Foto: Edijs Pālens/LETA

Sen pagājušas dienas, kad “Saskaņas” princis Nils kā iemīļotākais politiķis tika aprakts ziedu gubā. Līcīša feļetons 9

Egils Līcītis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

“Viņa apsēdās man blakus un sāka izģērbties” – taksometra vadītāja un citu profesiju pārstāvju kuriozi atgadījumi darbā
Slepenā iPhone funkcija, par kuras esamību lielākā daļa lietotāju pat nenojauš
Kūtris: Valsts noslēpuma atzīme bijusi uzlikta dokumentiem, kuros ir valsts izsaimniekošanas plāni
Lasīt citas ziņas

Vecie kundes, senie paziņas, neskaitāmu feļetonu centrālie varoņi atbrīvotāja frontinieka mazdēls Nils Ušakovs ar komjaunieti no Rēzeknes Jāni Urbanoviču beidzot spēruši pirmo soli ar īsto kāju. Kā no krāsnsaugšas novēlušies!

Kad Urbanoviču, likās, izlabos tikai kaps, pēkšņi Latgales dēls sāk atskaņot citu plati – artikulētas, pilsoniskām, pat nacionālām ausīm tīkamas runas.
CITI ŠOBRĪD LASA

Vairāk cieņas Latvijai, vairāk suminājumu latvietībai, vairāk runājiet latviski, un – redzēsiet! – pašiem kļūs labāk! – tēvišķi pamācījis līdzgaitniekus saskaņiešus ilggadējais Putina vicekaralis Latvijā.

Divdesmit gadus Urbanovičs ar kompāniju stāstīja biļinas par minoritāšu apspiestību, rāva vaļā častuškas, ka cittautieši ir nacionālistu gūstekņi, spēlēja balalaiku un lēca kazačoku kopā ar “Jedinaja Rossija” putiniešiem, līdz kamēr Krievija iebruka kaimiņzemē, “Saskaņas” partija izgāzās vēlēšanās kā veca sēta, un tikai tad nāca apskaidrība pār cietpauraino kompāniju.

Nu saskaņieši sajutuši eirogravitāciju un respektu pret valstiskām pamatvērtībām, nosoda un atzīst krievu vardarbīgos noziegumus pret ukraiņu tautu un solās veikt kļūdu labojumu, ieviest patriotisma elementus savā darbībā.

Vairs nesadarbosies ar Putina nacistisko režīmu, ir pārrauts pušu līgums ar sātana partiju – kāškrustam nekalpos!

Cik gan ilgstoši kā eži ievilkušies adatainas opozīcijas kažokā, “Saskaņa” uzstājās par lielākās daļas ieceļotāju interešu pārstāvjiem un skaitīja dienas, nedēļas, mēnešus līdz gadskārtējām 9. maija svinībām ar grandiozu publicitāti un tūkstošiem piekritēju klātbūtni.

Prokrieviskās partijas uzdevums bija nepieļaut krievvalodīgo piesliešanos latviskai Latvijai, kultūrai un valodai, nodrošināt pastāvīgi balsojušu, pretlatviski noskaņotu atbalstītāju elektorātu, kas dzīvo ar noregulētiem satelītšķīvjiem uz austrumu pusi.

Labojamu misēkļu aizvadītajā laikposmā pietiek veselai kļūdu kolekcijai – kaut vai sabojātās attiecības ar latviešiem un nacionāliem politiskiem spēkiem, referendumā pieprasot krievu valodu par otro valsts valodu! Kaut vai ignorējošā attieksme pret opozīciju “Saskaņas” ziedu gados, pie varas esot galvaspilsētas domē!

Beidzot prātiņš atnācis mājā, ka nevar vairs spokoties ar Maskavā iemantotu labvēlību un pārlieku liels atbalsts un simpātija Kremļa brutalitātei draud ar priekškara krišanu jebkuram politiskajam spēkam Latvijā.

Diemžēl, kā latviešu dziesmā dzied – par vēlu tu nāc! No kādreiz varenās, autoritatīvās partijas pāri palicis tikai ļodzīgs grausts.

