“Latvijā pašlaik absolūti ignorē primāro veselības aprūpi.” Ārsts Apinis uzsver, ka ģimenes ārsts nav tikai tas, kurš izraksta recepti un uzkar kaklā fonendoskopu 28

“Tas, kas Latvijā pašlaik tiek absolūti ignorēts – tā ir primārās veselības aprūpe,” tā TV24 raidījumā “Preses klubs” sacīja ārsts un TV24 raidījuma “Dr.Apinis” vadītājs Pēteris Apinis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

No tā budžeta, kas tāpat Latvijā ir “ļoti, ļoti knaps”, salīdzinot proporcionāli ar citām Eiropas valstīm, Latvijā tikai 6% atvēlēti primārajai veselības aprūpei.

“Ja citās valstīs 11% ir primārajai aprūpei, tad Latvijā tie ir vidēji 6% primārajai aprūpei. Bet tieši primārā aprūpe pašlaik ir 70% no visām vizītēm. Ģimenes ārsti mums būtu jāstiprina, jādod viņiem klāt fizioterapeits, vēl klāt trešais cilvēks, jo normāli ģimenes ārsts nevar pieņemt pacientu un tajā pašā laikā runāt pa telefonu. Bet kovids [Covid-19 – red.] ir iemācījis, ka visi man zvana pa telefonu,” tā raidījumā komentēja Pēteris Apinis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ārsts Apinis raidījumā minēja gadījumu, kad kādai “meitenei”, proti, ārstei inspekcija mēģinājusi uzlikt sodu par to, ka viņa neatbildēja pa telefonu, kad viņai darba laikā zvanījusi inspekcija. “Protams, ka viņa neatbildēja, jo viņa pieņēma pacientus!” sašutumu pauda Apinis.

Apinis uzsvēra, ka pie mums ir pieņemts uzskatīt, ka ģimenes ārsts ir tas, kurš izmēra temperatūru, pakar kaklā fonendoskopu un izraksta recepti.

“Nē, ģimenes medicīna vai primārā medicīna ir visas Latvijas medicīnas pamats! Un tik ilgi, kamēr mēs to nesapratīsim, tik ilgi mums visa medicīna klibos, un mēs ārstēsim novēlotus gadījumus – dārgi un slimnīcās. Tātad uz priekšu un stāstīt: pamatu pamats veselības aprūpei ir primārā aprūpe,” tā TV24 raidījumā “Preses klubā” uzsvēra ārsts Apinis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.