Veselam
Psiholoģija

Pateicīgi par katru dienu kopā! Kristiānas un Armanda saspēlēšanās maģija0


Kristiāna Paula (31) un Armands Pauls (36) ir kopā jau 12 gadus.
Kristiāna Paula (31) un Armands Pauls (36) ir kopā jau 12 gadus.
Foto no privātā arhīva

Tik ļoti atšķirīgi, bet vienlaikus līdzīgi: Kristiāna Paula (31) un Armands Pauls (36) ir kopā jau 12 gadus. Kristiāna atzīst: “Mēs, šķiet, esam Dieva mīlēti un sargāti, jo tādi lieli, smagi pārbaudījumi mums nav bijuši.

Kā jau visi pāri reizēm pastrīdamies, taču vienmēr cenšamies izrunāties un no katras situācijas ko mācīties. Pats galvenais, ka no Kristiānas un Armanda esam kļuvuši par Paulu ģimeni”.

Basģitāras solo liek ceļiem saļimt

Jau bērnībā Kristiāna visiem stāstīja, ka viņai būs vīrs ar gariem matiem, spēlēs ģitāru un/vai dziedās grupā. Meitene mīlēja rokmūziku kopš deviņu gadu vecuma. Un tad, 2005. gadā, braucot autobusā, izsapņotais tēls atradās viņas acu priekšā: “Sēdēja puisis ar ģitāru džinsa ietvarā, gariem matiem un skatījās ārā pa logu. Izkāpām katrs savā pieturā.

Gadus divus dzīve vienkārši turpinājās, līdz kamēr kādā dzimšanas dienas ballītē skatos – stāv uz skatuves ar basģitāru rokās tas pats puisis no autobusa. Tajā laikā biju “uzsēdusies” uz grupu “Queen”, zināju no galvas visas viņu dziesmas, tāpēc brīdī, kad izdzirdēju slaveno basģitāras iespēli no dziesmas “Another One Bites The Dust”, ceļi saļima.

Nospriedu, ka tas ir liktenis. Sāku apmeklēt grupas koncertus, dancoju pašā priekšā.

Un tā, soli pa solim, no milzīgas sajūsmas par draudzības apstiprinājumu portālā “draugiem.lv” līdz pirmajam randiņam, vakara pastaigām utt., te mēs esam.”

Kodētā atzīšanās mīlestībā

Armands ļoti ātri atzinās Kristiānai mīlestībā. Varbūt šķiet, ka mēneša laikā to vēl nevar saprast, bet vīrs apstiprina, ka var gan. Lai gan Kristiāna juta tieši to pašu, bija bail atzīties, lai nepazaudētu attiecību sākumposma burvību. Mīļotajiem pat bija savs kodētais apzīmējums trim mīlestības vārdiem.

“Tagad tas šķiet tik muļķīgi, bet vienlaikus arī īpaši un mīļi, jo to zinām tikai mēs. Šad tad joprojām atzīstamies jūtās kodētajā tekstā un paši par to sirsnīgi paķiķinām,” smaidot stāsta pāris.

Pateicīgi par katru dienu kopā

Laulības noritēja pirms septiņiem gadiem Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē Vecrīgā, Dieva priekšā. Pēc ceremonijas jaunlaulātie devās viņiem nezināmā vedēju sarīkotā braucienā. Kāzas nebūtu bijušas iespējamas bez pāra radiniekiem un draugiem, kas ieguldīja milzīgas pūles, darbu un mīlestību, lai diena būtu perfekta.

Daba aplaimoja gan ar lietu, gan sauli, un pāris pat paspēja uzvilkt gumijniekus, lai ar savu klātbūtni sveiktu govi. Kad jautāju, kāda bija pirmā doma, kad Armands kāzu dienā ieraudzīja Kristiānu, viņš atbild: “O! Manā priekšā skaista līgava! Man pa īstam kāzas! Tas nav sapnis! Apmulsums uzlika nedaudz uz pauzes.”

Savukārt Kristiānai pats svarīgākais liktenīgajā dienā bija tas, ka viņai blakus stāv vīrietis, kuru viņa mīl un kurš Dieva un visu klātesošo priekšā sola viņu mīlēt un cienīt gan priekos, gan bēdās – līdz pat pēdējai savai dzīves dienai.

Saspēlēšanās maģija

Kristiāna ir mūzikas skolotāja, arī vīrs ir mācījies mūziku, bet šobrīd strādā tirdzniecības jomā, darbojas arī par videooperatoru. Brīvajā laikā spēlē basģitāru grupā “Mark In Red” un tubu – pūtēju orķestrī. “Reizi nedēļā Armands ir ilgāk prom, jo aizsauc mūzika. Taču es šo vēlmi kolektīvi muzicēt saprotu, jo pati esmu spēlējusi grupā flautu, dziedājusi korī, spēlēju arī klavieres.

Tagad, kad esmu mamma, man tā pietrūkst. Ļoti ilgojos pēc radošā darba mēģinājumos un gandarījuma pēc ikkatra koncerta.

Mūzika mūs kā pāri ļoti vieno.