Sen pagājušas dienas, kad “Saskaņas” princis Nils kā iemīļotākais politiķis tika aprakts ziedu gubā, uzņemts ar aplausiem, kas pārauga stāvovācijās, un biedru dēvēts par “mon ženerāl”. Šodien tuvskatā redzam briselieti Ušakovu raga brillēs, nopietnu, samākslotu seju – vairs nebūt ne staltu sārtvaidzi jaunekli.

Urbanovičs arī pārvēršas bēdu sagrauztā, nevarīgā sirmgalvī. Partijai nav rezervju. Priekšgalā tiek virzīta pārziedējusī pojene Regīna Ločmele, kongresos no tribīnes svepst sačākstējuši stāvi: Dolgopolovs ar večuku Pimenovu, seniors Cilevičs, opozicionārs no “hlamu” noliktavas Koļa Kabanovs. Lai cik augstu “kreiso” vecūkšņu rokās plandītu ekspluatēto darbaļaužu masu aizstāvju karogs, lai cik spoži iedegtu sociālistu lāpu, “Saskaņas” dīķī ūdens ir stipri sastāvējies un gaiss sasmacis, bez svaigas vējpūsmas.

Pēdējā kongresā brāzmoja knapi pāri 100 delegātu iepretī agrāk plašajiem sarīkojumiem ar pustūkstoš un sešsimt biedriem. Urbanoviča un Ušakova ganāmais pulks sarucis, prom ir daugavpilieši, no kontaktiem izvairās Rēzeknes pirmorganizācija, pasākumu neapmeklēja ne premjera kandidāts Zariņš, ne Saeimas prezidija izbijušais loceklis Klementjevs.

Kaut kur pačibējuši daudzi bijušie Rīgas domnieki, kuriem čaukstošās aploksnēs tīkamus blakus ienākumus droši vien maksā citur.

Vēlēšanās partija nopelnīja finansējumu 350 tūkstošus no valsts kases, taču naudu citugad vajadzēs ieguldīt Ušakova eiroparlamentārieša kampaņā, līdz ar to līdzekļi latatā.

Kad “Saskaņa” ir vien kājām pasperama suņu sēne, atmodas aktīvs ar Urbanoviču priekšgalā ir attapies par nodarīto skādi mūsu valstij, bet viņu aicinājums ciešāk pieslieties Latvijai, vairāk cienīt latvietību neatbalsojas krievvalodīgajos vēlētājos.

SAISTĪTIE RAKSTI

Liels daudzums kādreiz uzticamo sekotāju, lasīt nemācētāju elektorāts nav ticis laukā no purvaines, kur to ieveduši saskaņiešu susaņini! Cittautieši pa lielai daļai turas putinistu pozīcijās un lūko jaunu gailēnu, kura dziesmā klausīties.

