Veselam
Ārstēšana

Pēdējās dienās Covid-19 Latvijā ievests no Zviedrijas un Krievijas4


Maskava.
Maskava.
Foto: SCANPIX/Valery Sharifulin/TASS/LETA

Pēdējās divās dienās konstatētie Covid-19 saslimšanas gadījumi ir saistīti ar ceļošanu uz Zviedriju un Krieviju, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.

Pēdējās divās diennaktīs Latvijā konstatēti četri Covid-19 inficēšanās gadījumi. Pēc Arājas paustā, viens gadījums ir saistīts ar ceļojumu uz Zviedriju, taču trīs gadījumi ir saistīti ar inficēšanos no personas, kura bijusi Krievijā.

Arāja uzsvēra, ka infekcijas avotus SPKC jau ir noskaidrojis un trīs saslimušās personas jau bija noteiktas kā kontaktpersonas, kuras ievēroja mājas karantīnu.

SPKC pārstāve jau iepriekš pavēstīja, ka pēdējo divu nedēļu laikā arvien vairāk jauno Covid-19 inficēšanās gadījumu saistīti ar ceļojumiem no primāri trīs valstīm – Krievijas, Ukrainas un Zviedrijas.

Jau ziņots, ka novērojot zemu Covid-19 izplatību sabiedrībā, jauno Covid-19 saslimšanas gadījumu vidū arvien pieaug no ārzemēm ieceļojušo inficēto īpatsvars, aģentūrai LETA pavēstīja SPKC.

SPKC atgādina, ka 14 dienu pašizolācija jāievēro iebraukušajiem no valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs pārsniedz 15 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem, kā arī valstīm ārpus Eiropas Savienības.

SPKC speciālisti aicina ikvienu ievērot piesardzības pasākumus, jo situācija pasaulē turpina pasliktināties, tādēļ pastāv augsts risks ievest infekciju Latvijā, inficēt ģimenes locekļus, paziņas un citus cilvēkus, ar kuriem kontaktējas slimnieks.

Īpaši augstam smagas Covid-19 infekcijas riskam pakļauti vecāka gadagājuma cilvēki un hroniski slimnieki. Tikai ievērojot visus ierobežojošos un piesardzības pasākumus, var pasargāt riska grupas.

Saistītie raksti

SPKC speciālisti atgādina, ka 14 dienu pašizolācija dzīvesvietā jāievēro personām, kuras atgriezušās no valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs pārsniedz 15 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem. Patlaban valstu vidū, no kurām nepieciešams ievērot pašizolāciju ir Zviedrija, Portugāle, Apvienotā Karaliste, Rumānija, Bulgārija un Luksemburga.

Tiem, kuri jau ir pasūtījuši biļetes braucienam uz kādu no minētajām valstīm, atgriežoties Latvijā, nāksies ievērot pašizolāciju. Šāda prasība arī attiecas uz tranzītā ceļojošajiem, proti, ja ceļotājs caurbrauks šīs valstis vai būs uzturējies to lidostās pārsēšanās nolūkos.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Krievijai uzdāvinātā Abrene arī jāiekļauj Latvijai nodarīto zaudējumu aprēķinā. Ineta Ziemele par miera līgumu un nākamo paaudžu uzdevumu 3
Intervija 4 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Maluzvejniecībā pieķer Valsts vides dienesta amatpersonu
52 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
CSDD vairs pati nenodrošinās auto tehnisko apskati. Būs jauna apskates sistēma
3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
“Būšu cinisks, bet labāka diktatora Baltkrievijā pagaidām nav.” Jānis Jurkāns par situāciju Baltkrievijā 2
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Valdība pieņēmusi vēsturisku lēmumu Ķekavas apvedceļa būvniecībā. Bet kāpēc valsts neaizņemas un nerealizē to pati?
1 stunda