Bieži pat nemanām, kā aizlido laiks, mājas apstākļos ierakstot mūziku vai mēģinot kopā dziesmas. Tad var just to maģiju, kas mūs vieno. Mums pat kāzās iedeva instrumentus un lika Doma laukumā ko uzspēlēt. Flautas futrālītis priekšā, un aiziet! Bijām gatavi, neapmulsām; sapelnījām ģimenes sākuma budžetu,” smejoties ar atmiņām dalās Kristiāna.

“Bez vīra atbalsta man diploma nebūtu”

Armands sievu raksturo kā zinīgu, runātīgu, komunikablu un aizrautīgu savā darbā, kā mīlošu sievu un māti. Mīļotie piekrītoši pamāj un saka, ka ir atšķirīgi un līdzīgi reizē: “Mēs mīlam, papildinām, piepildām un pieņemam otru tieši tādu, kāds viņš ir, bez nodoma mainīt, jo tieši tādi mēs saderam kopā.”

Kristiāna vairāk mīl sabiedrību, skraida pa pasauli un meklē kompāniju, savukārt Armands ir daudz klusāks un nosvērtāks.

“Vīrs man māca pacietību, tāpat ir liels atbalsts izaugsmē. Kad kļuvu par mammu, izdomāju, ka vēlos studēt maģistrantūrā. Tolaik Armands bija kā mūra siena man aiz muguras. Mācījāmies visa ģimene. Kad biju lekcijās, vīrs ar bērnu augstskolas telpās un pagalmā vizinājās ar ratiem.

Kad sākām mazuli piebarot, varēja arī palikt ar dēlu mājās. Armands neizsakāmi daudz sava laika ieguldīja un palīdzēja man. Bez viņa man diploma nebūtu,” atklāj Kristiāna.

Divi bērni – tikai sākums

Paulu ģimene ir vienisprātis, ka divi bērni (Teodors un Otīlija) ir minimums, ar ko sākt. Kristiāna: “Kad piedzima Teodors, mēs ar Armandu spriedām, ka dzīve ir apgriezusies otrādi. Taču sajūta tāda, ka ar kājām gaisā bija viss iepriekšējais un ka tieši tagad ir tā, kā vajag. Ģimenes pieaugums mūs ļoti satuvināja. Armands ir lielisks vīrs un tētis: atbildīgs, darbīgs, talantīgs.

Ar tēti bērni var piedzīvot visu to, par ko es kā mamma tikai saķeru galvu.” Armands piekrīt, ka bērni ir nākuši kā svētība un visu, kas nāk komplektā, nemaz nevar nosaukt par grūtībām, tā vienkārši ir pienākumu papildināšana un rūpju, atbildības palielināšana. Kā mīļotie risina strīdus?

Viņi tos nekrāj aiz spītības. Tāpat cenšas nemeklēt risinājumus problēmām, kamēr karsts, apzinās, ka labāk ir nogaidīt, jo pēc tam nāks efektīvākas atklāsmes. Galvenais – aizdomāties, vai patiešām pats nekļūdies savos domu gājienos.

Saistītie raksti

Kristiāna vēlas pateikties vīram par to, ka jūt un zina – viņa ir mīlēta. Ka viņai ir uz ko paļauties, kam ielīst klēpī un paraudāt, ar ko kopā smieties, dejot, ākstīties, dalīt raizes un rūpes. Par katru dienu kopā. Ja par tālākiem plāniem, tad galvenais mērķis Kristiānai un Armandam kā vecākiem ir laimīgi, krietni, pašpietiekami, sirsnīgi un izglītoti bērni.

Materiālās lietas nāk un iet, tās var izsapņot un nedabūt vai arī nesapņojot pēkšņi dabūt, bet garīgās ir tās, kas no mazotnes mērķtiecīgi jāieliek iekšā. Plāns ir attīstīt ģimeni kvalitātē – kā mīlestībā, tā darbos.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī jaunatklāto Covid-19 skaits Latvijā mazliet krities
1 diena
DM
Dagnija Millere-Balandīna
Veselam
Miers baro, nemiers posta! Jūrnieka Māra un enerģiskās tautu meitas Evijas mīlasstāsts
1 diena
LL
LETA, LA.lv
Veselam
Biji kādā no šīm ēdināšanas vietām Rīgā un Liepājā? 14 dienas būs jāvelta veselības stāvokļa novērošanai
1 diena

Lasītākie

"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
1940. gada jūnijā valsts vadītājs Kārlis Ulmanis atradās ļoti sarežģītā situācijā. Vai Latvija varēja pretoties?
36 minūtes
Raivis Šveicars
Laukos
Ražo lielākos bērza saplākšņus pasaulē, izmantojot tikai Latvijā augušus bērzus
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Pagājušajā diennaktī Latvijā nav reģistrēti jauni Covid-19 gadījumi
3 stundas
Raivis Šveicars
Ekonomika
Latvieši izvēlas Lietuvas finanšu tehnoloģijas. Vai tiešām tur “zāle ir zaļāka”?
2 stundas
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Levits rīkojās kā daža ķēkša, liekot galdā apšaubāmas kvalitātes ēdienu
2 stundas