Foto: EPA/SCANPIX/LETA

“Pat sliktākajā gadījumā, viņu ir tik daudz, ka ir spējīgi pretoties!” Atklāj, cik liela šobrīd ir Ukrainas armija 0

Cik liela apmēram šobrīd ir Ukrainas armija?

Reklāma
Reklāma
Latvijai tuvojas aukstuma vilnis! Sinoptiķi par laiku jaunnedēļ
TV24
“Ja Putins “atstieptu kātus”, ko tas mainītu?” Slaidiņš atbild tieši un bez aplinkiem
Uz gājēju pārejas gandrīz uzbrauc Valsts prezidentam 80
Lasīt citas ziņas

“Ja mēs paņemam vispesimiskākos datus, ko norāda visprokrieviskākie blogeri un analītiķi, kuri pēta šo jautājumu, viņu vissliktākais cipars, ko es esmu pēdējo reizi dzirdējis, ir 15 000 karavīru – tik esot kritušo, bet tie nenormāli pārspīlēti dati.

Tādu zaudējumu Ukrainas armijai nav, bet mums ir jāatceras, ka karadarbības sākumā Ukrainas armijai bija aptuveni 220 000 karavīru, plus viņiem ir vēl 120 teritoriālie bataljonu karavīri.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā arī klāt vēl neuzskaitīta nacionālā gvarde, tad tie kopā ir apmēram 350 000 cilvēku, ja pat viņi ir zaudējuši pie vissliktākā scenārija ap 15 000 cilvēku un divtik ir ievainoti, viņiem vienalga kā minimums paliek 300 000 karavīru un viņi noteikti ir spējīgi pretoties,” TV24 Speciālizlaidumā atbild Igors Rajevs, NBS rezerves pulkvedis, militārais analītiķis.

Jau ziņots, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina mērķis vairs nav Ukrainas galvaspilsētas Kijivas ieņemšana, vēsta laikraksts “Wall Street Journal”, atsaucoties uz augstām amerikāņu amatpersonām.

Iepriekš ASV un to sabiedrotie uzskatīja, ka Putina sākotnējais mērķis ir Kijivas sagrābšana un Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska valdības aizstāšana ar prokrievisku režīmu.

Vairāk nekā trīs nedēļu laikā tas nav izdevies, un tas, kā noprotams, mudinājis Putinu mainīt taktiku.

Atbilstoši jaunākajam Krievijas prezidenta nodomu vērtējumam viņš mēģina piespiest Kijivu pieņemt Krievijas pretenzijas uz Ukrainas dienvidu un austrumu rajoniem.

“2014.gadā ieņēmusi Krimu un Donbasa rajonus, Krievija cenšas nodrošināt “sauszemes tiltu” starp Krievijas rietumdaļu un Krimas pussalu, kā arī paplašināt Krievijas kontroli pār Donbasu,” sacīja laikraksta avots.

Ja šīs teritoriālās prasības, kā arī prasības par Ukrainas neitralitāti tiks noraidītas, Putins, kā sagaidāms, centīsies noturēt visas Krievijas karaspēka ieņemtās teritorijas un turpinās cīnīties, sacījušas amatpersonas.

“Vadoties pēc mūsu militārajiem vērtējumiem, šķiet, ka viņš atgriežas pie aplenkuma taktikas,” sacīja ASV administrācijas amatpersona.

Turklāt Putins var paplašināt savus militāros mērķus, ja Krievijas karaspēka darbības būs sekmīgākas.

Reklāma
Reklāma

“Galvaspilsētas statuss ir atvērts jautājums, un, ņemot vērā spēcīgo Ukrainas pretestību, nav skaidrs, vai Krievijas militārie līderi spēs sapulcināt pietiekami daudz karaspēka, lai blīvi aplenktu Kijivu un to ieņemtu,” skaidroja laikraksta sarunbiedri.

Kā norāda laikraksts, Putina stratēģijas interpretācija nav izlūkošanas kopienas oficiālā vērtējuma rezultāts, bet gan dažu ASV amatpersonu, kam ir piekļuve slepenai informācijai, viedoklis.

SAISTĪTIE RAKSTI