Foto: SHUTTERSTOCK

Kā pārvest ledusskapi un veļasmašīnu pareizi? Biežāk uzdotie jautājumi, ja šīs ierīces jāpārved uz jaunu mājokli 0

Indulis Burka, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Ziemeļamerikas indiāņu zvēru horoskops. Uzzini, kurš dzīvnieks esi tu! 17
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 3
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm 99
Lasīt citas ziņas

Pārceļoties uz jaunu mājokli, tieši lielās sadzīves tehnikas pārvešana sagādā lielākās problēmas. Turklāt svarīgi to darīt pareizi, lai pēc pārvešanas ledusskapis nekļūtu par lielu kasti, kas neko neatdzesē, bet veļas mazgājamā mašīna nepārvērstos par smagu un nekam nederīgu krāmu.

Ledusskapja pārvešana

Vai ledusskapi var transportēt guļus – horizontālā stāvoklī? Uz kura sāna ledusskapi var transportēt? Pēc cik ilga laika to var pievienot pie elektrības? Tie ir biežākie jautājumi, ja ledusskapis jāpārved uz jaunu mājokli.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ledusskapju ražotāji iesaka ierīci pārvietot tikai stāvus, lai minimizētu bojājumu riskus, kas var rasties transportēšanas laikā. Savukārt nest ledusskapi slīpi ar kompresoru apakšā iesaka, to pārvietojot pa kāpnēm. Ražotāji arī apgalvo, ka ierīci negatīvi var ietekmēt tās atrašanās horizontālā stāvoklī ilgāk par 20–30 minūtēm. Tas nozīmē, ka ledusskapja pārvešanai nepieciešams specializēts transports, kurā ierīci var novietot vertikāli un vienlaikus stingri nostiprināt, lai transportējot tā pa kravas telpu nekustētos. Tomēr šāda transporta īre, ņemot vērā arvien pieaugošās degvielas cenas un attālumu, lai, piemēram, ledusskapi no pilsētas pārvestu uz laukiem, var sasniegt teju jauna ledusskapja cenu. Tāpēc vērts ieklausīties praktiķu padomos.

Pirms transportēšanas ledusskapi atvieno no elektrotīkla un pilnībā iztukšo, ļauj pilnībā atkust saldētavai, ko izslauka, lai tajā nebūtu mitruma. Izņem visus plauktus un atvilktnes, ko, rūpīgi iesaiņotus, transportē atsevišķi. Pārsvarā plaukti ir izgatavoti no rūdīta stikla, bet atvilktnes no plastmasas. Transportēšanas laikā tie jāsargā no triecieniem un skrāpējumiem. Visu ledusskapja kameru durvis droši jānofiksē ar līmlenti vismaz divās vietās.

Ierīci pārklāj ar kartonu. Ja visu nav iespējams apsegt, vismaz tās stūri jāpasargā no skrāpējumiem un nejaušiem triecieniem. Vietā jānovieto kompresoru fiksējošā ierīce vai skrūves, kas tika izņemtas pēc jaunās ierīces atgādāšanas no tirdzniecības vietas. Ja tās nav saglabātas, jāpiemeklē piemēroti priekšmeti kompresora fiksēšanai, piemēram, putupolistirola gabaliņi.

Ledusskapja pārvietošana horizontāli nav ieteicama, jo kompresorā ir eļļa, kas var ieplūst siltummainī.

Ledusskapi nedrīkst novietot horizontāli ne uz durvīm, ne siltummaiņa ierīces aizmugurē. Tādējādi ledusskapis, ja citādi nav iespējams, jānovieto uz sāna tā, lai kompresora iztvaikotāja caurule būtu augšpusē. Par to, kura ir šī caurule, var pārliecināties aptuveni pēc 15 minūtēm, kad ierīce tiks ieslēgta, – šī caurulīte būs karsta. Ir modeļi, kuriem abas caurules ir vienā pusē. Tomēr, arī šādi rīkojoties, ja brauciens ilgs vairāk par 30 minūtēm, labāk apsvērt specializēta transporta īri.

Diemžēl šie padomi neattiecas uz visiem modeļiem. Piemēram, ledusskapi, kas izgatavots, izmantojot tehnoloģiju No frost, drīkst transportēt tikai vertikāli. Kad ierīce novietota jaunajā vietā, nepieciešams laiks, lai eļļa kompresorā pilnībā atgrieztos savā vietā. Nostādināšanas laiks parasti ir norādīts ierīces tehniskajā pasē. Ja tā pazaudēta, der zināt, ka pēc transportēšanas vertikālā stāvoklī ierīci elektrotīklam var pievienot agrākais pēc divām trim stundām, bet, ja ierīce vesta horizontāli, – pēc 8–12 stundām vasarā vai 18 stundām ziemā. Pretējā gadījumā var notikt kļūme kompresora pārslodzes dēļ, un ledusskapis būs sabojāts.

Reklāma
Reklāma

Uzmanīgi arī ar veļasmašīnu

Arī veļasmašīna pirms transportēšanas attiecīgi jāsagatavo. To atvieno no elektrotīkla, ūdensvada un kanalizācijas. Jācenšas no tās izliet un izslaucīt visu ūdeni – arī to, kas parasti sakrājas veļasmašīnas sūknī un filtrā tās apakšējā daļā. Pēc ūdens iztukšošanas ierīcei kādu laiku jāļauj apžūt ar atvērtām durtiņām.

Jāsameklē transportēšanas skrūves, kuras pie ierīces aizmugurējās sienas droši un nekustīgi fiksē veļas tvertni. Tās tika izskrūvētas pēc ierīces iegādes un atvešanas mājās no veikala. Ja skrūvju nav, jānoņem veļasmašīnas augšējais vāks un ar palīgmateriāliem (poliuretāna vai putuplasta paneļiem) jānofiksē veļas tvertne nekustīgi. Tvertne parasti ir iekārta atsperēs un balstās uz amortizatoriem.

Transportējot iespējama situācija, kad nenofiksēta tvertne, braucot pa nelīdzenu ceļu, var tikt sabojāta. Bojājumu var gūt motors un šļūtenes, kas savieno atsevišķus ierīces mezglus.

Tāpat kā ledusskapi, arī veļasmašīnu iesaiņo, pie tās piefiksējot vadus un šļūtenes, īpaši pasargājot stūrus un priekšējo paneli ar stikla durtiņām un vadības bloku. Lai nesabojātu atsperes un amortizatorus, ieteicams to transportēt vertikāli. Taču, ja ieskrūvētas tvertnes fiksācijas skrūves, ir pieļaujama ierīces pārvietošana uz sāna tā, lai elektroniskais vadības bloks būtu augšpusē, – tas pasargās elektroniku no mitruma, ja nu tomēr ierīcē kaut kur būs palicis ūdens.

SAISTĪTIE RAKSTI