Gāzesvada “Balticconnector” būvniecības darbi 2018. gadā
Gāzesvada “Balticconnector” būvniecības darbi 2018. gadā
Foto. Scanpix/EPA/TOMS KALNINS

Slēgts gāzesvads starp Somiju un Igauniju. Tajā konstatēts neierasts spiediena kritums 41

Somiju un Igauniju savienojošais zemūdens gāzesvads svētdien slēgts, jo tajā konstatēts neierasts spiediena kritums, ko varētu būt izraisījusi gāzes noplūde, paziņojis Somijas gāzes sistēmu operators “Gasgrid” un Igaunijas operators “Elering”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Četri dzērieni, kas izraisa insulīna rezistenci un svara pieaugumu. Ar ko tos aizvietot?
Kokteilis
Kāds vīrietis vajadzīgs katrā zodiaka zīmē dzimušai sievietei 8
Veselam
Slaida auguma noslēpums! 25 pārtikas produkti ar augstu olbaltumvielu un zemu tauku saturu 8
Lasīt citas ziņas

“Gasgrid” paziņoja, ka cēlonis vēl nav zināms, taču gāzes piegādes pagaidām ir stabilas.

“Es nevēlos spekulēt par noplūdes cēloni,” ziņu aģentūrai “Reuters” sacīja “Gasgrid” pārstāvis. Viņš paziņoja, ka cauruļvads ir izolēts, lai novērstu lielāku gāzes noplūdi.

CITI ŠOBRĪD LASA

77 kilometrs garais gāzesvads “Balticconnector”, kas tika atklāts pirms vairāk nekā trim gadiem, pāri Somu jūras līcim savieno Paldisku un Inko termināļus. Tas ir vienīgais gāzes importa kanāls Somijā, neskaitot SDG, kopš Krievijas imports tika apturēts 2022. gada maijā pēc Maskavas iebrukuma Ukrainā. Krievija pārtrauca gāzes piegādi pēc tam, kad Somija atteicās maksāt tai rubļos.

Spiediena kritumu gāzesvadā svētdien īsi pirms plkst.2 pēc vietējā laika (plkst.1 pēc Latvijas laika) reģistrēja Somijas uzņēmums “Gasgrid” un Igaunijas gāzes pārvades sistēmas operators “Elering”, paziņoja Somijas uzņēmums.

Gāzesvads, kas var eksportēt abos virzienos atkarībā no tā, kur ir vislielākais pieprasījums, incidenta brīdī transportēja aptuveni 30 gigavatstundas dienā no Somijas uz Igauniju, “Reuters” atklāja “Gasgrid” pārstāvis.

“Elering” paziņoja, ka patērētāji Igaunijā saņems gāzi no kaimiņvalsts Latvijas.

Dabasgāze veido aptuveni piecus procentus no Somijas enerģijas patēriņa, ko galvenokārt izmanto rūpniecībā un siltuma un elektroenerģijas koģenerācijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.