Foto: Fotolia

Jāaizvieto kolēģi, bet piemaksāt negrib. Vai tā drīkst? 0

“Esmu cepēja nelielā maiznīcā. Saslima iesaiņotāja, un man uz laiku uzlika arī viņas darba pienākumus. Tagad iznāk strādāt virsstundas, bet piemaksāt negrib. Vai man obligāti jāuzņemas cits darbs? Uzskatu, ka man tomēr pienākas lielāka alga, ja daru divus darbus,” interesējas lasītāja.

Reklāma
Reklāma

Ja darbinieks atsakās, piespiest nevar

Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
Mēs tāpat vien nepadosimies! Ukraina sāk gatavoties sliktākajam scenārijam
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Lasīt citas ziņas

Katram darbiniekam viņa darba pienākumi ir noteikti darba līgumā vai amata aprakstā, kas ir darba līguma sastāvdaļa. Līdzīgi kā darba līgumā puses vienojas par veicamo darbu, tā arī par papildu darba veikšanu darba devējam ir jāvienojas ar darbinieku.

Ja darbinieks atsakās veikt papildu darba pienākumus, darba devējs nav tiesīgs vienpersonīgi tos uzlikt. Turklāt, ja darbinieks nav uzņēmies strādāt papildus, darba devējs nedrīkst viņu par to sodīt.

Noteikti jāmaksā

CITI ŠOBRĪD LASA

Par papildu darbu noteikti ir jāmaksā. Likums neparedz konkrētus nosacījumus, cik par to jāpiemaksā privātajā sektorā, vien nosakot, ka piemaksai jābūt atbilstīgai veiktajam darbam. Tā kā iesaiņotāja amatam uzņēmumā ir noteikta darba alga, tad piemaksas apmēru nebūtu grūti aprēķināt.

Ja darbiniece strādā virsstundas, jo abus darbus nespēj veikt sava pamatdarba laikā, darba devējam ir pienākums uzskaitīt darbinieka nostrādātās stundas, arī virsstundas un atbilstīgi par tām samaksāt. Virsstundu darba ilgums likumā gan ir ierobežots.

Fakts

Darba likuma 65. pantā noteikts, ka darbiniekam, kas pie viena un tā paša darba devēja līdztekus nolīgtajam darbam veic papildu darbu, ir tiesības saņemt atbilstīgu piemaksu par šādu darbu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.