Foto. LETA © Paula Čurkste

Rīkotāji aicina: Ejot uz Dziesmu svētku koncertiem, nopietni izvērtējiet bērnu līdzņemšanu, īpaši ratiņos 50

Ejot uz svētku koncertiem kopā ar bērniem, pasākuma rīkotāji aicina nopietni izvērtēt bērna spējas un vajadzības.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 15
FOTO. Muskuļains torss! Pirmo reizi redzam Donu jaunajā Eirovīzijas tērpā 14
“Vibrēja durvis un logi…” Iedzīvotāji ziņo, ka vietām Latvijā novērojuši kaut ko līdzīgu zemestrīcei
Lasīt citas ziņas

Maksas pasākumos ieeja bērniem līdz 7 gadu vecumam ir bez maksas (ja netiek aizņemta atsevišķa sēdvieta). Vecākiem, kas plāno uz pasākumiem doties kopā ar bērniem līdz 3 gadu vecumam, lūgums izvērtēt, vai konkrētais pasākums (tā saturs, norises vieta un laiks) ir piemērots bērna vecumam – piemēram, lielkoncerti ilgs 4 stundas, tajos būs ap 10 000 skatītāju.

Gan Mežaparka Lielajā estrādē, gan Daugavas stadionā drošības un koncerta mākslinieciskā risinājuma dēļ bērnu ratiņus nebūs iespējams novietot sēdvietu zonas ejās,
CITI ŠOBRĪD LASA

jo šajās vietās notiks arī priekšnesumi. Abās norišu vietu teritorijās būs ierīkota speciāla novietne bērnu ratiem.

Atgādiniet saviem bērniem par drošības pasākumiem un izstāstiet, kur meklēt palīdzību, ja bērns apmaldījies. Ieejot Mežaparka teritorijā, vecāki varēs saņemt baltu bērnu aproci, uz kuras jāuzraksta savs telefona nr., lai, bērnam apmaldoties teritorijā, varētu sazvanīt vecākus.

Ja bērns negribēs aproci, aicinām tel.nr. uzrakstīt uz lapiņas un ielikt kabatā.

Izstāstiet bērniem, ka palīdzība jāmeklē vēršoties pie brīvprātīgajiem cilvēkiem formastērpos – policistiem, mediķiem, ugunsdzēsējiem, apsargiem. Jebkurš būs gatavs palīdzēt.

No plkst.22.00 līdz 6.00 nepilngadīgie līdz 16 gadu vecumam nedrīkst atrasties ārpus mājām bez pieaugušo uzraudzības.

Gan Daugavas stadiona, gan Mežaparka Lielās estrādes teritorijā būs īpaši aprīkota bērnu ratu novietne, savukārt skatītāju zonā un tribīnēs ar bērnu ratiem, t.sk. salokāmajiem, ieiet nedrīkstēs, jo pa ejām notiks dejotāju uzvedums.

Saskaņā ar svētku noteikumiem norišu vietu teritorijās bērnu pārtiku ienest nedrīkstēs, izņemot speciālo un zīdaiņu pārtiku. Uzkodas – cepumi, rieksti vai žāvēti augļi mazos iepakojumos – būs pieļaujami. Visās norises vietās varēs ienest arī tukšas, vairākkārt uzpildāmās pudeles, kas nav no stikla. Lielākajās norises vietās darbosies dzeramā ūdens uzpildes punkti. Būs arī speciāla labierīcības telpa, kas aprīkota ar visu nepieciešamo mazuļu apkopšanai.


Dziesmu un deju svētku dalībniekiem iesaka būt atbildīgiem un mēreniem

Dziesmu un deju svētku dalībniekiem ir jābūt atbildīgiem un mēreniem, Slimību profilakses un kontroles centra rīkotajā tiešsaistes diskusijā “Kā sagatavoties un droši pavadīt Dziesmu un deju svētkus” vairākkārt uzsvēra mediķi.

Dodoties uz svētkiem, pietiekamā daudzumā nepieciešams paņemt līdzi regulāri lietojamos un akūtajām vajadzībām nepieciešamos medikamentus, uzsvēra Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktora vietniece Māra Dīriņa, ar akūtajām vajadzībām šajā gadījumā domājot, piemēram, plāksterus un pretsāpju medikamentus.

Reklāma
Reklāma

Ģimenes ārsts Ainis Dzalbs sniedza pieredzējuša dziesmu svētku dalībnieka ieteikumus nodrošināties ar iekškabatām vai tautas tērpā paslēpjamu nelielu somu, kurā ielikt ūdens pudeli un citus nepieciešamos sīkumus, karstā laikā lietot galvassegu, saulesbrilles un saules aizsargkrēmu. Nepieciešams piedomāt par apaviem, lai, veicot ievērojamus attālumus, piemēram, gājiena laikā, nenoberztu kājas.

Dzalbs ieteica svētku aptieciņā iekļaut arī medikamentus pret gremošanas traucējumiem un alerģiskām reakcijām. Svētku dalībniekiem un jo īpaši senioriem, ģimenes ārsts ieteica labi izgulēties, jo svētku dienās fiziskā slodze ir salīdzināma ar nopietnu sportošanu.

Mainoties diennakts režīmam un ēšanas rutīnai, kā arī organisma atūdeņošanās var saasināt arī psiholoģiskās problēmas, radīt trauksmes stāvokļus, pauda psihiatrs Māris Taube.

Savukārt infektoloģe Angelika Krūmiņa brīdināja uzmanīties no tādiem pārtikas produktiem, kuri karstā laikā ļoti ātri sabojājas, nedalīties ar savu ūdens pudeli un tīrīt rokas ar dezinficējošām mitrajām salvetēm. Ja piesūkusies ērce, ārste piekodināja nemēģināt no tās atbrīvoties pašu spēkiem, bet meklēt profesionāļu palīdzību.

Alkohola un citu reibinošu vielu lietošana nav savienojama ar dziesmu svētkiem, pauda ārsti. Turklāt alkohols paātrina organisma atūdeņošanos, bet gāzētie kokteiļi un nepietiekams pārtikas daudzums reibumu rada straujāk nekā parasti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.