Kuldīgas slimnīcas intensīvās terapijas nodaļas durvis.
Kuldīgas slimnīcas intensīvās terapijas nodaļas durvis.
Foto – Gatis Dieziņš

“Mana mīļotā sieva šorīt nomira. Es divas dienas lūdzos, lai mani ielaiž apraudzīt…” Vīrietis sašutis par noteikumiem Gaiļezera slimnīcā 125

Plaša diskusija izvērtusies pie kāda ieraksta “Twitter”, kur rakstnieks Vladis Spāre publicējis sāpju māktu ierakstu, atvadoties no savas sievas.

Reklāma
Reklāma
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 53
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzi un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi!
Lasīt citas ziņas

Vīrietis raksta: “Mana mīļotā sieva šorīt 2.30 nomira Gaiļezera intensīvās terapijas nodaļā. Es divas dienas lūdzos aiz stikla durvīm, lai mani ielaiž viņu apraudzīt, bet nelaida kaut kādas mūžīgas karantīnas dēļ. Viņa aizgāja viena, neatvadījusies no manis.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Pie ieraksta daudzi cilvēki publicējuši savas pārdomas un sašutumu. Te daži no komentāriem!

“Tas nav patīkami! Cik zinu, pie smagiem un aizejošiem pacientiem piederīgos laiž. Tur jābūt Situācijas skaidrojumam no medicīniskā personāla.”

“Arī es nedabūju atvadīties no sev tuvā cilvēka. Ar grūtībām dabūju pie klausules ārstējošo ārstu, lai uzzinātu, ka gals ir pavisam tuvu. Tas gan bija pirmajā kovida gadā un es to pieņēmu, jo ārsti un sistēma tāpat jau bija pārslogoti, bet tagad?”

“Cietsirdīgi, drausmīgi un skumji. Bet tas nav pieļaujami, tā nedrīkst būt.”

“Šis ir tik briesmīgi … Vēl joprojām. Gan aizgājējam, gan mums – tiem, kas paliek.”

“Es arī nepaspēju atvadīties no mammas. Arī Gaiļezers. Kaut izlūdzos lai pa kluso ielaiž, sarunāju laiku, bet nepaspēju. Tas ir idiotisms! Noteikumi pret cilvēcību? Pat trūkst vārdu, lai to aprakstītu.”

LA.LV sazinājās arī ar slimnīcas pārstāvjiem – preses sekretāri Ilgu Namnieci, kura, pirmkārt, slimnīcas vārdā atvainojas konkrētajam vīrietim par emocionālo pārdzīvojumu.

Viņa norāda, ka gadījums ir fiksēts. Slimnīcā darbojas kvalitātes vadība, kura vērtēs situāciju, noskaidros, cik precīza ir informācija un cik pareizi bija pieņemtie lēmumi. Tiks lūgti dežūrējošā ārsta un pārējā personāla paskaidrojumi. Pagaidām pēc viena ieraksta sociālajos tīklos vēl esot pāragri izdarīt secinājumus.

Reklāma
Reklāma

Tāpat arī slimnīcas mājas lapā atrodama informācija, ka šobrīd patiešām ir karantīna, taču tā nenozīmē pilnīgu liegumu apmeklēt pacientus.

Jāņem arī vērā, ka intensīvās terapijas nodaļa ir specializēta slimnīcas struktūrvienība, kas paredzēta kritiski slimiem vai pacientiem, kuriem nepieciešama pastāvīga intensīva novērošana un aprūpe, izmantojot lielu skaitu ārstniecības līdzekļu un pasākumus, kurus nevar veikt parastajās nodaļās. Līdz ar to arī situācijas tur ir specifiskas.

Jebkurā gadījumā situācijas tiekot izvērtētas individuāli, vadoties pēc daudziem faktoriem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.