Atraduši Alekseju Rosļikovu, bet kādas dabai un cilvēkiem nedraudzīgas partijas stāsts būs galā, regulāri ceturto daļu Saeimas krēslu ieņēmušai “Saskaņai” pēdējā stundiņa ir tuvu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Viņa apsēdās man blakus un sāka izģērbties” – taksometra vadītāja un citu profesiju pārstāvju kuriozi atgadījumi darbā
Slepenā iPhone funkcija, par kuras esamību lielākā daļa lietotāju pat nenojauš
Kūtris: Valsts noslēpuma atzīme bijusi uzlikta dokumentiem, kuros ir valsts izsaimniekošanas plāni
Zināms, kad aizies bojā Saule – patlaban tai ir 4,57 miljardi gadu
VIDEO. Futbola zvaigzne Neimars tiešsaistes pokera spēlē zaudē 1 miljonu eiro un viņa reakcija ir neaprakstāma
Lasīt citas ziņas
“Es katru reizi tiesā raudu…” māte sēro par tranšejās Salaspilī bojā gājušo dēlu, kamēr vainīgie joprojām nesodīti
Klāt pūpolsvētdiena – ko par to saka tautas ticējumi?
Finanšu eksperts: Lai gan “Rīgas siltums” sola par 10% samazināt tarifu, iedzīvotāju rēķinos tas samazināsies vien par 1,6%
FOTO. “Esmu te domājusi par katru sīkumiņu,” Linda Mūrniece parāda, kā iekārtojusi savu viesu namiņu
Kraukšķīgās pankūku strēmelītes ar zemeņu un banānu mērci
08:24
Krievijas iedzīvotāji vienkārši tiks piespiesti stāties armijā. NBS majors par krievu mobilizācijas plāniem
08:18
Svētdiena būs saulaina un vējaina
08:10
FOTO. Ķesterciemā atklāta sezona – Enduro motobraucēji sacentušies meža un smilšu trasēs
Svētdiena būs saulaina un vējaina
Krievijas iedzīvotāji vienkārši tiks piespiesti stāties armijā. NBS majors par krievu mobilizācijas plāniem
Par aizsardzību jārunā godīgi! Veiko Spolītis par zemessarga misiju un var ar šo apziņu vien pietiek
Kūtris: Valsts noslēpuma atzīme bijusi uzlikta dokumentiem, kuros ir valsts izsaimniekošanas plāni
Bikše: “Kā sākas runas par skolu reformām reģionos, tā mazie pašvaldību politiķi sāk kliegt un ķerties reformatoram kājās”
Klimata speciālists par kara iespaidu uz vidi: “Tas atstās lielu ietekmi uz nākamajām desmitgadēm”
FOTO. Izturība, spēks un neatlaidība – Latvijas spēcīgākie ļaudis piedalās Bada spēlēs, kādām analogu nav visā pasaulē
VIDEO. “Viņš mani cieši apskāva un teica, ka viss būs labi…” žurnāliste Elita Veidemane, runājot par mīļoto Aivaru Brīzi, nespēj valdīt asaras
VIDEO. “Grūti noticēt, ka tas notiek pa īstam!” Latviešu fotogrāfs video iemūžinājis, kā ziemeļblāzma iekrāso debesis virs Latvijas
VIDEO. “Man aiz muguras ekrānā ik pa pāris sekundēm mainījās dažādas krāsas…” Ētera personība Jānis Labucs tiešraidēs piedzīvojis kuriozus
Kāda ir statistika par bezvēsts pazudušajiem Ukrainā? Atbild Rajevs
VIDEO. Futbola zvaigzne Neimars tiešsaistes pokera spēlē zaudē 1 miljonu eiro un viņa reakcija ir neaprakstāma
Gurķu cenas pārsteidz – jābūt lielam patriotam, lai Latvijā audzētos gurķus pirktu par divreiz augstāku cenu
Sākoties ērču aktivitātes sezonai, pieaug risks, ka varētu piesūkties inficēta ērce. Kur to pārbaudīt?
“Viņa apsēdās man blakus un sāka izģērbties” – taksometra vadītāja un citu profesiju pārstāvju kuriozi atgadījumi darbā
VIDEO. Uz Ukrainu nosūtīta krava izlietoto e-cigarešu bateriju – tās lieti noder ukraiņu karavīriem
VIDEO. Sešgadīgs dejotājs no Daugavpils kļuvis par jaunāko čempionu “Latvijas kausa 2023” breikingā
“Tur viss smird!” Uzņēmējs skaidro, kādēļ nekad nepiedalītos valsts iepirkumos
VIDEO. Lukašenko runas laikā liela daļa amatpersonu guļ
No 1.aprīļa stingrāki nosacījumi OCTA noformēšanai
FOTO. VIDEO. “Tas ir laiks, kad es atštepselējos no ikdienas” – maģisko balsu īpašnieki no “Latvian Voices” stāsta, kā jūtas mirkli pirms koncertiem
Par LZS priekšsēdētāju ievēlē Viktoru Valaini
FOTO. Ar stāvovācijām aizvadīts izpārdotais LNSO un Tarmo Peltokoski koncerts