde veido, ja rastos tāda nepieciešamība.

Rīgas pašvaldība un Iekšlietu ministrija veidos vēl ciešāku sadarbību civilās aizsardzības jomā, 2.novembrī pēc Rīgas mēra Viņa Ķirša (JV) un viņa vietnieces Lindas Ozolas (“Kods Rīgai”) tikšanās ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (JV), aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

Tikšanās laikā pārrunāta kopējā drošības infrastruktūras attīstība galvaspilsētā, tostarp darbs pie bumbu patvertņu un citu civilo aizsargbūvju izveides, apziņošana – sirēnas Rīgā un šūnu apraide, kā arī Rīgas pašvaldības video novērošanas sistēmas turpmākā attīstība un iespējamais valdības atbalsts tajā.

“Ievērojot, kas notiek pasaulē un kā tas ietekmē situāciju Eiropā, mums nav ne mazāko šaubu, ka drošība ir fundamentāli svarīga, un mēs apzināmies, ka Latvijai ir efektīvi jāizmanto šis laiks, lai parūpētos par vidi, kas apdraudējuma gadījumā ļaus mūsu cilvēkiem būt drošībā un sevi pasargāt,” teica Kozlovskis.

Viņa ieskatā, Rīgas piemērs un ieinteresētība būt soli priekšā, lai apzinātu un sagatavotu atbilstošu drošības infrastruktūru, esot apsveicama. “Turpinot šo darbu, mums noteikti jāpārņem labākā pieredze arī no sabiedrotajiem – piemēram, Somijas, Igaunijas, kā arī no Ukrainas, kur civilās aizsardzības sistēma šobrīd tiek pārbaudīta kara apstākļos,” teica Kozlovskis.

Nocietinājumi privātīpašumos Somijā
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.