Foto. pexels.com/Max Fischer

Plāno ieviest divu stundu ekrāna laika ierobežojumu bērniem un nakts “komandantstundu” lietotnēm 0

Lielbritānijas valdība apsver iespēju ieviest būtiskus ierobežojumus bērnu ekrāna lietošanas laikam, tostarp noteikt maksimālo divu stundu dienas limitu sociālo mediju lietotnēm, kā arī nakts ierobežojumus jeb tā saukto “komandantstundu”, kad piekļuve lietotnēm tiktu pilnībā bloķēta, informē ārzemju medijs.

Reklāma
Reklāma
Vai tavs telefons tevi izspiego? 5 brīdinājuma pazīmes, ko nedrīkst ignorēt
Viedoklis
Linda Tunte: “Prāta Vētra” koncerta laikā slēgs Lielupi – ārprāts, ārprāts, vai tiešām viņiem žēl? 80
Eksperts nosauc 5 ļoti uzticamas automašīnas: tās kalpos līdz pat pensijai
Lasīt citas ziņas

Šīs izmaiņas ir daļa no plašākām valdības iecerēm cīņai pret pārmērīgu un atkarību izraisošu sociālo tīklu lietošanu bērnu vidū. Tehnoloģiju ministrs Pīters Kails paziņoja, ka valdība strādā pie konkrētiem priekšlikumiem, lai padarītu digitālo vidi drošāku jauniešiem.

Pārmaiņas varētu būt obligātas ražotājiem

CITI ŠOBRĪD LASA

Kails norādīja, ka nākotnē šādi ierobežojumi varētu tikt ieviesti kā likumdošanas prasība, kas obligāti jāievēro tehnoloģiju uzņēmumiem.

“Ir nepieņemami, ka šobrīd vecākiem nav īstas kontroles pār to, cik daudz laika bērns pavada konkrētā lietotnē,” sacīja ministrs. Viņš uzsvēra, ka valdība vēlas panākt, lai vecāki varētu noteikt gan ikdienas laika limitus katrai lietotnei, gan arī bloķēt tās konkrētos diennakts laikos, piemēram, naktīs.

Ierobežojumi varētu tikt piemēroti katrai lietotnei atsevišķi

Paredzēts, ka laika limits tiktu attiecināts uz katru atsevišķu lietotni, nevis kopējo ierīces lietošanas laiku. Tas nozīmē, ka, piemēram, pēc divu stundu izmantošanas TikTok lietotne automātiski tiktu bloķēta, bet citas lietotnes vēl varētu būt pieejamas.

Tāpat valdība apsver iespēju noteikt stundas, kurās bērniem lietotnes nebūtu pieejamas vispār, piemēram, naktī vai mācību stundās.

Eksperti un sabiedrība dalās viedokļos

Daudzi atbalsta ideju, uzsverot bērnu mentālās veselības aizsardzības nozīmi. Pētījumi liecina, ka pārmērīgs ekrāna laiks ir saistīts ar miega traucējumiem, koncentrēšanās grūtībām un depresijas simptomiem bērniem un pusaudžiem.

Tomēr daļa ekspertu brīdina, ka vienkāršs laika limits ne vienmēr ir efektīvs risinājums. Pastāv arī bažas, ka pārlieku stingra pieeja var ierobežot bērnu piekļuvi izglītojošam un atbalstošam saturam, īpaši tiem, kuri sociālos tīklus izmanto kā vienīgo kontaktu ar līdzīgi domājošajiem vai atbalsta grupām.

Tehnoloģiju uzņēmumu pārstāvji uzsver nepieciešamību pēc sabalansēta risinājuma, kas vienlaikus aizsargā bērnus, bet arī saglabā piekļuvi pozitīvam saturam.

Reklāma
Reklāma

Lai gan konkrēti likumprojekti vēl nav izstrādāti, Lielbritānijas valdība skaidri norāda uz nepieciešamību ieviest stingrākus mehānismus bērnu aizsardzībai tiešsaistē. Jaunā politika varētu būtiski mainīt to, kā bērni nākotnē mijiedarbosies ar tehnoloģijām un sociālajiem tīkliem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.