“Mutē ir vairāk baktēriju, nekā klozetpodā.” Zobārste stāsta, kā baktērijas no vecākiem var nonākt bērna mutes dobumā 9

Kā baktērijas no vecākiem var nonākt bērna mutes dobumā? TV24 raidījumā “Dr.Apinis” skaidro zobārste Silva Ķude.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Lasīt citas ziņas

Viņa iesaka jau pirms bērna ieņemšanas abiem potenciālajiem vecākiem aiziet pie zobārsta, lai pārliecinātos, ka mute ir vesela: nav bojātu zobu, nav iekaisumu zem zobu saknēm.

Zobārste skaidro, ja mutē ir viens bojāts zobs, tad tas vēl nav tik traki, bet ja bojātu zobu ir vairāk, tad jāsaprot, ka šajos zobos ir ļoti daudz nejauko baktēriju, kas arī veido caurumus zobos.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šīs siekalas gribot, negribot nonāks līdz mūsu bērnam,” viņa saka.

Ķude stāsta, ka vēl pirms desmit gadiem mācīja, ka vecāki nevar likt mutē knupi pirms to dod bērnam, jo knupim ir jābūt tīram, lai viņam nenodotu savas patogēnās baktērijas, kas ir mūsu mutē. Tagad jau ir jauni pētījumi: ja mute ir vesela, šo baktēriju ir salīdzinoši maz.

Mute ir netīra vide – tur ir ļoti daudz baktēriju. Mutē ir vairāk baktēriju, nekā klozetpodā, viņa atzīst.

Lai gan baktēriju daudzums ir liels, tas ne vienmēr nozīmē, ka šīs baktērijas ir kaitīgas: ” Taču, ja ir bojāti zobi, iekaisušas kabatas, tad šīs ļaunās baktērijas ir krietni lielā skaitā, un tad mēs tās varam pārnest bērnam.”

Zobārste gan uzsver, ja mēs bērnam ļoti cītīgi tīrīsim zobus, būs labs uzturs – viņam nekas nenotiks, jo baktērijas nav vīruss. “Ja paradumu nav, tad mēs ienesam šīs sliktās baktērijas viņam mutē,” viņa skaidro.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.