Pieci ieteikumi vecākiem, kā pasargāt bērnu no karstuma 2

Tas nu ir noticis! Latvija pārspējusi valsts vēsturē fiksētos karstuma rekordus. Mums, pieaugušajiem, svelmi ir vieglāk panest, jo saprotam, kā rīkoties būtu pareizāk – izvēlamies vēsākas telpas, dzeram atspirdzinošus dzērienus un velkam vieglāku apģērbu. Kā palīdzēt bērnam karstajā laikā? Mazo ekspertu skola (www.mazoekspertuskola.lv) sadarbībā ar pediatri Annu Birku iesaka piecus padomus, kas būtu jāņem vērā vecākiem, izdzīvojot gada augstāko temperatūru.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 20
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
TV24
Slaidiņš: Karš beigsies tikai divos gadījumos. Viens – ja Putinam iedotu ielūgumu uz Kobzona koncertu 275
Lasīt citas ziņas

1. Uzturi telpas vēsas!
Sagatavo laicīgi telpu, kur nākamajā karstajā dienā bērns uzturēsies. Naktī izvēdini telpas, turot vaļā logus. No rīta aizvelc tumšus aizkarus vai žalūzijas, lai istaba ir patīkami vēsa. Karstā laikā labāk uzturēties izvēdinātās telpās bez tiešas saules gaismas. Fizisku aktivitāšu vietā izvēlies mierīgas darbības – lasīšanas, krāsošanas, skaitīšanas vai radošās domāšanas uzdevumus. Pāris noderīgus piemērus atradīsi arī “Mazo ekspertu skolas” mājaslapā.

2. Piedāvā padzerties!
Bērns spēlējoties nereti aizmirst par savām pamatvajadzībām. Ik pa laikam atgādini bērnam par iespēju padzerties. Vislabākais dzēriens karstajā laikā būs normālas istabas temperatūras ūdens. Lai motivētu bērnu dzert vairāk šķidruma, aicini bērnu izvēlēties krāsainus kokteiļu salmiņus, aplīmēt glāzi ar uzlīmēm vai izrotāt to, ieberot tajā saldētas ogas.

CITI ŠOBRĪD LASA

3. Nespied ēst!
Karstā laikā mazinās apetīte. Nespied bērnu ieturēt maltīti. Tā vietā, iespējams, bērns vēlētos padzerties kefīru vai jogurtu. Kefīram vai jogurtam iespējams pievienot dažādus augļus un ogas, padarot vieglo maltīti krāsaināku un gardāku. Iesaisti bērnu ēdiena pagatavošanas procesā, sākot no ēdiena izvēles un noslēdzot ar pasniegšanu!

4. Piedāvā ūdens priekus!

Pat ja nav iespējas aizbraukt uz jūru, ezeru vai upi, vari ieliet bļodā ūdeni un to novietot ēnā. Ļauj bērnam plunčāties un spēlēties ar ūdeni. Ja bērns rotaļājas dārzā, obligāti velc mazajam cepurīti, galvas lakatiņu vai novieto saulessargu virs spēļu vietas.

5. Izvēlies pareizo apģērbu!
Mazākajiem bērniem šādā karstumā nevelc autiņbiksītes. Tā vietā vari noklāt autiņu. Bērna apģērbam jābūt vieglam un elpojošam. Vislabāk izvēlēties lina apģērbu, kas palīdzēs saglabāt patīkamu temperatūru. Ik pa laikam ar mitru kabatlakatiņu vari noslaucīt bērnu (rokas, seju, kājas), ļaujot atvēsināties.

Pats galvenais – neatstāj bērnu vienu! Rūpējies, lai bērnu karstajā laikā vienmēr uzrauga kāds pieaugušais, kas nepieciešamības gadījumā var palīdzēt.

Mazo ekspertu skola www.mazoekspertuskola.lv ir Latvijas vecākiem domāts tiešsaistes resurss, kur atrodami praktiski materiāli pirmsskolas vecuma bērnu galveno prasmju attīstīšanai, ar mērķi audzināt patstāvīgus, loģiski domājošus un neatkarīgus bērnus. Interneta platforma tika atklāta šī gada maijā. Pieejamie materiāli galvenokārt ir krāsojami uzdevumi latviešu valodā. Uzdevumi attīsta bērnu valodu, loģisko domāšanu, emocionālo inteliģenci, uztveri, izpratni par veselīgu dzīvesveidu un uzturu, tāpat tie ir ērts resurss vecākiem ierosmei pavadīt laiku kopā ar divus līdz sešus gadus veciem bērniem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.