Foto Reuters/ Scanpix/LETA

Nākamie pieci gadi “būs grūtākie kopš Otrā pasaules kara”: brīdina par izaicinājumiem, ar kuriem nāksies saskarties jebkuram 81

Nākamie pieci gadi “būs grūtākie kopš Otrā pasaules kara”, brīdinājis Apvienotās Karalistes vadošais neatkarīgais ekonomikas pētniecības institūts (IFS).

Reklāma
Reklāma
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 8
Vai esi pārliecināts, ka tavā noīrētajā miteklītī nav slēptās kameras? Lūk, kā pārbaudīt!
Lasīt citas ziņas

Dienu pēc budžeta izsludināšanas savā tradicionālajā spriedumā respektablais analītiskais centrs sniedza biedējošu brīdinājumu par uzdevumiem, ar kuriem nāksies saskarties tam, kurš uzvarēs nākamajās vēlēšanās, raksta izdevums “Daily Mail”.

Institūta direktors Pols Džonsons pauda šaubas par valdības spēju ievērot stingros izdevumu plānus, piebilstot, ka viņš “vismaz skeptiski” raugās uz to, ka ēnu kanclere Reičela Rīvsa varētu pārraudzīt dziļus samazinājumus reālajā ekonomikā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš atkārtoja viedokli, ka nodokļu slogs “manas dzīves laikā” nesamazināsies līdz līmenim, kāds bija pirms padomju laik, neraugoties uz Džeremija Hanta apgalvojumiem, ka viņš virza valsti uz zemāku nodokļu līmeni.

Džonsons sacīja, ka publisko finanšu “pamatfakti” tuvākajā nākotnē “ierobežos kancleru darbu”.

“Fiskālie noteikumi vai nē, bet fiskālā realitāte ir ļoti smaga,” viņš teica brīfingā.

“Augsto parāda procentu maksājumu un zemās prognozētās nominālās izaugsmes kombinācija nozīmē, ka nākamā parlamenta darbs varētu izrādīties visgrūtākais no visiem 80 gadu laikā, ja kanclers vēlas samazināt parādu.

“Pat parāda kā valsts ienākumu daļas stabilizēšana, visticamāk, nozīmēs smagas izvēles, un mēs runājam par desmitiem miljardu mārciņu vērtām smagām izvēlēm nodokļu un izdevumu jomā”.

Džonsona kungs prognozēja, ka nodokļi saglabāsies ļoti augstā līmenī, sakot, ka Hanta mērķis likvidēt valsts apdrošināšanu darba ņēmējiem nav “reāls”.

“Nodokļi ir palielinājušies līdz lielākam valsts ienākumu īpatsvaram nekā jebkad agrāk manā mūžā, un es nedomāju, ka tie atgriezīsies iepriekšējā līmenī visu atlikušo mūžu,” viņš teica.

Džonsona kungs sacīja, ka leiboristi “paši sev ir apgrūtinājuši dzīvi”, piekrītot NIC samazināšanai.

“Tas ir 10 miljardi mārciņu gadā, ko viņi ir zaudējuši. Opozīcija ir tikpat kautrīga kā kanclere attiecībā uz to, ko viņi patiesībā plāno darīt nodokļu un izdevumu jomā pēc vēlēšanām,” viņš teica.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.