Silenieks: Ceļu satiksmes noteikumos nekad nav bijis rakstīts, ka, šķērsojot gājēju pāreju, velosipēds jāstumj pie rokas 110

Vienmēr gaisā virmojis jautājums, kā tad īsti ir pēc Ceļu satiksmes noteikumiem, vai, šķērsojot gājēju pāreju, velosipēds jāstumj pie rokas vai nav? Šāds jautājums radies arī TV24 raidījuma “Uz līnijas” skatītājai, kura ikdienā vada auto. Viņai raizes vienmēr rada velosipēdisti, jo, esot satiksmē pie stūres, nevarot saprast, vai tie šķēros ielu braucot vai nē, jo braucot tas taču notiek ātri un uz to jāspēj reaģēt.

Reklāma
Reklāma
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
Kokteilis
Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 skaitļiem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro
TESTS prātvēderiem: ja zini atbildes uz vismaz 8 jautājumiem, tev ir pārsteidzoši attīstīts intelekts
Lasīt citas ziņas

Viesturs Silenieks, Latvijas Riteņbraucēju apvienības vadītājs, uz šo situāciju sniedz atbildi: “Daudzi saka, ka agrāk ceļu satiksmes noteikumos bija rakstīts, ka velosipēds pāri gājēju pārejai jāstumj pie rokas, – tā nekad nav bijis tur rakstīts, tā ir interpretācija!”

Runājot ar Ceļu satiksmes drošības direkciju 2015. gadā, Silenieks lūdzis skaidri un gaiši ierakstīt noteikumos to, vai drīkst braukt, vai drīkst tikai stumt, lai nav interpretācijas, jo vēl tagad daudzi šoferi domājot pa vecam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Diskusija toreiz bijusi tāda – ja reiz atļauts ar velosipēdu braukt pa ietvi, tad kā var tikt pāri ielai?

Vēl viens arguments: ja ar skrituļslidām ļauts braukt pa ietvi, lai šķērsotu gājēju pāreju, tad jāvelk tās nost un jāiet ielai pāri zeķēm?

Ir kravas velosipēdi, ir trīsriteņi, ir invalīdu velosipēdi – un tad kā šie cilvēki nokāps un paies, jo viņi taču brauc tāpēc, ka nevar paiet, diskusijas epizodes atklāj Silenieks.

Ja nebūtu ļauts braukt pa ietvi, tad šāda problēma un jautājuma nemaz nebūtu!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.